Pulmade planeerimine ehk 7 sammu Ideaalse pulmapeoni!

Virgo Jaani
Ideaalse pulmapeo retsept

Minu käest on küsitud tihti, et mis on ideaalse pulma retsept, kuidas planeerida. Mis on need üksikud soovitused noorpaarile, et kui need soovitused arvesse võetaks, siis saab kohe kindlasti ideaalse pulmapeo ?

Ma olen sellest rääkinud oma noorpaari koolitustel juba 10 aastat ja teeks selle kõikidele loetavaks koos selgitustega.

Kohe alguses ütlen, et pulmapeo retseptis ei hakka ma kirjutama armastusest - see peab teil olema juba vaikimisi, ilma selleta ei saa niikuinii.

Ehk siis 7 soovitust, et teha endale ideaalne pulmapidu:

  1. See on teie pidu
  2. Pareto printsiip kehtib ka siin
  3. Lihtne = hea
  4. Odav ei ole hea
  5. Hea ei ole alati kallis
  6. Tähtsaim töövahend on pliiats
  7. Peate mõlemad nõus olema

See on teie pidu

Pulmad on natuke erinev teie kõikidest perekonnasündmustest. Seda tehakse kord elus, pidu on konkreetse struktuuriga, külalisi on rohkem, kui sünnipäeval jne. Ja nõu küsimiseks, saab minna ainult nende juurde, kes on varem pulmi korraldanud - näiteks vanemad või sõbrad.

Ja ma olen aegajalt märganud, et see nõu võib olla selline, kus proovitakse oma enda juba tehtud pulmi paremini teha (kuigi peaosalised pole samad). Proovitakse pakkuda lahendusi, mis on nõuandjate poole pealt proovitud ja tehtud. Oodatakse tulemust, mis vastab nõuandjate soovidele ning väga tihti nõuandjad ka pettuvad, sest tulemus ei ole nõuandjatele sobib.

Stopp...Tulemus ei peagi olema nõuandjatele sobiv, ainult noorpaarile. See on teie pidu. Ärge laske vanematel, sõpradel, tuttavatel, sugulastel enda tuju rikkuda sellega, et proovita täita nende ootusi.

Ikka ja ainult - teie ootused peavad täituma, mitte tuttavate või sõprade või vanemate.

Ja kallid pruudid...palun arvestage sellega, et just teie sõbranned on enamasti need kes teile mõlemale pärsi suurt peavalu aegajalt valmistavad !

Pareto printsiip kehtib ka siin

Pareto printsiip ütleb, et 20 protsenti tegevustest annab 80 protsenti tulemusest. Täpselt nii ka pulmade puhul. Kui teil on väljamõeldud 100 erinevat plaanipunkti, siis ainult 20 nendest annavad oluliselt teie pulmade lõpptulemusele juurde. Valige nendest 100-st enda jaoks 20 kõige tähtsamat ning kontsentreerige oma jõupingutesed sinna.

Jah, peate tegelema ka  ülejäänud 80 tegevusega, kuid nende tegemine pulmade üldmuljele palju juurde ei anna.

Siit ka soovitus, eriti just pruutidele, et kui tahate ideaalselt pulma, siis keskenduge nendele 20-le tegevusele, mitte 100-le. Ja miks just pruutidele - sest pruudid muretsevad enamasti rohkem ja ideaalne pulm on pruutidele natukene tähtsam, kui peigmeestele.

Lihtne = hea

Ükskõik kuidas te ka ei oma pidu ei taha teha - mida vähem "sebimist" mingi kindla organisatoorse osaga, seda lihtsam teile. Ja kui teete kõik ise, siis on alati parem lähenemine alati see, et te ei arvestate just enda jõuvarudega ja sellega, mis võimalused teil on.

Kõik lihtsad lahendused on head, kõik keerulised mitte. Kõik lahendused, kus te peate lootma liiga paljude inimeste koostööle, ei toimi. Lahendused, kus mingi tulemuse saamiseks tuleb astuda 10 sammu võivad ebaõnnestuda tunduvalt suurema tõenäosusega, kui need, mille tegemiseks tuleb astuda 2 või 3 sammu.

Nagu ütleb üks tore inglisekeelne lühend KISS - siis Keep It Simple Stuped.

Odav ei ole hea

Odavust ei saa muud moodi mõõta, kui ainult suhtes millesegi. Mis on teile odav, ei ole odav võibolla kellelegi teisele. Mis on teile kallis, on jälle kellelegi odav jne.

Aga enamasti saab öelda, et kui te saate mingid pakkumised, mis on turukeskmisest või teistest saadud pakkumistest mitukümmend protsenti odavamad, siis peab seal olema ka mingi sügav põhjus.

Odavad pakkumised on aksepteeritavad, kui neid teevad:
1. Sõbrad
2. Kui see on kampaania raames
3. Kui tegija on alles turule sisenemas (ja ta ka mainib seda)

Kui pakkumine on tunduvalt odavam, kui teistel, aga tegija on turul olnud juba aastaid ja see pakkumine ei vasta eelpool mainitud kriteeriumidele, siis ei julge mina küll seda arvesse võtta.

Ka ei julge mina arvesse võtta pakkumisi, mis on tehtud selle arvestusega, et te maksate sulas ja ilma arveta. Jah, te võidate 20%, aga teil pole seadusandlikku alust tegijale midagi öelda, kui asi ei toimi. Enamus häid tegijaid maksab ausalt oma maksud ja hind tänu sellele küll tõusnud ei ole.

Hea ei ole alati kallis

Enne, kui otsustate, et mingi tegija, peokoht või asi on kallis, võtke pakkumine. Uskuge, te võite väga positiivselt üllatuda.

Ma toon näite.

Väga tihti, kui pulmades on lõpus ilutulestik, olen ma kuulnud külaliste pominat ja omavahelist rääkimist, et jumal küll kui palju raha nüüd taevasse saadetid, et see maksab ju kindlalt 1500, 2000, 3000 jne jne eurot.

Ma ei taha nende tuju muidugi rikkuda, aga see ilutulestik maksab 700 eurot. Ja kõik. Ja ta ongi tõesti nii vapustav ka selle 700 euroga. Praegu ei ole veel koht öelda, et aga ka see 700 võibolla ju kallis. Kindlasti võib. Aga vaadake nüüd seda vahet arvamuse ja päris hinna vahel - kaks-kolm korda. Ja sellist asja juhtub ka teiste tegijate ja pakkumiste juures.

Kõigepealt võtke pakkumine ja siis mõelge, kas on kallis või hoopis - ohhoo, ei olegi ju.

Tähtsaim töövahend on pliiats

Kõik, mis te teha plaanite, kirjutage ülesse.

Kui tõesti olete harjunud töötama arvutiga ja märkusi sinna tegema - toimib ka see.

Aga ärge proovige tööle saada igasugused programme, mis on mõeldud nö pulmade korraldamiseks. Pole neid mina tööle saanud 15 aasta jooksul, arvan, et ka mitte teie.

Te peate mõlemad nõus olema

Vist on kõige keerulisem. Kõik mis pulmas teete või plaanite teha, see kõik tuleb teha nii, et nii pruut kui peigmees oleksid sellega nõus. Mitte mingil tingimusel ei tasu teha tegevusi, millega üks pool nõus ei ole. Leidke kompromiss, mis teid mõlemat rahuldab.

Kõik. Ainult 7 soovitust ja ma arvan, et saate ideaalse pulma !

Tervitades,

Virgo Jaani Pulmad.ee-st

Või äkki saad siit lisainfot?

Põhiline reegel pulmateenuste turul kriisi ajal

Kolm nädalat kodus ja 90% sündmustest on lükatud edasi. Kõigil, kes toimetavad pulmateenuste turul, on siis kas väike või suur hirm selle ees, mida toob tulevik ja kuidas saada üle käibelangusest. Kuidas ellu jääda?

Abielu sõlmimine ehk kuidas abielluda?

Abielu sõlmimine ehk kuidas abielluda?. Eestis sõlmitakse abielu täisealise mehe ja naise vahel. 15–17-aastane alaealine võib abielluda juhul, kui kohus on tema teovõimet abiellumiseks laiendanud ja andnud abiellumiseks loa. Piiratud teovõimega täisealine võib abielluda juhul, kui ta saab aru abielu õiguslikest tagajärgedest. See peab olema kirjas määruses, millega on talle määratud eestkostja.

Pulmade korraldamine, organiseerimine ja planeerimine ehk…

Tegelikult on kõik väga lihtne ehk siis pulmade korraldamine, organiseerimine ja planeerimine...Väga lihtne on õpetada kõrvalt kuidas pulmade organiseerimine käib ning kuidas tuleks asju planeerida. Lihtne.

Väike selgitav pulmasõnastik - mis on mis ja keda kuidas…

Eelkosjad oli väike eelkokkulepe kosilaste tulekuks. Põhjuseks oli hirm kosjade tagasilükkamise ees ja teadupärast oli kosjade tagasilükkamine oli ebameeldiv ja pilkeid kaasatoov.

Raha säästmiseks loobuge kollase ajakirjanduse lugemisest...

Ajendas kirjutama see artikkel http://naine24.postimees.ee/3260545/raha-saastmiseks-tasub-loobuda-pulmafotograafist.