10-le küsimusele vastab La Luna Peod - Helen Alliksaar

Carmen Kähr
10-le küsimusele vastab La Luna Peod - Helen Alliksaar

Meie traditsioonilistele küsimustele vastab seekord La Luna Peod OÜ omanik Helen Alliksaar. La Luna Peod on üks väga vinge ettevõte, mis pakub pidudele täislahendusi algusest lõpuni, olgu selleks siis pulm, sünnipäev või firmapidu. La Luna Peod teeb oma tööd suure pühendumuse ja südamega ning nendega koos ei pea te millegi pärast oma tähtsal päeval muretsema. Nende kasuks räägiva ka paljud paljud rahulolevad kliendid. Alljärgnevalt saate lugeda La Luna Peod kohta täpsemalt

1.Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Alustasin tuttavatele suvepäevade ja sünnipäevade korraldamisega. 
Terve elu on meeldinud kaunistada ka oma koduseid sünnipäevi ja jõululaudu. 
Tundub, et kätt ja silma oli, peale mida, palus juba sõbranna enda pulma korraldama ja dekoreerima. 
Edasi soovitas tema mind järgmisele jne

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest ?

Lilleseadete tegemiseks teadmised sain Floristikakoolist. Palju olen muidugi õppinud ise nii öelda töö käigus. Selleks, et areneda, tuleb palju uurida, katsetada ja proovida erinevaid tehnilisi lahendusi.
Eestis on ka mitmeid tippfloriste, kelle pühendumist ja töid ma imetlen. Nendelt olen ka nõu küsinud, kui tehniliselt keerukamad tööd. 
 
3. Miks sa pead pulmateenusteturgu tähtsaks ? 

Tähtis on, et pruutpaar leiaks enda kõrvale, nende jaoks parimad tegijad. Turul on väga häid, häid ja mitte nii häid teenusepakkujaid.
Tõelised professionaalid tunnedki selle järgi ära, kuidas nad suhtuvad sel päeval oma töösse. Kõik jõuavad õigeaegselt kohale, kaasas vajalik tehnika ja töövahendid. Samuti, unustavad ära, et nad ei ole sel päeval ise staarid.

4. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?

Lilleseadeid tehes, tuleb pruutpaarile tihti selgitada, millest hind kujuneb. 
Töö algab lillede valimise ja tellimisega Hollandist, peale mida saabuvad need paari päeva pärast lillelattu ja siis tuleb need sealt ära tuua. Lilled tuleb lõigata alt, panna puhtasse vette ja tõsta jahedasse. Alles siis saab nendest kunsti looma hakata. Suvel palavaga, alustan lilleseadete tegemist eelmisel õhtul, et lill ikka saaks piisavalt vett. Vahel läheb seadete tegemisega poole ööni, peale mida tuleb varakult juba teise Eesti otsa pulma sõita. Lillede tellimisest, kuni pulmajärgsel päeval, dekoratsioonide maha võtmiseni, võib kokku minna u nädal aega. 
Tihti on mõne väikese asja punumine ka ajaliselt mahukam ja võib maksta ka rohkem.
Piisav honorar katabki materjali, aja, transpordi- ja vajadusel ööbimise kulud.

5. Kuidas võrdled ennast konkurentidega ?

Ei taha ennast üldse võrrelda ja kellegi järgi oma töid teha.  Eestis on mitmeid häid pulmakorraldajaid, pulmadekoraatoreid/floriste ja tunnen alati rõõmu kui teistel läheb hästi ja nad teevad ilusaid töid,  mida silmale hea vaadata.

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija ?

Teen oma tööd hingega ja hingega tehes,

tulevad ilusad tulemused. Hea tunne on ka see, kui pruutpaar kallistab sind ja tänab, et kõik oli ülimalt ilus või, et ilma minuta, nad poleks pulma korraldatud saanud. Tihti tulevad ka pulmas teised tegijad juurde ja kiidavad, et kõik on väga ilus.  Tagasiside peale pulmi on ka tähtis, see jätab hea tunde, et ajan õiget asja.
Ilmselt olen hea ka seetõttu, et teen koostööd ka mitmete teiste pulmakorraldajatega, kes tellivad minult lilleseadeid. 

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

Tahaksin minna õppima välismaale, mõne tippfloristi juurde, et saada juurde teadmisi pulmafloristikas.

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?

Kalli (ülehinnatud) ja odava puhul on tihti tulemus sama, tulemust ei ole, või on kehv.

9. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida ?

Tore, et on olemas lehekülg, kus kogu Eesti pulmamaastikul toimetavad ettevõtted, on ühes kohas. Meeldib, et teenusepakkujad on katalogiseeritud ja esialgne info ja pildid tegija kohta, on kohe olemas. Hea ja lihtne on liikuda edasi kodulehele või kirjutada/helistada juba otse.

10. Kuidas peaks Eesti pulmaturg arenema, mis on meil kehvem kui mujal maailmas ning mis parem ?Kehvem? 

Arvan, et meil on kokkuvõttes kõik väga hästi. Meeldib Eesti pulmade ülesehitus, mis on täis erinevaid tegevusi. 

11. Sinu soovitused noorpaarile

Kohtuge erinevate tegijatega, et tunneksite ära, kes on Teile kõige sobivaim. Omavaheline klapp ja usaldus teineteise vastu on ülitähtis. Ainult nii saate kindel olla, et kõik sujub Teie tähtsal päeval, nii, nagu olete soovinud. Võimalusel võtke alati professionaalne pulmakorraldaja. Olen ise lahendanud pulmas olukorra, kus pulmaisa, bänd ja peokoht suutsid omavahel tülli pöörata. Õnneks ei tea pruutpaar sellest siiani ja pidu õnnestus lõpuks kenasti. Sellise olukorra lahendamine korraldajata, oleks pruutpaaril terve nende päeva ära rikkunud.

Korrigeeritud ja üle vaadatud Carmen Kähr poolt

Või äkki saad siit lisainfot?

10 Küsimust pulmaisa ja õhtujuhi Tõnis Milling'iga

10-le küsimusele vastab staažikas ja multifunktsionaalne eesti saate-, peo- ja õhtujuht.

10 küsimust tegijale - pulmaisa Vahur Jüris

Lõpuks oli tal aega ja lõpuks sain vastused (tegelikult ikka on asi minus, et polnud aega kogu aeg kukil istuda) - ka minu õpetaja, väga pika kogemuspagasiga, lihtsalt hea inimene ja üks parimaid Eesti pulmaisasid. Vastab Vahur Jüris!

10-le küsimusele vastab Olavi Andla Blue Drum-ist

Blue Drum teeb Eestis ebatavalisi stiilipulmasid eesti, soome, vene ja inglise keeles. Nad on spetsialiseerunud rahvusvaheliste pulmade tegemisele, s.t. noorpaar on erirahvustest ning külalised tulevad erimaadest.

10 küsimust Eesti noorima pulmaisa Tarvi Suur'ga

Saage tuttavaks, see on Eesti noorim pulmaisa Tarvi Suur.

10 Küsimust peojuhi ja pulmavanema Pille Amur'iga !

10-le küsimusele vastab Eesti üks vaieldamatult andekaim , särtsakaim ja osavaim naispeojuht ja pulmavanem!