Järva Maakond

Eivere mõisas on eksklusiivseid ruume ja saale erinevate ürituste nagu pulmade, koosolekute, konverentside ja teiste sündmuste korraldamiseks. Samuti on Teie kasutuses 5 ruumikat ja kõigi mugavustega kahekohalist magamistuba. Need unikaalsed toad on kõik möbleeritud hilisema 19-nda ja varasema 20-nda sajandi stiilis.
Eesti Metodisti Kirik on üks osa ülemaailmsest kristlikust kirikust. Metodisti kirik kasvas välja XVIII sajandil Inglise kirikust. Kiriku eesmärgiks on Jumala Sõna kuulutamine, sakramentide jagamine, usulise, kõlbelise ja haridusliku kasvatustöö tegemine ja kristliku kultuuri edendamine.
Kunagise mõisavalitseja Carl Gustav von Wahli järgi nime saanud restoran, mis algselt oli Pajusi mõisa tall-tõllakuur, on ehitatud 19.sajandi alguses.
Paide linna südames asuv historitsistlik pühakoda (arhitekt Johann Gottfried Mühlhausen). Hulk suurepäraseid inglite ja vappidega vitraažaknaid Riiast (Ernst Tode, 1901). Sisustus kohalikelt meistritelt, altarinišis Paide kunstniku August Roosilehe seinamaaling (1928).
Eesti maakirikute kõrgeima torniga (arhitekt Johann Gottfried Mühlhausen, 1868) noorim ja suurim Järvamaa keskaegne kirik. Altarimaal “Jeesus Kristus” (C. Greger), pseudogooti sisustus. Kirikuaias ratasrist (XVII), koolijuhi ja kirikute ehitaja Gustav Heinrich Beermanni ja tema poja praost Cristoph Wilhelm Beermanni hauad.
Põnevate raiddetailidega keskaegne kirik pseudogooti torniga (arhitekt Johann Gottfried Mühlhausen). Barokne nikerdustega altarisein (Christian Ackermann, 1693), altarimaalid “Püha õhtusöömaaeg”, “Kristus ristil” (August Pezold, 1856), vitraažaknad (XIX).
Rahvastikutoimingute spetsialist Kristina Lill Vastuvõtt: E ja R: 9.00 – 12.00, T: 13.00 – 17.00, K: 8.00 – 12.00, N: 14.00 – 18.00. Muudel aegadel kokkuleppel 383 8603
Lihtne kaunis puukirik looduskaunis paigas. Klassitsistlikus interjööris pseudogooti altar ja kantsel. Tornikell (1771) varasemast kirikust.
Järvamaa vanimaid keskaegseid kirikuid barokse tornikiivriga. Raidreljeefid arhailistel piilaritel. Seinamaale. XVII sajandist altarisein ja kantsel (Lüdert Heissmann), suur krutsifiks (Christian Ackermann). Kirikaias perekondade Baer, Wrangel, Benckendorf, Wrede, Knorring, Hoffmann rahulad.
Hilisbarokne peegellaega kirik. Pseudogooti sisustus, altarimaal “Päästa mind, Issand!” (Rudolf Julius von zur Mühlen, 1892). Vanemast puukabelist alles hauaplaat (1758), mis andnud ainet rahvapärimusele.
Kui otsite eksklusiivseid ruume oma pulmade jaoks ja külaliste toitlustamiseks siis Roosna-Alliku mõisal on pakkuda selleks puhuks kaunilt renoveeritud mõisainterjööri. Toitlustus on ettetellimisel. Lauad kaetakse kuni 100 inimesele. Võimalik on tellida pidu roosasse saali, sinisesse salongi või söökla võlvitud saalidesse. Sind ootab Roosna-Alliku Valge Roosi Mõis!
Valmistan pulma- ja peotorte ja magusalaudu vastavalt kliendi soovile ning peo temaatikale Võta minuga ühendust ja vaatame su soovid üle!  
Hindreku talu – romantiline turismitalu ehedas Eesti külamiljöös. Hindreku talu on värskelt renoveeritud talukompleks Esna jõe ääres, mis pakub võimalust pidada pulmi või teisi üritusi romantilises atmosfääris. Hindreku talu juurde kuulub: •Hindreku peomaja – 210 m² peosaal, kuhu mahub istuma ja tantsima kuni 120 külalist
Eesti maakirikute vanim kõrge kellatorn. Raidreljeefid arhailistel piilareil. Renessanss- ja barokk-kunsti, sh altarisein (Berendt Geistmann), pingistik ja kantsel (Adam Pampe). Järvamaa ainus trapetsiaalne hauaplaat. Kirikuaias hauaskulptuur „Poiss moonidega” ja Vabadussõja monument (Anton Starkopf).
Maija-Liisa Photography - alates 2016 Pildid jutustavad loo ning jäävad mälestustena alles igaveseks. Pildistada tähendab läbi kaamerasilma tunda ja näha.
Järvamaa suurim keskaegne ühelööviline jumalakoda pseudogootii stiilis torniga (arhitekt Johann Gottfried Mühlhausen), imekaunilt värviküllase barokse nikerdkantsliga (Franz Hoppenstätt, 1648) ja Roosna-Alliku mõisahärra kingitud altariseinaga (Andreas Michaelson, 1654).