Pulmamess

 

 

Ideaalne pulmapidu: 7 soovitust noorpaarile!

Virgo Jaani
Ideaalse pulmapeo retsept

Minu käest on küsitud tihti, et mis on ideaalse pulma retsept, kuidas planeerida. Mis on need üksikud soovitused noorpaarile, et kui need soovitused arvesse võetaks, siis saab kohe kindlasti ideaalse pulmapeo ?

Kohe alguses ütlen, et pulmapeo retseptis ei hakka ma kirjutama armastusest - see peab teil olema juba vaikimisi, ilma selleta ei saa niikuinii.

Ehk siis 7 soovitust, et teha endale ideaalne pulmapidu:

  1. See on teie pidu
  2. Pareto printsiip kehtib ka siin
  3. Lihtne = hea
  4. Odav ei ole hea
  5. Hea ei ole alati kallis
  6. Tähtsaim töövahend on pliiats
  7. Peate mõlemad nõus olema

See on teie pidu

Pulmad on natuke erinev teie kõikidest perekonnasündmustest. Seda tehakse kord elus, pidu on konkreetse struktuuriga, külalisi on rohkem, kui sünnipäeval jne. Ja nõu küsimiseks, saab minna ainult nende juurde, kes on varem pulmi korraldanud - näiteks vanemad või sõbrad.

Ja ma olen aegajalt märganud, et see nõu võib olla selline, kus proovitakse oma enda juba tehtud pulmi paremini teha (kuigi peaosalised pole samad). Proovitakse pakkuda lahendusi, mis on nõuandjate poole pealt proovitud ja tehtud. Oodatakse tulemust, mis vastab nõuandjate soovidele ning väga tihti nõuandjad ka pettuvad, sest tulemus ei ole nõuandjatele sobib.

Stopp...Tulemus ei peagi olema nõuandjatele sobiv, ainult noorpaarile. See on teie pidu. Ärge laske vanematel, sõpradel, tuttavatel, sugulastel enda tuju rikkuda sellega, et proovita täita nende ootusi.

Ikka ja ainult - teie ootused peavad täituma, mitte tuttavate või sõprade või vanemate.

Ja kallid pruudid...palun arvestage sellega, et just teie sõbranned on enamasti need kes teile mõlemale pärsi suurt peavalu aegajalt valmistavad !

Pareto printsiip kehtib ka siin

Pareto printsiip ütleb, et 20 protsenti tegevustest annab 80 protsenti tulemusest. Täpselt nii ka pulmade puhul. Kui teil on väljamõeldud 100 erinevat plaanipunkti, siis ainult 20 nendest annavad oluliselt teie pulmade lõpptulemusele juurde. Valige nendest 100-st enda jaoks 20 kõige tähtsamat ning kontsentreerige oma jõupingutesed sinna.

Jah, peate tegelema ka  ülejäänud 80 tegevusega, kuid nende tegemine pulmade üldmuljele palju juurde ei anna.

Siit ka soovitus, eriti just pruutidele, et kui tahate ideaalselt pulma, siis keskenduge nendele 20-le tegevusele, mitte 100-le. Ja miks just pruutidele - sest pruudid muretsevad enamasti rohkem ja ideaalne pulm on pruutidele natukene tähtsam, kui peigmeestele.

Lihtne = hea

Ükskõik kuidas te ka ei oma pidu ei taha teha - mida vähem "sebimist" mingi kindla organisatoorse osaga, seda lihtsam teile. Ja kui teete kõik ise, siis on alati parem lähenemine alati see, et te ei arvestate just enda jõuvarudega ja sellega, mis võimalused teil on.

Kõik lihtsad lahendused on head, kõik keerulised mitte. Kõik lahendused, kus te peate lootma liiga paljude inimeste koostööle, ei toimi. Lahendused, kus mingi tulemuse saamiseks tuleb astuda 10 sammu võivad ebaõnnestuda tunduvalt suurema tõenäosusega, kui need, mille tegemiseks tuleb astuda 2 või 3 sammu.

Nagu ütleb üks tore inglisekeelne lühend KISS - siis Keep It Simple Stuped.

Odav ei ole hea

Odavust ei saa muud moodi mõõta, kui ainult suhtes millesegi. Mis on teile odav, ei ole odav võibolla kellelegi teisele. Mis on teile kallis, on jälle kellelegi odav jne.

Aga enamasti saab öelda, et kui te saate mingid pakkumised, mis on turukeskmisest või teistest saadud pakkumistest mitukümmend protsenti odavamad, siis peab seal olema ka mingi sügav põhjus.

Odavad pakkumised on aksepteeritavad, kui neid teevad:
1. Sõbrad
2. Kui see on kampaania raames
3. Kui tegija on alles turule sisenemas (ja ta ka mainib seda)

Kui pakkumine on tunduvalt odavam, kui teistel, aga tegija on turul olnud juba aastaid ja see pakkumine ei vasta eelpool mainitud kriteeriumidele, siis ei julge mina küll seda arvesse võtta.

Ka ei julge mina arvesse võtta pakkumisi, mis on tehtud selle arvestusega, et te maksate sulas ja ilma arveta. Jah, te võidate 20%, aga teil pole seadusandlikku alust tegijale midagi öelda, kui asi ei toimi. Enamus häid tegijaid maksab ausalt oma maksud ja hind tänu sellele küll tõusnud ei ole.

Hea ei ole alati kallis

Enne, kui otsustate, et mingi tegija, peokoht või asi on kallis, võtke pakkumine. Uskuge, te võite väga positiivselt üllatuda.

Ma toon näite.

Väga tihti, kui pulmades on lõpus ilutulestik, olen ma kuulnud külaliste pominat ja omavahelist rääkimist, et jumal küll kui palju raha nüüd taevasse saadetid, et see maksab ju kindlalt 1500, 2000, 3000 jne jne eurot.

Ma ei taha nende tuju muidugi rikkuda, aga see ilutulestik maksab 700 eurot. Ja kõik. Ja ta ongi tõesti nii vapustav ka selle 700 euroga. Praegu ei ole veel koht öelda, et aga ka see 700 võibolla ju kallis. Kindlasti võib. Aga vaadake nüüd seda vahet arvamuse ja päris hinna vahel - kaks-kolm korda. Ja sellist asja juhtub ka teiste tegijate ja pakkumiste juures.

Kõigepealt võtke pakkumine ja siis mõelge, kas on kallis või hoopis - ohhoo, ei olegi ju.

Tähtsaim töövahend on pliiats

Kõik, mis te teha plaanite, kirjutage ülesse.

Kui tõesti olete harjunud töötama arvutiga ja märkusi sinna tegema - toimib ka see.

Aga ärge proovige tööle saada igasugused programme, mis on mõeldud nö pulmade korraldamiseks. Pole neid mina tööle saanud 15 aasta jooksul, arvan, et ka mitte teie.

Te peate mõlemad nõus olema

Vist on kõige keerulisem. Kõik mis pulmas teete või plaanite teha, see kõik tuleb teha nii, et nii pruut kui peigmees oleksid sellega nõus. Mitte mingil tingimusel ei tasu teha tegevusi, millega üks pool nõus ei ole. Leidke kompromiss, mis teid mõlemat rahuldab.

Kõik. Ainult 7 soovitust ja ma arvan, et saate ideaalse pulma !

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

10 maailma parimat pulmakleidi disainerit 2024 koos…

Pulmakleit – see tähtsaima tähtsusega riideese, mis pruudil seljas ja südames. Kui tahad, et su suur päev oleks tõesti suur ja kõik külalised, kaasa arvatud peigmees, suu ammuli imetleksid, siis pead teadma, kust osta oma unistuste kleit.

Pulmade eelarve kalkulaator 2024

Pulmade eelarve ja kalkulaatori.Ei, see arvutukäik ja eelarve kalkulaator ei ole siin 100% täpne ja te saate kindlasti oma pulmad tehtud samadel tingimustel nii odavamalt, kui ka kallimalt Aga konkreetselt teie. Meie proovime siis keskmist leida ja läbi selle ka teid natuke aidata, et leiaksite suuna. Kui valite endale sobivad kriteeriumid, saate teada oma pulmade hinnaklassi. Kui arvate, et see on täiesti mööda, siis palun andke siin samas all kommentaarides teada ning me otsime, miks on erinevus.

Te olete pulmas, naeratage !

Põhjusi kirjutamiseks on palju ja just selle poole pealt mida on juba ammu nähtud ja kogetud :) ning esimene teema on kohe kindlasti osade pulmakülaliste käitumine pulmades. Olen seda teemat ka puudutanud päris mitu korda, aga kordamine on tarkuse ema.

Pulmakutsed - mida kutsele kirjutada?

Pulmakutse - mida kirjutada kutsele kirjutada?Pulmakutse on üks esimesi teadaandeid teie imelisest päevast ning otsusest veeta oma ülejäänud elu koos ning tähistada seda fantastilise peoga. Pulmakutse annab natuke juba ka aimu peotemaatikast ning loob külalisele selle mõnusa esmase aimduse, mis teda peol ees ootab.Kuigi tänapäeva ühiskonnas on enamik asju üle läinud juba digitaalseks, sealhulgas ka pulmadega seonduv, siis õnneks trükitud pulmakutsete trend ei ole kuhugi kadumas ega vaibumas.

Teenindaja peokohas - einoh saab ka ilma, aga...

Mis tunne võiks olla noorpaaril, kui temaga on kokkulepitud, et teenindajad on keskööni, kuid tegelikult lähevad nad ära (ning ütlevad ka pulmaisale, et nii on kokkulepitud), juba peale sooja toidu serveerimist.