10 küsimust tegijale - intervjuu külalistemaja Vehendi Motell omaniku Andi Juuristega

Virgo Jaani
Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Oleme jõudnud ka esimese peokohani ning meie turmtule alla sattus Vehendi Motell ja selle omanik Andi Juuriste. Mõnus ja armas koht Võrtsjärve kaldal. Ise seal palju käinud ning ka teinud.

Vastused siin:

1. Kuna oli teie majas esimene ajalooliselt dokumenteeritud pulm ja kas on pilte ?

Külalistemaja Vehendi Motell on tegutsenud alates 1989 aastast alates. Meie oleme siin omanikud alates 2003. Kuna aga saatuse tahtel jäime 2006 vanast Vehendist ja kogu dokumentatsioonist ning fotodest ilma, siis on uued hooned külalistele avatud alates 2008 aastast. Seega saame oma uut ajaarvamist alustada just sellest ajast. Pulmapidude fotoseerijad pärinevadki 2008 aasta suvehooajast.

2. Kas teil on mujal maailmas (või Eestis) eeskujusid, kuidas pulmi organiseerida just teie peokohas ?

Lähtume eelkõige traditsioonilisest Eesti pulmapeost ehk nö pikast peolauast. Täna on pruutpaarid juba väga kindlate soovide ja nägemustega, millega aga alati arvestame.

3. Miks te peate pulmateenusteturgu enda jaoks tähtsaks ?

Rendime pulmapeoks välja kogu kompleksi ja seda noorpaarid hindavad. Töid ja ettevalmistusi on pulmapeoga rohkelt, kuid seda suurem on rõõm, kui päev on sujunud ja kordaläinud.

4. Milline on piisav tasu teie jaoks (see pole alati ju rahas mõõdetav) ?

Raha pole tõesti elus tähtsaim. Küll aga on alati südantsoojendav, kui noorpaar meie poolt pakutavaga väga rahule jääb ja seda kas siis sõnades või mõnel muul moel välja näitab ja meid tänab. Ja mitte ainult noorpaar. Ka pulmakülalistel on suur roll pulmapeo õnnestumisel.

5. Kuidas võrdlete ennast konkurentidega ?

Konkurents on alati teretulnud, paneb sind pingutama! Lähim konkurent asub meist 20 km kaugusel ja meie omavaheline läbisaamine on vägagi hea. Küsime nõu ja jagame kogemusi. Nii häid kui halbu! Võrrelda ennast kellegagi ei tahaks. Igaüks meist tegijatest on ju omamoodi, meil kõigil on nö oma nägu.

6. Miks te arvate, et sa olete hea peokoht ?

Külalistemaja asub privaatsel territooriumil, kuhu juhuslik mööduja või läbisõitja naljalt ei satu. Asume järvest jalusutkäigu kaugusel, mis välistab peo lõppfaasis seoses veega juhtuda võivad õnnetused. Pakume majutust 70-le külalisele, nii saavad valdav enamus pulmakülalisi korraksgi igaüks pehmet voodit ja patja tunda. Vehendi on hea asukoht, kuhu üle kogu Eesti mugav tulla.

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

Võimalusi areneda on mitmeid. Vajadus oleks rohkemate ööbimiskohtade näol. Võimalus kliendil peoruumi mööblit valida (ümmargused lauad, toolid vs pikad pingi ja lauad).

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?

Raske vastata....ei teagi kõiki pakutavate teenuste hindasid. Ühele ja samale teenusele erineva pakkuja poolt võib saada vägagi erinevad hinnad. No ja tase ühe teenuse erinevate pakkujate vahel on ikka „meetrites“ mõõdetav.

9. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida ?

Arvan, et vägagi vajalik leht, kui plaan naine võtta. Kogu info on koju kätte toodud! Ja juba teenust kasutanud klientide tagasisidel on samuti tähtis roll. Kuigi see ei pruugi alati objektiivne olla, vaid ainult nö oma mätta otsast vaadatud.

10. Kuidas peaks Eesti pulmaturg arenema, mis on meil kehvem kui mujal maailmas ning mis parem ?

Ega täpselt oskagi öelda. Raske on siin suunda anda. Muidugi oleks lihtsam või ka õigem, kui kogu pulmadega seonduv käiks läbi kas või mõne agentuuri. Aga ilmselgelt paneb rahakott kõigele piirid. Küll aga kõik tegijad ( n ansamblid;pulmaisad või kõik kes peavad ennast pulmaisadeks jne) võiksid olla liikmed mõnes vastavas organisatsioonis, kus on koostatud nö reeglid või nimetagem seda kasvõi tööjuhendiks.

11. Teie viis soovitust noorpaarile ?

  • Küsite paljudelt tegijatelt hinnapakkumised, aga valite välja neist ühe, kes Teile sobis. Palun saada kasvõi kaks sõna neile, keda sa mingil põhjusel ei valinud. See lihtsalt on viisakas!
  • Valige pulmapeoks üks värv, mis kogu pidu ühendab ja seob ( kutsed, kleit, lips, auto, kingitavad lilled jne). See loob terviku.
  • Kas peole on või ei ole lapsed oodatud. Kui jah, siis üks kindel isik peaks/võiks pulmapeo ajal ka nendega tegeleda.
  • Rääkige-küsige! Kõik küsimused, mis pähe tulevad, peavad vastused saama. Kui ei, tekib hiljem arusaamatusi, vasturääkivusi. Ärge kujutage ette või mõelge üle vaid küsige tegijatelt! Neile on see nö igapäevane :)
  • Naisevõtt ei ole naljaasi! Ära jää lootma kingitud ümbrikute sisule, et arveid tasuda. See ei pruugi õnnestuda. Oleme ise seda kogenud!

Kirjapannud ja vormistanud, Virgo Jaani, Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust Eesti noorima pulmaisa Tarvi Suur'ga

Saage tuttavaks, see on Eesti noorim pulmaisa Tarvi Suur.

10 küsimust tegijale - intervjuu Tarmo Sillaotsaga, väga…

Järgmisena tutvustaks ühte eesti väga head pianisti ja mu head sõpra, Tarmo Sillaotsa. Usun, et olete teda näinud ja kuulnud päris paljudes kohtades mängimas. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

10 küsimust tegijale - pulmaisa Vahur Jüris

Lõpuks oli tal aega ja lõpuks sain vastused (tegelikult ikka on asi minus, et polnud aega kogu aeg kukil istuda) - ka minu õpetaja, väga pika kogemuspagasiga, lihtsalt hea inimene ja üks parimaid Eesti pulmaisasid. Vastab Vahur Jüris!

10 küsimust tegijale - intervjuu Ain Kõivuga, ansamblist…

Neljas tutvustav intervjuu on olemas ning see on ühest Eesti tuntud pulmabändist ning tema eestvedajast - Ain Kõiv ansamblist "Taas". Vastused allpool. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

10 Küsimust peojuhi ja pulmavanema Pille Amur'iga !

10-le küsimusele vastab Eesti üks vaieldamatult andekaim , särtsakaim ja osavaim naispeojuht ja pulmavanem!