10 küsimust pulmaisa ja õhtujuhi Karl Pütsep'ga

Carmen Kähr
10 küsimust pulmaisa ja õhtujuhi Karl Pütsep'ga

Saage tuttavaks, see on pulmaisa ja õhtujuht Karl Pütsep!

Mees, kes ei kohku millegi ees, tuleb kaasa iga naljaga, muudab mänge/situatsioone vastavalt olukorrale, paneb rahva naerma ja naudib seda ise täiel rinnal!
Nii vaba suhtlemisega ja avatud ning positiivne, muudab tõenäoliselt iga pulma meeldejäävaks!

1. Kuidas sattusid pulmade juurde?

Üks neiu, minu teada nüüdseks kahe lapse ema, Mariann võttis ühendust aastal 2013. Ei mäleta, kas ta oli mind näinud kuskil töötamas või mitte, aga järjekindlalt käis peale, et tema soovib mind endale pulmaisaks. Vastasin ausalt, et pole varem pulmi teinud, pole ise abielus, pole kolmkümmend aastat vanagi, ei ole isakski saanud ja isegi habe ei kasvanud sel hetkel. Puiklesin mis ma puiklesin, aga nõusse ta mind sai ja esimene pulm sai aastal 2014 ka tehtud. Samal aastal tuli samuti teine ja kolmas pulm ning arvasin, et rohkem nagunii ei tee, aga järgmisel aastal viisin läbi juba kaheksa pulma. 

2. Kas on sul ka keegi eeskuju, või õppisid sa oma tegevust/teenust kellegi käest?

Esimestel aastatel kirjutasin mõnele pulmaisale ja paariga sain ka kokku, aga nad ütlesid, et pole suuremat sorti õpetajad ning sinna teistelt õppimine jäigi. Pulmaisad üldiselt teineteist ei näe töötamas ja õppisin ise, pigem arendasin end. Panin paika oma põhimõtted ja uurisin, mida on tehtud halvasti, et vigu mitte korrata ehk mis häirib noorpaare. Näiteks ei ropenda, ei häbiväärista  külalisi, ei ole purjus, ei hiline, pead kokkulepetest kinni, ei flirdi naistega pulmas, ei lähe pulmalistega sauna jmt.  

Mulle meeldib vaadata õhtujuhi rollis Tõnis Niinemetsa.

Kui keegi on nõus õpetama, jagama kogemusi, siis mina olen nõus, sest kaks pead on alati parem kui üks pea!

3. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?

Piisav on honorar, mis motiveerib tööd tegema ja võiks sisaldada transporti, riietust, ettevalmistust, mängude vahendeid, aga igal teenuse osutajal on oma arusaam. Töötasu sõltub ka panusest sündmusesse ehk kui palju aitad noorpaari, kui palju kuulad neid ja arvestad nende soovidega. Tegureid on palju. 

4. Kuidas sa võrdleksid ennast konkurentidega?

Olen paindlik ja uuendusmeelne ning ei poolda valmis tehtud pulmakava, mida kasutatakse aastaid. Kuidas saab sama asi sobida kõigile!!! Ei reklaami ennast, sest usun, et töö räägib enda eest ning inimesed on parimad tunnustajad. 

 
5. Mis on Eesti pulmateenuste turu probleemid ja mis on seal ilusat ?

Ilusaks teeb pulmaturu juba sündmus ise ja on kasutada väga palju võimalusi. Mõnikord on selline tunne, et teeks mitu pulma ühele noorpaarile.
 
Probleemiks on kaklemine klientide pärast ja pidev “karjumine,” et mina olen parim ja mina tean, mis on õige. Sellist asja nagu õige ja vale pole olemas. Kui sinu teenuseid ei kasutada, siis on midagi paigast ära. Analüüsi, mis on teistmoodi, mis ei sobi, mis ei toimi, kuidas on omavaheline suhtlemine jmt. 

6. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

Alati saab paremini, aga mis on parem, seda otsustavad juba inimesed. Küsin noorpaaridelt tagasisidet ja kui mitu korda on mainitud, et miski ei sobi, siis tuleb sellega tegeleda. Näiteks mängud, koostöö protsess. 
Kindlasti soovin juurde õppida keeli, sest siis on klientuur suurem ja unistan, et ühel päeval saaks igapäevaselt kahekesi pulmi läbi viia ehk oleks kaks pulmaisa. 

7. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?

Kallis on siis, kui kaks kätt on ümber kaela. Samas arvan, et kallis teenus on lihtsalt raha raiskamine millelegi, mis ei toimi. Näiteks bänd, mis on kuulus, vahel lausa legendaarne, aga ei toimi pulmas, sest pole pulmabänd ja pärast imestatakse, miks pulmalised ei tantsinud. Või on võetud pulmaisaks populaarne inimene, kes on tore ja tekitab elevust, aga pärast pulma öeldakse, et ta ei teinud midagi, ei saanud hakkama jmt. Tuntud inimene ei pruugi olla tegev ja suurte kogemustega õhtujuht. 
 
Odav pulmateenus on kiirustamine, üle jala tegemine, mitte noorpaari soovidega arvestamine, suhtumine, et ”selle noorpaari pealt ei teeni midagi” ja ebaprofessionaalsus.

8. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida ?

Kasulik ja vajalik. Kes soovib leida infot pulmade kohta, siis sellelt lehelt leiab. 
Kindlasti soovitan vaadata ka mujalt, siis leiab endale sobiva. 

9. Kuidas (või mis suunas) peaks Eesti pulmaturg arenema ?

Rohkem koostööd teenuste pakkujate vahel. Ühiselt uute ideede ja teenuste välja mõtlemise suunas võiks pulmaturg areneda

10. Sinu kolm kuni viis soovitust noorpaarile ?

  • Tundke huvi on investeeringu vastu, mida teete pulma korraldamisel
  • Ärge jääge lootma, et asjad juhtuvad, vaid tegutsege ning tundke huvi
  • Soovitan koos organiseerida pulma, siis õpite üheskoos palju ning teineteist tundma. Hea lahendus ei ole, et mees on kõigega nõus ja naine teeb ära
  • Kohtuge näost näkku teenuste osutajatega ning olge konkreetsed, kui vähegi võimalik
  • Tehke omale selline pulma nagu teie soovite mis on õige või keegi ütleb! 

 

Intervjueeris: Virgo Jaani
Redigeeris: Carmen Kähr
 

10 küsimust pulmaisa ja õhtujuhi Karl Pütsep'ga

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimusele vastab portree- ja pulmafotograaf Maaris Puust

10-le küsimusele vastab väga nõutud ja palavalt armastatud portree- ja pulmafotograaf Maaris Puust.

10 küsimust Eesti noorima pulmaisa Tarvi Suur'ga

Saage tuttavaks, see on Eesti noorim pulmaisa Tarvi Suur.

10 küsimust tegijale - intervjuu õhtujuhi Leho Luukasega

Järgmisena saime kätte Leho Luukase, kes on mingitpidi võttes üks väga hea näide heast ja veel paremast pulmaisast, kelle peale ma kade olin (ainult heas mõttes).

10-le küsimusele vastab ansambel S.E.K.S.

10-le küsimusele saime ka vastama ansambli S.E.K.S.

10-le küsimusele vastab pulmaisa Margus Luik

10-le küsimusele vastab multifunktsionaalne Margus Luik! Margus Luik on lõpetanud 2002. aastal tolleaegse Tallinna Pedagoogikaülikooli rekreatsiooni eriala (vaba aja juht) ning omab ürituste korraldamise ja meelelahutuse vallas kõrgkooli diplomi väärilisi teadmisi.