10-le küsimusele vastab Olavi Andla Blue Drum-ist

Carmen Kähr
10-le küsimusele vastab Olavi Andla Blue Drum-ist

Blue Drum teeb Eestis ebatavalisi stiilipulmasid eesti, soome, vene ja inglise keeles. Nad on spetsialiseerunud rahvusvaheliste pulmade tegemisele, s.t. noorpaar on erirahvustest ning külalised tulevad erimaadest. Nad hoolitsevad kogu peokorralduse või siis teatud osa eest, näiteks pulmatordi tseremoonia. Blue Drum toodab pulmade jaoks ka eriotstarbelisi butafoore ja neil on palju erinevaid kostüüme ning animaatoreid, kes lõbustavad rahvast. Nende jaoks peab iga detail olema paigas. Blue Drum korraldab üritusi alates 2004 aastast. Kokku on tehtud 1600 üritust.

1.Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Nagu ikka käisin sõbra pulmas külalisena ja see oli nii igav. Mõtlesin, et proovin teha paremini.

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest ?

Ei ole eeskuju. Olen self-taught man nagu öeldakse. Kuna olen agentuuri omanik, siis ikkagi näen enda arengut koos agentuuri arenguga koos käivat.

3. Miks sa pead pulmateenusteturgu tähtsaks ?

Tähtis on see sellepärast, et pruutpaaril oleks valik selles osas, et näha kellele usaldada oma pulma tegemine. Ma arvan, et pulmategijad peaks ka rohkem spetsialiseeruma ning eristuma üksteisest.

4. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?

Ma alati räägin noorpaarile, et tähtis ei ole pulmaisa honorar, vaid kogu pulma meelelahutusega seotud eelarve, milles on nii bändid, esinejad, üllatused kui ka õhtujuhi abilised. See aeg, kus pulmaisa tuleb kohale vana kohvriga ja võtab sealt välja juppi nööri, õhupallid ja mütsilätud on ammu juba läbi. Tänapäeva pulm ei vaja vaid pulmaisa, vaid kogu teami, mis teeb meeldejääva ürituse. Pulmaisa honorar võib olla küll 400-500 EUR, kuid kogu pulma meelelahutuseelarve võiks olla vähemalt 2000-3000 EUR.

5. Kuidas võrdled ennast konkurentidega ?

Mina spetsialiseerun rahvusvahelistele pulmadele eesti, vene ja inglise keeles. Ma pakun teemapulmasid ja kiiksuga asju, mis on eelkõige kohandatud pruutpaarile ja nende külalistele, mitte ei ole standardlahendus.

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija ? 

Mul ei ole alust arvata, et ma olen parem kui teised. Mina ajan oma rida ja kui see ühtib pruutpaari omaga, siis ongi bingo. Ideede ja tüpaaside kokkusobivus teebki koostöö võimalikuks. Mina ei ütle, et ma tahaks olla kõikide noorpaaride pulmaisa ja kindlasti ka vastupidi on nii. Noorpaariga peab olema match, mis tekib või ei teki esimesel kohtumisel.

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

There is always room for improvement. Ma kindlasti tahaks rohkem täiendada oma prantsuse keelt, mida ma praegu õpin ja samuti võimet osata näha, mis pruutpaarile meeldib ja ei meeldi.

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?

Minu jaoks on odav see, kui pulma tuleb üks pulmaisa kotitäie vanade asjadega ning küsib selle eest 600 EUR ja jaurab mitu tundi nii, et kõik ootavad millal see jama läbi saab. Samas maksab aga üks 10 minutiline breik 600 EUR, mis sisaldab spetsiaalse grimmiga metsahaldjaid, kes toovad muusika saatel tantsides pühas hiies kasetohust tehtud toobris jahedat eluvett ning kingivad pruutpaarile igavese armastuse amuletid. Kallis ongi see, kui pruutpaar maksab asja eest, mis pole seda väärt. Hind, kvaliteet ja idee peavad ühtima. Kõik aga oleneb pruutpaarist, mis on nende jaoks oluline. Paljude jaoks seesama jauraja pulmaisa ajabki asja ära ja kõik on rahul.

9. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida ? 

Tore, et see eksisteerib ja annab võimaluse noorpaaril valida pulmaisasid ja teisi tegijaid, kuid seal peakski olema rohkem eristuvust: kes teeb pulmi mitmekeelsena, kes teeb kiiksuga, kes on traditsiooniline, kes on agentuuri esindaja, kes üksiküritaja, kes põlve otsas tegija, kes vanakooli mees jne.

10. Kuidas peaks Eesti pulmaturg arenema, mis on meil kehvem kui mujal maailmas ning mis parem ? Kehvem? 

Meie pulma eelarved on võrreldamatud paljudes maades. Ma eelmine aasta olin pulmamessil Dubais ja rääkisin inimestega, kes teevad pulmi Indias, Lähis Idas ja muudes eksootilistes paikades. Üks korraldajatest küsis, et mis on Eestis pulmaeelarved ja ma ütlesin, et umbes 5000-10 000 EUR. Selle peale ta küsis, et kas see on ikka inimese kohta. Teine pulmakorraldaja jälle mainis, et tema ei tee pulmi alla 1 miljoni dollari. India pulmased võib olla 5000 külalist ja selleks tuuakse kogu pulmainventar laevadega näiteks Dubaisse. Vot, need erinevused ikka panevad mõtlema. Eesti kindlasti ei ole wedding destination, aga võibolla oleks siin potensiaali ja Eesti peaks leidma oma niche globaalsel pulmaturul. Näiteks küünipulmad ja looduspulmad võiksid olla meie üks niche. Losside ja suurte venue’dega me ikka ei võistle kuidagi.

11. Sinu soovitused noorpaarile

Pulmaisa leidmine on nagu date. Kas on perfect match, või ei ole. Nii lihtne see ongi.

Korrigeeris ja vaatas üle Carmen Kähr

10-le küsimusele vastab Olavi Andla Blue Drum-ist

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust Eesti noorima pulmaisa Tarvi Suur'ga

Saage tuttavaks, see on Eesti noorim pulmaisa Tarvi Suur.

10 küsimust tegijale - intervjuu külalistemaja Vehendi…

Oleme jõudnud ka esimese peokohani ning meie turmtule alla sattus Vehendi Motell ja selle omanik Andi Juuriste. Mõnus ja armas koht Võrtsjärve kaldal. Ise seal palju käinud ning ka teinud. Vastused siin:

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Priit Jaegeriga

Tervitus- Järgmised 10 küsimust on vastatud ning seekord on siis intervjuu järjekordse hea pulmaisaga nagu Priit Jaeger. Õigem oleks vist öelda, et intervjuu Priidu ja Gille Jaegeriga, sest enamasti on nad alati igalpool koos.

10 Küsimust pulmaisa ja õhtujuhi Tõnis Milling'iga

10-le küsimusele vastab staažikas ja multifunktsionaalne eesti saate-, peo- ja õhtujuht.

10 küsimust tegijale - intervjuu õhtujuhi Leho Luukasega

Järgmisena saime kätte Leho Luukase, kes on mingitpidi võttes üks väga hea näide heast ja veel paremast pulmaisast, kelle peale ma kade olin (ainult heas mõttes).