Kihlasõrmus - esimene märk tõelisest pühendumisest!

Virgo Jaani
 Kihlasõrmus - esimene märk tõelisest pühendumisest!

See kaua oodatud ja kuulda ihatud lause „ Kas sa abielluksid minuga?“.

Kihlumine on üks traditsioonidest, mis on sündinud tänu sellele, et inimesed on õnnistatud võimega armastada. Lihtsalt võrratu kui erakordseid hetki ja sündmusi kutsub ellu võlusõna „armastus“.

Lummavas kevadpäikeses olen kuidagi õndsas meeleolus, taustal mängib mõnus jazz, üllad tunded ja mõtted leiavad minu juurde tee. Mulle kangastuvad armastuse kõikvõimsus ja kõik need head inimesed, kes just saabunud kevadel tunnevad, et nüüd on SEE hetk käes, kui enam teisiti ei saa, suuda ega tahagi- need neli imelist sõna saavad lausutud: „Kas sa abielluksid minuga?“.

Kihlumine on nii kaunis sündmus väljendamaks ühel kõige erilisemal viisil oma tõelisi, tugevaid ja puhtaid tundeid. Goldtime lugupidamine kõigile, kes tunnevad vastupandamatut soovi oma tunnete suurust kinnitada kihlumise läbi. Soovime olla sellel teemal usaldusväärseks ja heaks kaaslaseks, et avada natuke kogu seda imetabast kihlumise ja kihlasõrmuste maailma. 

Läänelik traditsioon kihlumisest on saanud alguse 1477. aastal kui Maximilian I, Püha Rooma keiser kinkis armastuse märgiks ja kihlumise kingitusena Mary-le Burgundiast teemantsõrmuse. Maailm tunneb kindlasti veel üht väga kuulsat kihlasõrmust, printsess Diana safiiri ja teemantitega kihlasõrmus, mis on nii kuulus, et kogu  juveelimaailm nimetab nüüdseks kõiki seda tüüpi sõrmustemudeleid „printsess Diana stiiliks“. 

Kuid sel aastal on tähelepanu pälvinud kihlasõrmus, mis kuulub põnevale staarile Lady Gaga. Kindlasti on tegemist ääretult omapärase sõrmusega, kus on kasutatud „heart“ lihvis teemantit ja sõrmusevõru tagumine külg on lahendatud intrigeerivas disainivõtmes.

Tuleb tunnistada, et eelpool esile tõstetud sõrmused on aga pigem väga erilise disainikäekirjaga ja ei kuulu traditsiooniliste ja klassikaliste kihlasõrmuste kategooriasse. Otseloomulikult aga säravad need sõrmused kuulsuse, ainulaaduse ja eksklusiivsuse kiirguses ning on igati suursugused.  Kõige klassikalisem kihlasõrmuse mudel on valgest kullast ja ühe „brilliant“ lihvis teemantiga.

Nüüd kus oleme Teile saanud ära tutvustada kõige klassikalisema kihlasõrmuse siis pöörduksime detailide juurde, mis mängivad olulist rolli kihlasõrmuse juures. Kullatoon, teemanti suurus, puhtus, värvus ja lihv/kuju.  Kullatoonides on meil kolm valikut: valge kuld, punane kuld ja kollane kuld. Eestis on kihlasõrmuste puhul enim eelistatud valge ja punane kuld. Kuid nii nagu ka abielusõrmuste disainis, on ka kihlasõrmustes üha populaarsem kasutada mitut kullatooni koos ühes sõrmuses, nimetame seda kullatoonide omavahel miksimiseks- selline moodus lisab ehtele dünaamikat ja loomulikult muudab sõrmuse  erilisemaks.

Eestis on kihlumise traditsioon viimase 10 aasta jooksul uskumatu intensiivsusega saanud üha populaarsemaks ja selle üle on tõeliselt heameel. See on võimalus näidata oma pühendumist kõige armsamale inimesele, kuid ei pane samas noori armunuid kohe silmitsi seisma abiellumise kohustusega. Eestis pole ajalist piirangut kui kiiresti peale kihlumist peaks paar pulmi pidama. Pikemate kihlumistraditsioonidega riikides peetakse küll heaks tavaks, et aasta peale kihlumist toimub pulmapidu ja neis riikides on ka kihlasõrmuse hinnaklass määratud üsna täpselt.

Eeldatakse, et sõrmuse hind võiks olla mehe sissetulekust sõltuvalt välja arvutatav. Heaks tavaks peetakse orienteeruvalt 3-4 kuupalga vääringus kihlasõrmust. Meie kodumaal pole aga nii kindlaid ja määravaid reegleid seoses kihlumisega.  Aga briljant, kui särav  vääriskivide kuninganna sümboliseerib tugevust, väärikust, väärtuslikust, ihaldusväärsust ja need omadussõnad sobivad kirjeldama ka ühte kõikvõimast tunnet ja unelmate paarisuhet.

Goldtime kaupluste kihlasõrmuste valik on tänaseks päevaks teinud läbi suure muutuse ja võib julgelt väita, et oleme uhked oma mudelite, disainide ja kvaliteedi/hinna suhte üle. Kindlasti aitavad meie klienditeenindajad leida just selle "õige" sõrmuse, olles meeldivaks konsultandiks selle "õige" sõrmuse leidmiseks.

Ootame Teid.

Teie Goldtime

Või äkki saad siit lisainfot?

Abielusõrmused - kuidas osta ja mida meeles pidada?

Abielusõrmused - kuidas osta ja mida meeles pidada?Abielusõrmused on teile mõlemale kõige tähtsamad ehted. Need sümboliseerivad teie igavest armastust üksteise vastu. Seepärast peavad need ka täiuslikud olema. Abielusõrmuse ost ei pea olema sama keeruline kui pruudikleidi valimine. See on lihtne ja nauditav tegevus, kui tead, millele tähelepanu pöörata. Siit leiate 7 asja, mida meeles pidada.

Abielusõrmused ja nende traditsioonid

„Ainult tegu üksinda tõendab armastuse jõudu“ Johann Wolfgang von Goethe

Mehed ja ehted - JAH või EI?

Järgne blogi on kirjutatud heade sõprade poolt Goldtime Juveelikauplustest. Ise olen ma samuti hull mansettide fänn, küll mitte niipalju kellade fänn. Aga jutt on mõistlik ja asjalik.

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu Age Antsuga…

Pulmad.ee videointervjuu Age Antsuga ejewels.ee-st. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.

Pulmapäeva ehted

Uksed avanevad ja kõlab Mendelsson´i A Midsummer Night`s Dream (Pulmamarss)- pühalik, lummav- õnnepisarateni liigutav. See õnnis tunne sinu sees, mis ei taha sinu sisse äragi mahtuda.