Ilutulestik pulmas, pulmailutulestik või hoopis püroetendus?

Virgo Jaani
Ilutulestik pulmas, pulmailutulestik või hoopis püroetendus?

Ilutulestik pulmas, pulmailutulestik või hoopis püroetendus?

Mõelge kuidas tahate, mina olen suur ilutulestiku fänn. Mulle see meeldib ning annab pulmadele palju juurde, eriti lõpus enne tordi sissetoomist ning teeb meeleolu eriti mõnusaks. Kogu see selleaastane hala teemadel kuidas linnud surnult alla kukuvad ja kuidas kodused koerad korterist ära jooksevad on korralik jama. Vabandage, aga see on väikese seltskonna ving, mis kahjuks annab tunda ka kõikidele neile, kes tavamõistusega saaksid aru, et probleemi ei ole.

Yep, ma olen fänn ja mul on oma arvamus asjast, ma olen ise pürotehnik (ka mu rendifirma tegi ilutulestikke, rõhutan et tegi, sest andsime selle osa veel parematele tegijatele, sellest ajast ka näidisvideod) ja mulle meeldib, kuidas tule ja valgusega saab kunsti teha. Saab ja veel kuidas.

Milline ilutulestik sobib pulma?

Olles pulmaisana näinud vist peaaegu kõike, jään ma arvamuse juurde, et pulmadesse sobib ainult ja ainult püroetendus või siis püromuusikal või siis muusikasse lastud ilutulestik. Niisama "kasti" täristamine ei ole lihtsalt ilus. Jah, ma mõistan kui pürofännist sõber tahab teile kingituse teha ning ostab maailma kõige suurema pürokasti, aga see ei anna kuidagi edasi emotsiooni.

Ja ma saan ka aru, et kõik maksab ja eelarve seab piirid, aga ma olen alati öelnud, et enne kui arvate et on kallis, võtke pakkumised! Koolitustel olen rääkinud loo, kus ma kõrvalt kuulsin pulmakülaliste kommentaare ilutulestiku kohta (mis oli suur ja vapustav ja muusikasse), et oh jummel küll see nüüd maksis 2000, 3000, 4000 eurot. Ei maksnud, maksis 1250 eurot. Yep, ka see on suur summa, aga arvamuste ja päris hinna vahe on pea 60%.

Kuidas käituda, kui tahate väga head ilutulestikku?

Võtke pakkumine ja võtke pakkumine koos disaniga. See, mis on paberil ie erinevad kaliibrid, efektide selgitused ja hinnad, see on tore ja vajalik. Aga oma silm on kuningas ning ma olen ise näinud, kuidas paarid, kes ilutulestikku ehk ei tahtnud, on selle võtnud, kui on vaadanud disaini. Ja ainult disainvideo annab edasi ka selle, kuidas ilutulestik on muusikaga seotud.

Ja kuidas need disainid välja näevad, on näha siin allpool paaris videos ning lisaks ka reaalne salvestus päris ilutulestikust (peate arusaama, et pürotehniku roll ei ole filmida, vaid vastutada ilutulestiku toimimise ja turvalisuse eest ehk ei saa loota, et on maailma parim kvaliteet :D) .

Disain Ammende Villa juurde

Kuidas tegelikult vastavalt disainile Ammendes ?

Disain Mooste folgikoja juurde

Ja kuidas pärisel välja nägi? 

Eestis on hetkel järgi jäänud 4 head ilutulestiku firmat, natuke lühidalt igastühest ja saate ise otsustada kust parimat teenust saada.

Arnika, RUF Eesti, Hansa Ilutulestikud ja Pyrocom - kõik on omalmoel head.

Pyrocom on kõige noorem Eestis, aga kui võtta üldiselt, siis on nende kogemuste pagas just proffessionaalsete ilutulestike korraldmamisel kõige suurem. Nende emafirma on Soome (ja ehk ka Skandinaavia maade) suurim ilutulestikega tegelev ettevõte ning kogemust võib ajalooliselt tagasi vaadata aastasse 1948. Nende eripäraks on on see, et kõik ilutulestikud, mis tehakse ja pakutakse, algavad disainist ja kõik kliendid saavad esmaselt visuaali, kuida nende ilutulestik välja näeb. Mina nimetan seda püroetenduseks, nemad ise (ja ka teised ilutulestikufirmad) püromuusikaliks. 

Arnika on kõige suurem, ükskõik kuidas ka seda ei võta, eriti tugevad on nad just jaeturul ning teevad ka ilusaid pulmailutulestikke - kõike mida nad teevad või teinud on saab näha nende galeriist. Arnikal on ka suur roll olnud selles, et Eesti on nii palju häid pürotehnikuid. Ja kui erinevad linnad või maakonnad tahavad endale võtta mingi nö "teema pealinna" tiitli, siis Arnikal on vist õigus öelda, et nemad on teinud Viljandist (või siis Viljandi maakonnast) Eesti ilutulestiku pealinna.

RUF Eesti on ka üks vanimatest ning nende pulma ilutulestike osa veebis on nähtav siit. Samuti, kogemust neil on, teadmisi samuti. Igaljuhul saate neilt küsida pakkumise.

Hansa Ilutulestikud on ettevõte mis asub samuti Viljandist. Ja ka nende meeskonda kuuluvad aastate pikkuse kogemustega pürotehnikud proffessionaalsete ilutulestike ja pulmailutulestike korraldamisel. Lähemalt saate nende töödega tutvuda siit

Kui palju maksab hea püroetendus?

Nope, ma ei kavatse öelda, et ainult niipalju ja sealt allapoole makstes ei saa kuidagi. Ma olen ise koos oma kaasa Kerstiga (minu arvates Eesti parim ja ägedam pürotehnik) teinud sõbra pulmas üllatuse ning lasknud väikseid ilutulestiku patareisid muusikasse nii et kogu rahvas oli üllatunud ning emotsioonid olid laes - kui ma ei eksi, siis nende kastide hind oli kokku vist kõigest 100 eurot. Aga et selle 100 euroga ilutulestikku teha, oli vaja head proffessionaali, kes teab mida ja kus ja kuidas lasta ning kindlasti ka tehnilist lahendust, mida tikuga ringi joostes pole võimalik saavutada.

Ja nagu öeldakse, tehnika ei maksa midagi, maksab inimene ehk siis parafraseerides - kõige tähtsam on inimene, kes oskab tehnikat ja neid kaste kasutada.

Kui natuke otsida, siis leiate veebist ka konkreetsed hinnad pulmailutulestiku kohta, mis algavad 1100 €-st (hind on koos käibemaksuga) - seal on kõik juba sees. Inimene kes jagab matsu ja ilutulestik (küll ainult 3st punktist). Aga võtke pakkumine ja paluge disainida endale sobiv. Vaadake mis juhtub.

Ja loodetavasti ei juhtu siis seda, et teile teeb pakkumise üks firmadest, kes siit nimekirjast väljas, ja tuleb kohale 6 toru ja 10 kastiga ning esimese asjana ütleb pulmaisale (mulle), et "enne ei tee ma mingit pauku, kui kokkulepitud viis sotti minu käes pole"...Oeh...

Head valimist ja ilusaid püroetendusi.

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu Pyrocom OÜ…

Pulmad.ee videointervjuu Pyrocom OÜ pürotehniku Kersti Rešetnjakiga. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.