Pulmad erinevatel aastaaegadel - plussid ja miinused!

Carmen Kähr
Pulmad erinevatel aastaaegadel - plussid ja miinused!

Tere armsad lugejad!

Seekordses blogis, keskendume pulmadele eri aastaaegadel ning toome välja punktid, mida on vaja arvestada pulmapeo korraldamisel.

Nagu kõik ilmselt ka teavad, siis pulmade kõrghooaeg jääb igal aastal vahemikku mai - september.

 Sel ajal peetakse enamus suuri pulmapidusid. Suur pulmapidu tähendab siis 50+ külalist ja eelarved on vähemalt 10 000 - 20 000€ ringis.

Sellepärast toimub ka meie igaaastane Pulmamess just sügisel, sest siis hakatakse valmistuma järgmise aasta pulmahooajaks. 

Nii nagu on enamuse asjadega, siis ka pulmadega on nii, et inimeste eelistused on seinast seina. Siinkohal püüamegi välja tuua iga aastaaja kohta piisavalt argumente iga nurga pealt, et teil oleks lihtsam otsustada, kuhu oma elu tähtsaim päev sättida :)

1.SUVI

Nagu juba eelpool sai ka mainitud, siis suvi on pulmade pidamise kõrghooaeg ning suvel on ka ilmselt suurim võimaluste ja valikute vabadus pulmapeo pidamisel. Suvel on hea pidada pulmi , kui soovid peo korraldada osaliselt või täielikult õues, samuti mahub õue  rohkem inimesi ning ka koroona piiranguid on lihtsam rakendada. Suvel on kergem ka külalisi ööbima mahutada nii kämpingutesse, telkidesse jms. Valget aega on palju ning jõuab rohkem tegevusi planeerida ja teha. Suveti on inimestel tihti ka puhkused ja vabamalt aega ning on suurem võimalus, et kõik jõuavad pulma. Imelise õites ja rohelise looduse taustal valmivad imelised pulmapildid. Suvi on üldiselt ka minu poolt eelistatuim aastaaeg pulmade pidamiseks. Suviste pulmade kohta ma nagu eriti miinuspooli ei leiagi, kui siis ainult väga suur kuumus ja higistamine, putukad ning raskus leida pulmakohta, pulmaisa, cateringi jms, sest kõrghooajal tuleb broneeringud teha ette juba vähemalt aasta.

2.KEVAD

Kevad on üleüldse alati sümboliseerinud kõige uue algust. Loodus tärkab, linnud naasevad lõunamaalt, loomadel on "pulmaaeg", jää sulab ja veed hakkavad voolama. Õhus on tunda värskuse lõhna, linnud laulavad ja päevad muutuvad aina pikemaks. Kevadpulm justkui sümboliseeriks ka teie uue elu algust. Kevad on tegelikult samuti väga ilus aeg pulmapeo korraldamiseks, eriti kui soovitakse imelisi pulmapilte tärkava looduse või vuliseva vee taustal. Olenevalt kevadilmade soojusest saab kombineerida ka õuepulmi, sest tänapäeva lahenduste juures on põhimõtteliselt võimalik pidada pulmi täisväärtuslikult igal aastaajal. Positiivne on samuti see, et kevad ei kuulu pulmahooaja alla ja sellepärast on ka pulmateenuste pakkujatel kuupäevad vabamad ja pulmi saab korraldada väiksema etteteatamisega ning teie eelistatud tegijatel on tõenäoliselt rohkem vaba aega teiega personaalsemalt tegelemiseks. Kevadpulmade puhul oskan miinusteks tuua vaid petliku ilma ning puude ja põõsaste tolmlemise aja, mistõttu võib paljudel inimestel olla allergiaid. 

3.TALV

Talvepulmad on tavaliselt inimeste arvult väiksemad ning peetakse üldjuhul siiski siseruumides ning tavaliselt piirdutakse ka 1-päevaste pulmapidudega. Kuigi talvel väga õuetegevusi peol teha ei saa , siis pulmapildid lumistel taustadel tulevad imeilusad, eriti kui pulmad satuvad jõuluhooajale. Talve periood pole samuti populaarne pulmade pidamise aeg, seega jällegi on kergem pulmapidu planeerida, kuna tegijatel on rohkem vabu aegu ning  on suurem tõenäosus broneerida omale just sobiv päev. Samuti on võimalus saada hinnast alla, mida tuleks kindlasti tegijatelt ka küsida. Talve pulma üks miinuseid on kindlasti külm ilm, ning see seab ka suuresti piirangud välitegevusteks, riietuseks kui ka pulmapeo kohale. Samas jällegi puuduvad higistamine ja sääsed ning putukad nagu suvisel ajal. Samuti on inimestel talveks planeeritud juba puhkused ja reisid ette, nii et pulmadest tuleks külalistele varakult teada anda, mis omakorda nõuab varakult planeerimise alustamist. 

4. SÜGIS

Sügis on pulmamaastikul üks ebapopulaarsemaid aegu, sest just sügiseti on hästi raske ilmastik ning pimeda aeg on eriti sünge. Samas jällegi on sügisene pulm ideaalne neile paaridele, kes õuepulma pole kunagi soovinudki ning plaanis ongi ainult siseruumides tegevused. Samuti on jällegi võimalus küsida hinnast alla ja planeerida pulmi vähesema etteteatamisega. Sügisel peetavas pulmas saate kindlasti omale imeilusad sügisfotod, mille taustaks saate valida värvilisi langevaid lehti, kuldseid viljapõlde või sügisõuntes õunapuid. Samuti on pimedal ajal eriti efektiivseks elemendiks elava tule ehk küünalde kasutamine pulmakaunistusena. Ka pulmatoonideks sobivad selllised maalähedased pruunikad ja punakad toonid ning lopsakad suureõielised pruudikimbud. 

Lühidalt kokkuvõttes, siis tänapäeval saab pulmi pidada ideaalselt igal aastaajal, kuna välivõimalused, tehnika, catering jms on niivõrd palju arenenud, et trotsida saab nii jahedust kui kuumust ja nii pimedust kui ka valgust. Pulmapeo korraldamisel tulekski lähtuda just nendest pidepunktidest, mis on teie jaoks teie pulmas kõige olulisem ning seejärel vaadata, kuhu aastaaega see kõige paremini sobiks. Aga kui teie pulmapeo kuupäev, mida kindlasti soovite, satub aga keerukasse aastaaega, siis teadke, et kõik on võimalik. Konsulteerige kindlasti oma pulmakorraldaja või pulmaisaga ning olen kindel , et leiate lahenduse igale küsimusele ja teil tuleb kindlasti vinge pulmapidu ning meeldejäävad hetked. 

Pulmad erinevatel aastaaegadel - plussid ja miinused!

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust tegijale - intervjuu külalistemaja Vehendi…

Oleme jõudnud ka esimese peokohani ning meie turmtule alla sattus Vehendi Motell ja selle omanik Andi Juuriste. Mõnus ja armas koht Võrtsjärve kaldal. Ise seal palju käinud ning ka teinud. Vastused siin: