10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa/DJ Sass Nixoniga

Virgo Jaani
10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa/DJ Sass Nixoniga

Lõpuks saame tutvustavate nimekirja lisada ka Sass Nixoni, ühe väga hea pulmaisa ning võib olla isegi parema DJ (või siis vastupidi või siis täpselt võrdselt).

Aga siin on vastused.

1. Kuidas sattusid pulmade juurde?

See polnud juhus. Lubasin kunagi, et teen oma õele pulma. Olin siis veel õhtujuht/DJ. Vanasti, seal 80'ndatel -90'ndatel, tuli DJ'l kanda ka õhtujuhi rolli. Nii kutsuti mind ka pulmadesse esinema, seal sain õppida/praktiseerida pulmaisa ametit... Pulmaisa amet on oluliselt raskem, kui õhtujuhi amet. Kuid platvorm õhtujuhina oli juba olemas... Õele tegin pulma ära juba kogenud pulmaisana... Lubadus sai täidetud.

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest?

Otsest eeskuju pole. Mind on õpetanud erinevad näitlejad, rezhissöörid -seda nende filme vaadates, läbi näitlejate näitlemise. Naljakas, et Marcello Mastroianni ning Aldo Valetti, üks neist  maailmakuulus, teine vähem tuntud Itaalia näitleja. Nende näitlemise stiil on mõjutanud minu laval olemise stiili. Olen oma käitumiselt ja olekult nendega mõneti sarnane, "mix" milles on 85% Mastroiannit ning 15% Valettit. Vahel on tunne, et minu stiili rezhissööriks on olnud Federico Fellini. Elan pulmaisa rolli nõnda sisse, et peale pulmi on raske eufooriast üle saada... Usun, et seda tunnet kogevad paljud südamega oma töö juures olevad pulmaisad. Seega tasub vahest vaadata vanu Itaalia filme, siis saab paremini aru minu temperamentsest olekust ning ka huumorimeelest, mis on vahest üsnagi abstraktne, kuid mitte labane... Ning alati on saatnud mind Vladimir Võssotski ütlus: "Ainuke põhjus lavale mitte minemiseks on surm..."

3. Miks sa pead pulmateenusteturgu tähtsaks?

Pereväärtused algavad korralikust perest. Korralik perekond saab alguse võimsast armastusest ning sellele järgnevast pulmast. Peost, millega kaks inimest loovad justkui armastuse ülemlaulu, hümni ning rõõmupidu oma armastusele... Pulmaturg on oluline pereväärtuste looja ning miks mitte ka traditsioonide edasikandja?

4. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?

Kõige parem/suurem honorar on see, kui näed peale pulmi õnnelikke noorpaare. Muu on juba sekundaarne...

5. Kuidas võrdled ennast konkurentidega?

Ma ei näe oma kolleege töös, sest teen ju samal ajal ise tööd. Kuulujuttude põhjal ma kolleegide üle ei otsusta. Oma silm on pigem kuningas. Kuidas ma ennast võrdlen? Kindlasti on minust palju palju paremaid tegijaid! See teadmine motiveerib ning ei lase laskuda mugavustsooni. Inimene pidi õppima kogu elu? Jah, õpin ja arenen minagi, seega austan oma konkurente ning soovin alati, et neil hästi läheks :)

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija ?

Ma ei julge nii arvata. Kui ma arvaksin, et olen hea tegija, siis tuleks pillid koheselt kotti pakkida!? Pigem leiad vastuse eelmise küsimuse juurest -minust on palju, palju paremaid tegijaid. See motiveerib aga kindlasti rohkem tegudele, kui endast heal arvamusel olemine...

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

Parandada on alati ja palju. Täiuslikkuse poole pürgimine on peamine. Me kõik kulgeme. Kulgen ka mina. Püüan kulgeda alati positiivsuse ja paremuse poole. Iga tehtud pulm peab olema parem, kui eelmine...

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul 

See on hell teema. Mis on mõne jaoks kallis on teise jaoks odav. Pulmateenuse turuhind peab olema paindlik, sa pead aduma kellele teed pulma ning mis maksab sinu panuse hind,  enda teenuse juures. Kui sa pole paindlik, siis oled ka ilma tööta. Kõik on ju kokkuleppeline ;) ...

9. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida?

Tolereerin kõike seda, mis on seotud pulmadega :)

10. Kuidas peaks Eesti pulmaturg arenema, mis on meil kehvem kui mujal maailmas ning mis parem?

Eesti pulmad on minu arvates maailma parimad! Muu maailm peab õppima, kuidas teha korralikke pulmapidusid just meilt.... Ma ei hakka rääkima siin ju nende maade pulmadest, kus pulm näeb välja justkui partei koosolek... Kuid ka meil on kindlasti arenguruumi. Ühe koha peal seismine muutub muidu igavaks rutiiniks.

11.Sinu soovitused noorpaarile

Neid on nõnda palju, et kõige parem on neid soovitusi jagada kokku saades noorpaaridega..

Parimate soovidega,

pulmaisa,

Sass Nixon

Toimetanud ja avaldanud, Virgo Jaani, Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Marko Pillega

Oleme tagasi tutvustamaks Eesti häid ja väga häid tegijaid ning küsimustele vastas pulmaisa/DJ Marko Pille. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

10 küsimust tegijale - intervjuu ansambliga Onud...vastused…

Intervjuu mida olete kõik oodanud :D ehk siis seekord olid turmtule all tervelt 4 bändimeest, keda oodatakse pea igasse pulma - Martti, Koit, Kalev ja Ahto ansamblis Onud.

10 küsimust tegijale - intervjuu Tarmo Sillaotsaga, väga…

Järgmisena tutvustaks ühte eesti väga head pianisti ja mu head sõpra, Tarmo Sillaotsa. Usun, et olete teda näinud ja kuulnud päris paljudes kohtades mängimas. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

10-le küsimusele vastab Olavi Andla Blue Drum-ist

Blue Drum teeb Eestis ebatavalisi stiilipulmasid eesti, soome, vene ja inglise keeles. Nad on spetsialiseerunud rahvusvaheliste pulmade tegemisele, s.t. noorpaar on erirahvustest ning külalised tulevad erimaadest.

10 küsimust tegijale - intervjuu õhtujuhi Leho Luukasega

Järgmisena saime kätte Leho Luukase, kes on mingitpidi võttes üks väga hea näide heast ja veel paremast pulmaisast, kelle peale ma kade olin (ainult heas mõttes).