Koroona viirus ja pulmad ehk mida nüüd teha?

Virgo Jaani Pulmad.ee-st
Koroona viirus ja pulmad ehk mida nüüd teha?

Koroona viirus ja pulmad ehk mida nüüd teha?

Ongi käes. Ülemaailme pandeemia, asi mida oleme lugenud ulmeraamatutest ja ajalooürikutest. Asi, mida moodsal ajal ju juhtuda ei tohiks.

Aga siin ta on ja on meiega veel paar järgmist kuud, kui mitte kauem.

Kogu see olukord seab piirid selle hooaja pulmadele ning tagajärgi maitsevad nii noorpaarid kui ka pulmateenuste pakkujad.

Kuigi keegi pole otseselt keelanud pulmade pidamist, siis hoolimata pidamise loast, vasardavad pruutpaaridel, pulmakülalistel ja tegijatel ikkagi peas küsimused:

  • Kas ma peaksin pulmad ära jätma?
  • Kas ma peaksin pulma minema?
  • Kuidas pidada pulmad ohtutult?
  • Kas ma saan raha tagasi, kui pulma ei toimu?
  • Kas perekonnaseisuamet on üldse avatud (vastan kohe, et enamus ei ole ja avaldusi hetkel vastu ei võeta)?
  • Mida teha, kui teenusepakkuja ei ole nõus pulma tulema?

Küsimusi on rohkem kui vastuseid ning meie (Pulmad.ee ja mina) ei oska ka kõikidele vastata.

Aga pika kogemusega on tekkinud nn "tark sisetunne" või siis "ninatark sisetunne" (ingl. educated gut feeling), mis natuke aitab mul soovitada, mida teha.

Me saame hakkama

Me saame hakkama, kui me teeme seda koos. Me saame hakkama, kui me toimetame ühiskonnana, mitte indiviidina. Me saame hakkama, kui toimetame noorpaaride JA tegijatena, mitte noorpaari VÕI tegijatena. Me saame hakkama, kui me ise seame endale kindla eesmärgi tulla kriisist välja ning toimetame vastavalt.

Mitte mingil juhul ei tohi lasta nina norgu ning mõelda, et meist ei sõltu midagi. Sõltub küll ja palju. Eelkõige ohutus ja heaolu nii enda kui teiste suhtes.

Ohutus üle kõige

Ükskõik mida me teeme järgmised paar kuud, pulmad või mitte, ohutus on esmane. Ja ohutus tähendab eelkõige hügieeni. Alati olgu olemas desinfitseerimivahendid, alati olgu olemas maskid (hmmm...maskiball, maskipulm :D siit saab ju isegi stiilipeo edasi arendada).

Lükkame pulmad edasi

Järgmine asi mida ma ütlen, on see, et lükake pulmad edasi. Kuni 1.maini on see lausa kohustuslik sõltumata sellest, kui palju teil on külalisi. Lihtsalt arvestame praegu sellega, et kogu situatsioon nõuab seda. Leppige tegijatega kokku uued kuupäevad ja tehke pulmad siis. Palun ärge tühistage pulmi, sest see jätab sadu teenusepakkujaid tööta ning hetkel vaatavad kõik kunstiinimesed (kes enamus pulmadega tegelejaid on) tulevikku väga mustalt.

Kui võimalik, ärge hakkake kohe ka hindasid alla kauplema, aga see on juba teie igaühe enda otsus. Mina võin rahulikult öelda, et räägin kõikide tegijatega enda pulmas tingimused läbi - kui ma ei saa praegu lubada näiteks kutseid või toitlustamist, kust ma tahan või bändi, mida ma tahan, siis ma räägin nendega ja ausalt. Ja loodan, et ka nemad on ausad - tulevad siis või mitte mu pulma!

Vahepeal tuleb öelda, et mina ei näe tulevikku mustalt - ma ei oska muretseda asjade pärast, kus puudub mul isiklik kontroll ning ma võtan praegust situatsiooni stoilise rahuga. Jah, "sitt" on, aga see on väetis meie tulevikule.

Jätame pulmad ära

Nüüd aga sellest, et kui jätate pulmad 100% ära. Teie otsus ja mitte keegi ei saa seda teile keelata. Aga me palume olla siis ausad ka tegijate suhtes. Või pigem on parem sõna heatahtlikud tegijate suhtes. Me palume väga:

  • Palun jätke broneerimistasud tegijatele (broneerimistasu on tegelikult tagastamatu niikuinii, aga ikkagi)
  • Palun jätke ettemaksud tegijatele, kui see vaid võimalik on
  • Palun ärge sarjake tegijaid, kui nad ei saa teile neid ettemaksusid/broneerimistasusid tagastada (sest võin ausalt öelda, paljudel pole selleks finantse)

Kui me nii käitume, siis oleme kõik lihtsalt  paremad inimesed.

Pulmateenuste pakkujad - kuidas peaksite käituma teie?

Ei, elu ei ole läbi. Isegi mitte ligilähedaselt. Ei lõppe otsa teie töö ega lõppe otsa teie tulevik. Kui te vaid ise selle nimel natukenegi vaeva näete.

Mida te peate arvestama on see, et kohe kindlasti teie tulud vähenevad järgmise 3 kuu jooksul. Ja vähenevad tähendab põhimõtteliselt seda, et teie tulud on puhas null. Ja kui tulud on null, siis peate oma kulud ka nii alla viima kui võimalik.

Suhelge oma noorpaaridega ja mõelge lahendustele.

Palun võtke koheselt ühendust oma finantseerijatega ja paluge maksepuhkust - meie juba tegime seda ja tegeleme hetkel paberimajandusega.

Palun suhelge kohesele maksuametiga - meie juba tegelesime sellega ning nad on väga vastutulelikud - ja ajatage maksud.

Palun võtke koheselt ühendust oma kontori- ja/või laopinna omanikega - rääkige nendega probleemist ning vaadake mis nad vastavad ja tehke vastavalt sellele otsused.

Tegelege asjadega, mis on hetkel tähtsamad kui üks sündmus teie töögraafikus - pere, kodu ja sina ise.

Ja kui läheb väga pimedaks - ja enne koitu alati ka läheb - siis soovitan teile järgmist palvet või tsitaati. Ma ei ole paduusklik, kuid mu vanaisa oli kirikuõpetaja ning ma olen kogu aeg teadlik olnud sellest, et aegajalt vaatab keegi meie üle - kas siis on need esivanemate vaimud, tulnukad või mu isa -  vahet pole, lugege see palve nende poole, keda teie usute - mind on see palve aidanud nii mõnigi kord.

Andke mulle meelekindlust ja hingerahu

leppida asjadega, mida ma ei saa muuta.

Julgust muuta asju, mida ma saan muuta

ja tarkust nende vahel vahet teha.

 

Mida Pulmad.ee saab noorpaaride ja ka tegijate heaks teha?

Noorpaarid

Me saame informeerida, me saame nõustada. Meil on infot ja meil on teadmisi. Küsige ja me aitame. Meili teel, messengeri teel ja telefoni teel (5044561).

Tegijad

Koheselt langetame kõikide meie kataloogi teenuste hindu nii praegustele kui ka tulevastele klientidele järgmiseks 6 kuuks.

Uued hinnad on järgmised (1 aasta hinnad):

TAVALINE pakett - 20€
HÕBE pakett - 60€
KULD pakett - 90€

Meil on ka võimalik võtta teie veebilehed enda serverisse koos teie meililiiklusega (kui olete meie kataloogis), aga sellest igaühega eraldi - meil pole enda it - osakonda, kes suudab koheselt seda teha, aga me saame seda pakkuda, kuna meil on oma server.

Alates tänasest ei saa ka teha mingi aeg oma kataloogi paketi "upgreidi".

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Kuradi idioodid ehk kõikidele pandeemia pooldajatele!

Mina ei kanna maski, mina ei vaktsineeri, mina käin igalpool nii nagu tahan. Keegi ei saa mind sundida, vabatahtlikult ma ei tee ning põhiseadus kaitseb mind. Olete ju kuulnud ja osad teist ka arvavad nii. Arvavad nii noorpaarid kui ka osad pulmateenuste osutajad. Ausalt minu arvamus? Kuradi idioodid. Täpselt nii. Kuradi idioodid.

8 põhjust, miks pruutpaar vajab oma pulmadeks kodulehte!

Tervitus, siin Digipulm! Iga päev teeb digimaailm sammu lähemale suurte ja mugavate muudatusteni. Nii on teinud ka pulmatrend olulise arengu selleks, et lihtsustada pruutpaari, pulmakorraldajate kui ka külaliste elu. 

Millal ja kuidas jagada oma pulmadeks loodud kodulehte…

Tervist noorpaarid, siin Digipulm :)

Pulmade planeerimine ehk Ideaalse pulmapeo retsept

Minu käest on küsitud tihti, et mis on ideaalse pulma retsept, kuidas planeerida. Mis on need üksikud soovitused noorpaarile, et kui need soovitused arvesse võetaks, siis saab kohe kindlasti ideaalse pulmapeo ?

Kuidas kajastada "Teie lugu"?

Ahhoi abieluranda sõudjad!