"Kurjam, närv on ikka nii püsti" ehk kuidas pulmapäeval maha rahuneda?

Virgo Jaani
Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Tervitus-

Kas tundub tuttav?

Kõik on planeeritud, organiseeritud ja kinnitatud, sa tead et kõik on kindel aga ikkagi on pulmapäeval on ikka see pidev närviline surin, millest ei saa kuidagi üle ega ümber. Seda tunnevad nii pruut, peigmees, vanemad kui ka tegijad (tegijate "närv püsti või läbi" tunne on enamasti hea, sest see hoiab neid vormis).

Mina ei ole psühholoog ega oska teaduslikult tõestatud meetoditega närve maha võtta, samuti pole ma meditatsiooniguru, et õpetada teid õiges tempos "Om mani padme hum" mantrat kordama, kuni rahunete. Aga mõned nipid ja soovitused, mis aastatega on kogunenud, saan siiski jagada.

  1. Kontrolli, mida saad, ja unusta ülejäänu: Esimene asi, mille üle enamus noorpaare närvitseb, on ilm. See on ainuke asi, mida te tõesti ei saa kontrollida. Kui ilm teeb muret, olgu alati olemas plaan B või usaldage korraldajat, kui ta tseremooniaks "omavoliliselt" toolid sisse toob.

  2. Usalda oma tegijaid: Kui oled valinud head tegijad, siis nemad on viimased, kelle pärast muretseda. Pulmateenusteturul on üks apsakas võrdne kogu tulevase tulu kaotamisega ja seda ei taha keegi. Pulmategijad on professionaalid ja teavad, mida teevad.

  3. Rahulik algus: Tehke päevakava selline, et te ei hakkaks hommikul kohe jooksma. Alustada kell 10.00 tseremooniaga ei tee teie päeva pikemaks ega ilusamaks, vaid pigem närvilisemaks. Võtke hommik rahulikult ja nautige iga hetke.

  4. Usalda oma korraldajat: Kui olete valinud kellegi oma pulma korraldama, siis usaldage neid. Valige keegi, kellel on kogemusi ja kes oskab ka nõu anda, mitte ainult noogutada.

  5. Alkohol ja närvid: Alkohol ei ole sõber, kuigi 100 grammi konjakit võib ju hetkeks aidata. Soovitus on tarbida pigem vähe ja rohkem vett.

  6. Söömine on tähtis: Tean, et pulmapäeval tundub, et pole aega süüa, aga organism vajab energiat. Alati olgu vesi ja midagi kiiret ampsamiseks läheduses, olgu see siis banaan või midagi muud, mis kõhu täis teeb.

  7. Küsimused üks kord: Proovige küsida tegijatelt küsimusi ühe korra, mitte iga viie minuti tagant. Uskuge, nad teavad, mis tuleb teha ja teevad ka. Eesti pulmades on tihti taustajõudusid minimaalselt ja palju jääb pulmaisa kanda. Andke talle siis ka aega tegutseda.

  8. Kuulake ühte inimest: Pulmapäeval kuulake ainult ühte inimest, kes vastutab teie päeva eest (olgu see pulmaisa, sõbranna või peokorraldaja). Olen näinud ja kuulnud, kuidas kõik tahavad pulmapäeval lisanõu anda, kuidas asjad võiksid olla paremini korraldatud. Uskuge, sellest pole kunagi midagi head tulnud.

Tervitades ja kerge muigega,

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Teenindaja peokohas - einoh saab ka ilma, aga...

Mis tunne võiks olla noorpaaril, kui temaga on kokkulepitud, et teenindajad on keskööni, kuid tegelikult lähevad nad ära (ning ütlevad ka pulmaisale, et nii on kokkulepitud), juba peale sooja toidu serveerimist.

10 maailma parimat pulmakleidi disainerit 2024 koos…

Pulmakleit – see tähtsaima tähtsusega riideese, mis pruudil seljas ja südames. Kui tahad, et su suur päev oleks tõesti suur ja kõik külalised, kaasa arvatud peigmees, suu ammuli imetleksid, siis pead teadma, kust osta oma unistuste kleit.

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnas

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnasLisaks siia mõned marsruudid koos kaartidega, mida mööda mina olen noorpaaridega sõitunud - need on siin kõik Tallinnast lähtuvad ja saate ideid, kus mida teha. Alguskohad ja lõpukohad on lihtsalt hüpoteetilised, midagi tuli ju panna, et see kaart siia genereerida.

Erinevad pruudikleidid ja stiilid: milline on sinu…

Pruudikleit on igas pulmas üks tähtsamaid komponente. See on midagi enamat kui lihtsalt riietus – see on sümbol, mis peegeldab pruudi isikupära, stiili ja unistusi.

Kuidas pulmas kõnet pidada?

Kõige ebamugavamad momendid pulmades on tavaliselt pulmakõned, eriti kui igaüks alates vanaonust ja lõpetades noore vennapojaga, soovib saada sõna ja tähelepanu. Suuremale osale inimestest ei ole kõnepidamine kerge ja see tekitab ebamugavust ka teistes külalistes.