10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Priit Jaegeriga

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Priit Jaegeriga

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Priit Jaegeriga

Tervitus-

Järgmised 10 küsimust on vastatud ning seekord on siis intervjuu järjekordse hea pulmaisaga nagu Priit Jaeger. Õigem oleks vist öelda, et intervjuu Priidu ja Gille Jaegeriga, sest enamasti on nad alati igalpool koos.

Aga mis ma siin ise, vastused on siin.

1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Sellest on juba 23 aastat tagasi, kui sõber võttis mind "kehaks" kaasa üht pulmaisa asendama. Sealt selle pisiku sisse saingi paljudeks aastateks. Siis pidasin mõned aastad pausi. 5 aastat tagasi utsitas minu abikaasa Gille mind jälle pulmadesse minema, sest minu silmad olla "igavalt halliks" läinud. Sellest ajast hakkasime seda pulma asja koos tegema. Nüüd pakume pruutpaaridele nii naiselikku toetust kui ka mehelikku kindlust ja tulemusele annab see palju juurde.

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest ?

Eeskujusid ei ole. Kõige parem õpetaja on minu jaoks Gille, kes vahetult peo käigus näeb minu tegevust ja hiljem konstruktiivset kriitikat või kiitust jagab. Tema näeb ja kuuleb saalist, kuidas rahvas reageerib ja kaasa elab. Pärast pulmapidu öösel koju sõites toimuvad meie kõige kirglikumad "töökoosolekud".

3. Miks sa pead pulmateenusteturgu tähtsaks ?

Aastate jooksul on eesti pulm väga palju muutunud. Meie pulmade ajal aatal 1999 oli kõik kuidagi väga lihtne. Saaremaal oli 1 pulmaisa, fotograaf oli vaid raekojas ja kirikus, peokohaks kohaliku küla klubi saal ja toidu tegi hea peretuttav. Praeguseks on muutunud kõik väga rikkalikuks,mugavaks ja nähtavaks. Pruutpaaridel on vaja vaid valida väga paljude teenusepakkujate seast välja see "õige". On väga tore, et vastavalt oma fantaasiale on võimalik kõike teha.

4. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?

Honorar koosneb väga palju meie panustatud ajast, sõitudest, tehnikast, rekvisiitidest jne. Loomulikult peab see hind meid motiveerima, et seda meeldivat "tööd" kõige muu elu kõrvalt teha.

5. Kuidas võrdlete ennast konkurentidega ?

Me ei oska ennast võrrelda, kuna ei ole kellegi pulmas "laua taga" istunud. Kindlasti eristume väga paljudest pulmaisadest selle poolest, et teeme seda tööd abielupaarina koos. Jagame oma kogemusi, toetust ja armastust meie pruutpaaridele. Teineteisele oleme parimad innustajad ja kritiseerijad.

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija ?

Me teeme seda "tööd" tõesti südamega ja iga pulm oleks nagu enda oma. Ikka 100% anname endast. Muidugi annavad hoogu juurde tänulikud pruutpaarid ja meisse uskuvad teekaaslased.

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

Kindlasti peaksime õppima ennast säästma, et veel palju aastaid saaksime pulmast pulma tantsida.

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?

Usume, et kõik teenused on oma hinda väärt. Peokohad nõuavad palju hoolitsust, toit peab olema maitsev, foto- ja videograafid vajavad järjest paremat tehnikat ja see on ka väga ajamahukas töö. Tordid, kutsed ja teised käsitsi tegemist vajavad asjad ongi igati oma hinda väärt. Sama käib ka muusikute kohta.

9. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida ?

Pulmad.ee on ainus koht, kus on kõige suurem ülevaade kogu pulmaturust Eestis. Tihti kuuleme, et esmalt tehakse suur eeltöö sellel lehel ära ja siis hakatakse edasi mõtlema. Jõudu ja jaksu teile ikka seda edasi vedada!

10. Kuidas peaks Eesti pulmaturg arenema, mis on meil kehvem kui mujal maailmas ning mis parem ?

Kahtlemata on eestipulm üks unikaalne nähtus kogu maailmas. Meil on isiklikud kogemused erinevate rahvustega ja jätkuvalt jagub neile positiivset üllatust, et meil on nii hoogsad ja lõbusad pulmapeod meie "tuima" rahva kohta.

11. Sinu soovitused noorpaarile ?

  • Palun pärast kuupäeva valimist leidke endile pulmaisa. Siis saate kohe algul endale toeks inimese, kellel on väga palju kogemusi üle Eesti. Seda peokohtade,cateringi, muusikute ja muude tegelaste kohta.
  • Palun püüdke võimaluse korral mitte koormata erinevate ülesannetega pulmapeo ajaks oma sõpru ja sugulasi. Ka nemad soovivad teie imelisest päevast osa saada.
  • Palun usaldage oma "töömesilasi", nautige kogu korralduse protsessi ja pidage meeles,et te teete selle päeva oma armastuse tähistamiseks!

Sellised siis said meie vastused.

Priit ja Gille Jaeger

Küsinud ja kirja pannud Virgo Jaani, Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust pulmaisa ja õhtujuhi Karl Pütsep'ga

10 küsimust pulmaisa ja õhtujuhi Karl Pütsep'ga

Saage tuttavaks, see on pulmaisa ja õhtujuht Karl Pütsep!
10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa/DJ Sass Nixoniga

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa/DJ Sass Nixoniga

Lõpuks saame tutvustavate nimekirja lisada ka Sass Nixoni, ühe väga hea pulmaisa ning võib olla isegi parema DJ (või siis vastupidi või siis täpselt võrdselt). Aga siin on vastused. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde?
Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

10 küsimust tegijale - intervjuu Esko Tepperiga, ansamblist…

Aeg on jõudnud ühe mu väga hea sõbra juurde - Esko Tepper, ansablist "Sleepwalkers" nõustus avaldama 10 küsimusega pulmamuusikamaailma telgitaguseid. Siin on vastused. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde?
10 küsimust tegijale - intervjuu ans. Imre Saarna & The Beat

10 küsimust tegijale - intervjuu ans. Imre Saarna & The…

Lõpuks jõudsin ka küsida vastused selliselt healt tegijalt nagu Imre Saarna & The Beat - kindlasti üks Eesti parimaid tantsuansambleid - kiired ja otsekohesed ja ausad vastused. Kuidas sattusite pulmade juurde ?
10-le küsimusele vastab Olavi Andla Blue Drum-ist

10-le küsimusele vastab Olavi Andla Blue Drum-ist

Blue Drum teeb Eestis ebatavalisi stiilipulmasid eesti, soome, vene ja inglise keeles. Nad on spetsialiseerunud rahvusvaheliste pulmade tegemisele, s.t. noorpaar on erirahvustest ning külalised tulevad erimaadest.