10-le küsimusele vastab pulmaisa Margus Luik

Carmen Kähr
10-le küsimusele vastab pulmaisa Margus Luik

10-le küsimusele vastab multifunktsionaalne Margus Luik! Margus Luik on lõpetanud 2002. aastal tolleaegse Tallinna Pedagoogikaülikooli rekreatsiooni eriala (vaba aja juht) ning omab ürituste korraldamise ja meelelahutuse vallas kõrgkooli diplomi väärilisi teadmisi. Margus on kehalise kasvatuse õpetaja ning põhitöö kõrvalt tegeleb ta meelelahutusega. Üles on astutud mitmetel tervist puudutavatel seminaridel, viidud läbi juubelipidustusi, galaõhtuid, festivale ja pulmi, oldud on ka võistluste kommentaatori rollis. Talviti mängib Margus jõuluvana erinevates Tallinna lasteaedades ning lisaks on ta lastega üles astunud mini-tsirkuse etendustel, korraldanud spordipäevi ja lastelaagreid.

1.Kuidas sattusid pulmade juurde?

Oma pulmas Artur Raidmetsa vaadates tulin mõttele, et võiks ka proovida. Kuna töötan koolis kehalise kasvatuse õpetajana ja lahutan iga päev laste meelt, siis sisetunne ütles, et saan ka täiskasvanutega hakkama. Õpetajal on suved vabad ja nii see karussell käima läks.

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest?

Ma ei ole meelega kedagi vaadanud, et säilitada oma nägu. Tõtt-öelda pole ka palju külalisena pulmades viibinud. Tuttavate pulmades olen kõrvalt näinud vaid paari pulmaisa tööd.
 
3. Miks sa pead pulmateenusteturgu tähtsaks?

Minu arust on oluline, et kliendile oleks loodud võimalus erinevaid pakkumisi usaldusväärses keskkonnas võrrelda ja teha enese jaoks parim valik.

4. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike)?

See on minu jaoks keeruline teema. Eriti raske on hinda määrata tuttavatele, aga üldiselt peaks töötasu olema selline mis motiveerib. Kui tunned, et see ei ole vastavuses sinu töö mahuga, siis on targem pakkumisest loobuda.

5. Kuidas võrdled ennast konkurentidega?

Olen teadlikult hoidunud end teistega võrdlemast ja isegi ei uuri, mida ja kuidas keegi teeb. Mul on oma käekiri ja läbiproovitud tegevused mis toimivad.

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija?

Raske on ennast hinnata. Kõige tähtsam on kliendipoolne tagasiside, mis senimaani on olnud ainult positiivne. Minu moto on alati see, et tuleb teha korralik kodutöö ja anda endast parim, siis ei ole karta miskit. Pulmas jälgin kogu protsessi, mitte ei tee vaid seda, mille eest mulle makstakse. Kui vaja, siis olen ka torti lõiganud ja jooke serveerinud kui noorpaar on kogemata need ülesanded määramata jätnud. Hea pulmaisa võtab kogu pulmas toimuva eest vastutuse endale, sest kokkuvõttes hindab klient tervikpilti, mitte igat valdkonda eraldi.

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures?

Parandamis- ja arenguruumi on alati. Iga pulm on detailides erinev ning oskus iga kord adekvaatselt reageerida nõuab suurt kogemust ja head sisemist takti. Alati saab edasi areneda võõrkeelsete pulmade osas. Inglise keelega saan hakkama, venekeelseid pulmi pole senimaani riskinud vastu võtta.
 
8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul?

Kui tahta kvaliteeti, siis on kõik üldjuhul kallis, aga eks pulm olegi ju väga eriline ja tähtis sündmus ning kui teha, siis ikka korralikult. Samas on ka inimesi, kes palju ise ära teevad ja kasutavad tasulisi teenuseid vähem. Eks see ole iga inimese enda otsustada, milliseid nüansse ta pulma puhul oluliseks peab. Kindlasti soovitaksin investeerida heasse pulmaisasse, sest temal on pulma õnnestumise juures väga oluline roll.

9. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida?   

Nii palju kui mina tean on tegemist kõige tuntuma ja usaldusväärsema leheküljega. Pulmade planeerimist alustaksin kõigepealt just sealt infot ammutades.

10. Kuidas peaks Eesti pulmaturg arenema, mis on meil kehvem kui mujal maailmas ning mis parem?

Selles osas jään vastuse võlgu, kuna ülevaade üldpildist puudub. Samuti ei ole kursis välismaal toimuvaga. Julgen arvata, et Eesti pulmaturg on aastatega paika loksunud ning sellised leheküljed nagu Pulmad.ee aitavad saada küllaldast ning usaldusväärset tagasisidet pulmateenuste pakkujate osas, mis teeb noorpaarile otsustamise lihtsamaks. Välja on kujunenud hinnaklassid ja üldjuhul võib tegijate puhul kindel olla, et saadakse seda, mida oodatakse. Samas tuleb teadvustada, et väike risk jääb valikute puhul alati, sest kõike ei ole lihtsalt võimalik ette näha.

11. Sinu soovitused noorpaarile

    Alusta pulma planeerimist ja kokkulepete sõlmimist varakult, sest heade tegijate ja peokohtade graafik on tihe ja broneeringud tehakse pikalt ette. Kui võimalik, võiks vähemalt bändiga sõlmida ka lepingu, siis on kõik kindel ja süda rahul.
    Kui tegu pole kuulsa artisti/kollektiiviga, mine pulmabändi eelnevalt kuulama.
    Kohtu vähemalt kolme pulmaisaga, et vaadata, kellega tekib hea klapp. Kindlasti tasub uurida ka teistelt tagasisidet. Alati ei pruugi hind ja pulmaisa tuntus anda garantiid, et see inimene sobib ka sinu pulma.
    Kui ajakava paigas, mängige kallimaga pulm mõttes võimalikult täpselt läbi. Teinekord võib mõni näiliselt vähetähtis asi tähelepanuta jääda, aga pulmapeol selgub, et see asi ei olegi nii vähetähtis kui alguses paistis. Näitena kasvõi see, kelle vastutada on pulmaautodele lintide jagamine ja kas need on üldse kaasa võetud.


Korrigeeritud ja üle vaadatud Carmen Kähr poolt

10-le küsimusele vastab pulmaisa Margus Luik

Või äkki saad siit lisainfot?

10-le küsimusele vastab Olavi Andla Blue Drum-ist

Blue Drum teeb Eestis ebatavalisi stiilipulmasid eesti, soome, vene ja inglise keeles. Nad on spetsialiseerunud rahvusvaheliste pulmade tegemisele, s.t. noorpaar on erirahvustest ning külalised tulevad erimaadest.

10 Küsimust peojuhi ja pulmavanema Pille Amur'iga !

10-le küsimusele vastab Eesti üks vaieldamatult andekaim , särtsakaim ja osavaim naispeojuht ja pulmavanem!

10 küsimust tegijale - intervjuu Esko Tepperiga, ansamblist…

Aeg on jõudnud ühe mu väga hea sõbra juurde - Esko Tepper, ansablist "Sleepwalkers" nõustus avaldama 10 küsimusega pulmamuusikamaailma telgitaguseid. Siin on vastused. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde?

10 küsimust tegijale - intervjuu ansambliga Onud...vastused…

Intervjuu mida olete kõik oodanud :D ehk siis seekord olid turmtule all tervelt 4 bändimeest, keda oodatakse pea igasse pulma - Martti, Koit, Kalev ja Ahto ansamblis Onud.

10 küsimust Tomvar Films videograafi Toomas Vardjaga

Tere ja imelist uut aastat kõigile! Seekordne intervjueeritav on Toomas Vardja ehk Tomvar Films omanik.