Ärge segage fotograafi ! Või videomeest ! Laske neil tööd teha !

Virgo Jaani
Ärge segage fotograafi ! Või videomeest ! Laske neil tööd teha !

Aegajalt ei tea kohe millest alustada. Et pole mõtteid milelst kirjutada. Aga siis jookseb info ise sulle kätte ning sulg lendab mööda paberit nagu hästi õlitatud masinavärk.

Kuigi siin pole palju kirjutada, vaid tahaks hoopis midagi näidata. Video, mis siin all on, ei ole küll Eesti keelne, aga te saate sellest ilma mingi probleemita aru.

Don't be that guy from Love Genre Films on Vimeo.

Tundub tuttav ? Minule kohe kindlasti.

Kõik peavad ennast fotograafiks ning tänus sellele ei lasta proffessionaalil tööd teha. Või siis peavad kõik ennast videomeheks või naiseks. Ja sama, video on rikutud.

Kui fotograafil on vähemalt võimalus kohe uus pilt teha, siis video puhul see võimalus puudub, ta ei saa hüüda et oodake teeme uuesti, sest üks jobu seisis kaamera ees.

Te võite mulle rääkida, et teie külalised nii ei tee, mina vastan rahulikult, et teevad küll.

Soovitus - kes iganes seda ka teeb, aga keegi peab kohe pulmapeo alguses ütlema, et palun mitte kaameraid ise kasutada ning kohe kindlasti mitte ronida kaameramehe ette.

Ütleme nii, et kaameramehel võib olla sellest etteronimisest ükskõik, aga noorpaaril kohe kindlasti mitte. Eriti kui pulmavideo tuleb selline nagu lisatud videos.

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Pulmafotograaf teie pulma ehk kuidas teda valida?

Pulmafotograaf teie pulma ehk kuidas teda valida ehk valida õiged tegijad pulma, võib mõnikord päris keeruliseks osutuda. Muuhulgas on tegemist väga suurt kaalu omavate otsustega, millest näiteks pulmafotograafi valik mõjutab tervet elu.  Nagu Virgo Jaani tavatseb öelda, siis 10 aasta pärast te enam ei mäleta, kas maksite pulmapiltide eest paarsada euri rohkem või vähem. Teile on jäänud mälestuseks pulmapildid ise. Kui aga teile fotograafi stiil ei meeldi, siis ei tee need pildid teid ka 10 aasta pärast nii õnnelikuks kui võiksid siis teha, kui oleksite valinud pulmapiltniku pigem tema stiili järgi. Pulmapildid ongi teile terveks eluks ja veel kaugemalegi. Teie lapsed ja lapselapsed vaatavad neid. 

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu fotograaf…

Pulmad.ee videointervjuu fotograaf Maaris Puustiga. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.

Fotoboks või fotobox - mis see on, on seda vaja või hoopis…

Tervitus- Oh kuidas mu hea sõber Olavi (fotoboks.ee), lugedes seda pealkirja, haarab telefoni ja helistab - "Virgo, kurjam, kuidas sa võid, ise oled ka ju fotoboksiga väljas käinud, sa ju tead et see toimib. Ei tohi nii öelda, kuidas sa võid". Või siis Taavi (fotobooth.ee) haarab klaviatuuri ning jagades blogi ning lugedes ainult pealkirja, kirjutab sinna ainult "Buuuuuuuuu...." Hüppan teema lõppu ja ütlen kohe, et on vaja :D ja see sobib pulmadesse ideaalselt. Aga nagu alati, kõikide nende va bokside mõte ja idee on peole kaasa aidata. Mitte panna külalisi mõtlema, et kas on ikka vaja - pärast kõik ju näevad neid pilte...

Kuidas küsida hinnapakkumist videograafilt pulma?

Olen olnud pulmamaastikul nii pakkuja kui kliendi poolel (aidates noorpaare pulmakorraldusel teen ka ise tegijatele päringuid), mistõttu saan juba omast kogemusest öelda, kui tähtis on õige ja asjakohase informatsiooni jagamine.

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu Erkki…

Pulmad.ee videointervjuu Erkki Šaniniga Fotoboks.ee-st. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.