- 276 vaatamist
Mis on jääskulptuurid? Jääskulptuurid on ruumilised kunstiteosed, mis erinevate töövahendite abil valmistatakse jääst.
Ajalooliselt valmistati jääskulptuure planeedi põhjapiirkondades, aasta külmimatel kuudel. Omakorda tänapäeval on inimeste esimeseks assotsiatsiooniks jääskulptuuriga pulma või mõne muu pidustuse peolaud, millel aeglaselt sulab jääskulptuur.
Jääskulptuurid valmistatakse alatest väikest mõõtu lauaskulptuuridest kuni uhkete jääbaarideni välja. Näiteks on populaarseimaks pulmalaua skulptuuriks kompositsioon „kaks luike“.
Kas jää ei sula ära?
Siseruumides +25 C temperatuuril säilitab lauaskulptuur oma põhikuju 6 tundi. Täielikuks sulamiseks vajab see 10–12 tundi.
Jääklaasi kasutamise aeg sõltub joogi temperatuurist ja kasutusviisist. Jahutatud joogiga täidetuna suudab jääklaas laual vastu pidada keskmiselt 20 minutit ja olla kasutuskõlblik vähemalt 15 minutit. Jääbaari kasutusaeg toatemperatuuril on keskmiselt 8 kuni 10 tundi.
Kuidas me jääskulptuure tarnime ja paigaldame?
Enne tarnimist jahutatakse skulptuurid väga madalatel temperatuuridel. Seejärel pakitakse need termiliselt isoleerivasse materjali ja tarnitakse isotermilistes konteinerites. Jääskulptuur paigaldatatakse 40 min enne ürituse algust.
Kuhu jääb sulavesi?
Jääskulptuuride sulavesi voolab kokku jääskulptuuri või jääbaari alla asetatud spetsiaalsesse alusesse, millest vajadusel juhitakse see edasi erilisse veekogumisanumasse.
Mida saab luua jääst?
Jääst saab luua peaaegu kõike – alates logodest, erinevatest loomadest, sümbolitest, jääanumatest, inimkujudest kuni jääbaaride, mööbli (see kõik soojade siseruumide jaoks!) ja isegi jäälossideni. Viimased sobiksid siiski pigem talveilma, või siis suvel külmutusseadmetega varustatud ajutistesse ehitustesse, telgialustesse.
Seejuures on jääploki sisse võimalik külmutada lilli või isegi erinevaid esemeid ning selliseid plokke saab kasutada nii kaunistuse, kui ka reklaamina või valmistada neist skulptuure või anumaid.