10 küsimust tegijale - pulmaisa Veiko Veiert

Virgo Jaani
10 küsimust tegijale - pulmaisa Veiko Veiert

10 küsimust väga heale pulmaisale ja väga heale inimesele - Veiko Veiert! 

1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Minul on elus  nii olnud, et kui üks uks sulgub, siis teine õnneks avaneb. Nii ma sattusin ka pulmade juurde. Kutsuti, läksin, tagasiside oli positiivne, mulle meeldis ja siin ma olen.

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest

Ja ikka. Eeskujuks olid need pulmaisad, kes sel hetkel tuntud tegijad olid. Virgo Jaani, Anti Einpaul, Martin Liivet, Tõnis Milling, Vahur Jüris. Just Martin Liivet oli see mees, kes mind igas küsimuses nõustas. Mul olid küsimused ja temal kogenud pulmaisana vastused. Siinkohal teengi Martinile suure kummarduse. Aitäh kõigile!

3. Miks sa pead pulmateenusteturgu tähtsaks ?

Kuna pulmaturg on meelelahutusvaldkonnas mahult üks suurimaid, siis on selles osalemine minu jaoks loomulikult tähtis. Pulmad on elusündmuste ahelas üks olulisemaid ning on hea, kui selle teenuse pakkumisel osalevad oma ala professionaalid, kes on spetsialiseerunud pulmateenustele. Kliendil jälle on hea ja turvaline valida pulmaturult just neid, kel palju kogemusi ja hea maine. 

4. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?

Honorari suurus sõltub sündmuse iseloomust ja tehtava töö mahust. 

On sündmusi, kus honorar on väike või olematu ja on sündmusi, kus klient on nõus maksma rohkem kui küsiti. Eks see piisav honorar sõltub otsestest ja kaudsetest kuludest. Minu puhul on mõnikord honorarist isegi täitsa piisanud (muigab).

5. Kuidas võrdlete ennast konkurentidega ?

Kui Venno Loosaar on kõige lühem õhtujuht, siis mina olen vist kõige pikem (võib vaielda). Kuna ma ei ole olnud õhtujuhina väga kaua tegev, siis kindlasti on nii koostööpartneritel kui klientidel avastamisrõõmu. Muidugi ma jälgin oma kaasteeliste tegemisi. Jään küll iseendaks, aga panen sealt saadud head kogemused kõrva taha, et vajadusel olla täna parem kui eile.

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija ?

Selle küsimusega seoses tuleb meelde üks lugu, kus kohtuvad kaks õhtujuhti, vana ja noor.Vana õhtujuht kurdab noorele õhtujuhile, et tead, enam ei tellita, vist ei mäletata. Seepeale ohkab noor ja vastab, et ei tellita jah, vist mäletatakse.

Sellest loost järeldus, et kui tellitakse, siis järelikult oled veel hea.

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

Iga juhitud sündmus annab juurde uusi mõtteid ja kogemusi, mida järgmistes olukordades saab ära kasutada. Seega, mis täna tundub, et on täitsa tore ja töötab, ei pruugi homme enam sama tunduda. Tuleb olla pidevas arengus ja muutusteks valmis. 

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?

Kallis on see kõik, kus pühendunud inimesed on mängus. Odav on see, kui sa ei suuda oma teenust kvaliteetselt pakkuda ja selle all kannatab kogu pulmatiim ning tellija.

9. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida ?

Kas Sa muid vastuseid siis redigeerid :D

Aus vastus on see, et tänud Pulmad.ee-le sain mina tuule tiibadesse. Väga hea turunduskanal oma valdkonnas, kui seda vaid oskuslikult kasutada. Soovitan kõigil liituda, kes veel ei ole liitunud, kuid soovivad pulmaturul tegutseda.

10. Kuidas peaks Eesti pulmaturg arenema, mis on meil kehvem kui mujal maailmas ning mis parem ?

Areneme koos ajaga. Me oleme rahvas, kelle omad vanad pulmatraditsioonid on hääbumas. Jäänud on veel traditsiooniline söök ja jook. Pigem jook. Muud tegevused oleme juba sajandeid kopeerinud naabritelt või siin valitsenud võimudelt. Nagu näiteks kibe hüüdmine, pruudipärja mahamängimine, kimbu viskamine jne. Ühesõnaga meie tänapäeva pulmad ongi läbipõimunud eri rahvuste tavadest ja traditsioonidest. Natukene siit ja natukene sealt.

Näen, et viie-kuue aasta jooksul on Eesti pulmaturg muutunud professionaalsemaks. Haltuurat on vähem. Tegijad tulevad kokku, pingutavad ja teevad head tööd ning pidutsevad ise samal ajal vähem. Usun, et oleme õigel teel ja maailma mõistes tasemel.

11. Sinu kolm kuni viis soovitust noorpaarile ?

Leian, et abielutseremoonia on kõige olulisem sündmus pulmapäeval. Panustage sellesse siis ja nautigem selles olemist. Sel hetkel sünnib Teie jaoks midagi väga olulist. Hilisem ehk sellele järgnevad sündmused nagu pulmapidu, on ennekõike ju eelneva sündmuse ehk abiellumise tähistamine. 

Planeerige pulmapäev ikka endale, mitte ärge tehke seda teiste pärast. Kui pulmapidu ei ole Teile oluline, siis ärge plaanige seda. Sõitke selle raha eest hoopis pulmareisile.

Lihtsuses peitub võlu. Jääge iseendaks.

Kirja pannud ja natuke redigeerinud - Virgo Jaani, Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust tegijale - pulmaisa Vahur Jüris

Lõpuks oli tal aega ja lõpuks sain vastused (tegelikult ikka on asi minus, et polnud aega kogu aeg kukil istuda) - ka minu õpetaja, väga pika kogemuspagasiga, lihtsalt hea inimene ja üks parimaid Eesti pulmaisasid. Vastab Vahur Jüris!

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Margo Hussariga

Tervitus-

10 küsimust tegijale - intervjuu DJ Tõnis Kotsariga

Jõudsime esimese DJ juurde - Tõnis Kotsar võttis aega vastata ning rääkida, mis ta arvab pulmadest. Järjekordselt üks väga hea tegija, kellega mul endal on au olnud koos teha päris palju erinevaid pulmi. Aga siit siis vastused.

10-le küsimusele vastab ansambel S.E.K.S.

10-le küsimusele saime ka vastama ansambli S.E.K.S.

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Priit Jaegeriga

Tervitus- Järgmised 10 küsimust on vastatud ning seekord on siis intervjuu järjekordse hea pulmaisaga nagu Priit Jaeger. Õigem oleks vist öelda, et intervjuu Priidu ja Gille Jaegeriga, sest enamasti on nad alati igalpool koos.