10 küsimust Eesti noorima pulmaisa Tarvi Suur'ga

Carmen Kähr
10 küsimust Eesti noorima pulmaisa Tarvi Suur'ga

Saage tuttavaks, see on Eesti noorim pulmaisa Tarvi Suur.
Tarvi on 17 aastane ja käib veel koolis. Kooli kõrvalt pakuti talle võimalust proovida kätt õhtujuhi ametis. Tulle see täitsa meeldis ja kuna ta isa on professionaalne pulmapapi , siis tundis ta, et soovib siiski käed külge panna millegi ilusa, millegi meeldejääva, millegi muinasjutulise loomisel.
Tarvi on optimistlik, enesekindel, avatud, rõõmus ja tegus. Talle meeldib väga inimestega suhelda ja uusi tutvusi luua.
Üks peamiseid põhjuseid, miks ta otsustas pulmaisaks hakata on see, et tutvutakse nii paljude erinevate inimestega.
Tema arvates ongi see just üks parimaid asju pulmaisa töö juures.

1.Kuidas sattusid pulmade juurde?
 
Õpin Hugo Treffneri Gümnaasiumis. Meie koolis on võimalus valida valikainena pulmade korraldamine. Seda valikainet viib läbi endine pikaaegne pulmaisa ja võtab seda väga tõsiselt. Ülesandeks oli reaalselt korraldada 90 pulmalisega pulmapäev. Nii avastasingi ennast järsku 90 pulmalise keskel kõike korraldamas. 
Minu jaoks oli algul päris hirmutav. Ma polnud varem midagi sellist teinud. Valmistasin oma osa korralikult ette, käisin oma isale, kes samuti pulmaisa, töövarjuks ja niipea kui pulm pihta hakkas, kadus ka hirm. Tundsin ennast seda tehes hästi ja nautisin igat hetke. Kõik pulmalised jäid väga rahule ja tagasiside oli positiivne. Minu jaoks oli see ääretult ilus kogemus ning mulle väga meeldis seda teha.
Otsustasin end proovile panna juba väljaspool koolitööd päris pulmaga ja otsingi nüüd pruutpaari, kes oma pulmapäeva minu juhtida usaldab.
 
2.Kas on sul ka keegi eeskuju, või õppisid sa oma tegevust/teenust kellegi käest?
 
Pulmaisa peab olema elava iseloomuga ja loov. Ettevalmistused enne pulma on olulised, kuid pulmaisa peab valmis olema ka erinevateks ootamatusteks. Pulmapeo ajal peab pulmaisa suutma tekkinud olukordi käigupealt loovalt lahendada. Minu eeskujuks on mu isa Hannes, kes on selle ameti peal olnud mitmeid aastaid. Tal on need omadused olemas ja usun, et ka mul on nad olemas.
 
3.Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?
 
Mina olen oma pulmade läbiviimise teekonna alguses ja minu honorar pole suur. Usun, et siin töötavad sarnased reeglid, nagu igal pool mujal valdkondades. Mida nõutum on mõni pulmaisa, seda kõrgemat honorari saab ta küsida. Minu jaoks pole hetkel raha määrav. Igaühel võiks olla võimalus teha tööd, mis pakub nii suurt rahuldust, et ta teeks seda ka ilma tasuta. Pulmaisa töö juures meeldib mulle kõige enam mõte, et iga pulmaga täitub kellegi unistus. Mulle meeldib inimeste silmis näha seda rõõmu ja ma annan endast kõik, et need unistused täituksid. Teen seda kogu südamega.
 
4.Kuidas sa võrdleksid ennast konkurentidega?
 
Pean tunnistama, et ma ei tunne väga teisi pulmaisasid ja ei oska end võrrelda kellegi muuga peale oma isa. Tema on mulle pigem eeskujuks ja abiks, kui konkurendiks. 
Olen aru saanud, et pruutpaarid on inimestena ja oma ootuste osas väga erinevad. Erinevad pruutpaarid hindavad pulmaisades erinevaid omadusi. Arvan, et äratame isaga erinevate pruutpaaride tähelepanu ja isegi selles osas me ei konkureeri. Ma ei saa näiteks üle ega ümber sellest, et temal on palju enam kogemusi, kui minul.
Sellest pulmast olen oma blogipostitustes ka lähemalt rääkinud ning selle pulma video on olemas minu blogis postituse all “Minu esimene pulm”. Minu blogi leiad aadresilt pulmaisa.tarvi.eu
 
5.Mis on Eesti pulmateenuste turu probleemid ja mis on seal ilusat ?
 
Kuna olen nii vähe aega pulmade maalimas tegutsenud, ei tea ma selle turu probleeme. Küll aga olen näinud siin palju ilusat. Olen kohtunud mitmete toredate tegijatega, kes kõik oma asja südamega teevad ja hoolitsevad selle eest, et iga pulm oleks imeline ja ainulaadne. 
 
6.Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?
 
Tahaksin pulmasid läbiviies enam kogemust saada. Siis oskaksin ka oma tegevust paremini analüüsida ja saaksin paremaks.
 
7.Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?
 
Sõltumata väljakäidud summas on “odav” minu jaoks töö, millel puudub kvaliteet, mis on tehtud üle jala ja hoolimatult. Töö, mis on tehtud südamega ja kvaliteeti alati esikohale seades, on kallis töö ka siis, kui selle sulle hea tuttav poole hinnaga teeb. Arvan, et pulmateenuste turul leidub mõlemaid töid. Minu soov on, et ükski pruutpaar ei peaks leppima odava tööga.
 
8.Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida? 

Tunnistan, et pole erinevate pulmakanalitega veel kursis. Polnud varem ka pulmad.ee leheküljele sattunud. Olen ise infot otsinud ja jaganud peamiselt Facebookis ja oma blogis. 
 
9.Kuidas (või mis suunas) peaks Eesti pulmaturg arenema ?
 
Turgu mitte tundes, siis eeldan, et erinevad tegijad on sõbralikud ja koostööaltid. Ainult sellise seltskonnaga saab tagada imelise pulmapäeva. Hindan kvaliteeti üle kõige. Eeldan seda ka kõikidelt teistelt asjasse puutuvatelt tegijatelt. Kvaliteedil ei ole ülempiire, alati on võimalik teha paremini ja see peaski olema kõigi ühine püüe. 

10.Sinu kolm kuni viis soovitust noorpaarile?
 
1)Kõige tähtsam on, et Sina ise naudiksid pulma. See on Sinu päev. Ära lase kellelgi oma otsuseid mõjutada.
2) Pulmaisa valides hinda temas seda, mida inimestes üldiselt hindad.
3) Enne otsuse langetamist, on mõistlik pulmaisaga kohtuda. See annab võimaluse paremini omavahel tuttavaks saada ja vaadata, kuidas pulmaisaga klapib.  

 

Intevjueeris: Virgo Jaani
Redigeeris: Carmen Kähr
Pulmad.ee
 

10 küsimust Eesti noorima pulmaisa Tarvi Suur'ga

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust tegijale - intervjuu DJ Tõnis Kotsariga

Jõudsime esimese DJ juurde - Tõnis Kotsar võttis aega vastata ning rääkida, mis ta arvab pulmadest. Järjekordselt üks väga hea tegija, kellega mul endal on au olnud koos teha päris palju erinevaid pulmi. Aga siit siis vastused.

10-le küsimusele vastab pulmaisa Margus Luik

10-le küsimusele vastab multifunktsionaalne Margus Luik! Margus Luik on lõpetanud 2002. aastal tolleaegse Tallinna Pedagoogikaülikooli rekreatsiooni eriala (vaba aja juht) ning omab ürituste korraldamise ja meelelahutuse vallas kõrgkooli diplomi väärilisi teadmisi.

10 küsimust tegijale - intervjuu ans. Imre Saarna & The…

Lõpuks jõudsin ka küsida vastused selliselt healt tegijalt nagu Imre Saarna & The Beat - kindlasti üks Eesti parimaid tantsuansambleid - kiired ja otsekohesed ja ausad vastused. Kuidas sattusite pulmade juurde ?

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Margo Hussariga

Tervitus-

10-le küsimusele vastab ansambel S.E.K.S.

10-le küsimusele saime ka vastama ansambli S.E.K.S.