Abielu ja lahutamine veebis - ei või ja?

Carmen Kähr
Abielu ja lahutamine veebis - ei või ja?

Riik tahab abielu- ja lahutusavalduste esitaimise viia veebi!

Kui praegu on väikeste eranditega nõutav mõlema poole kohalolu, kui soovitakse esitada avaldus abiellumiseks või abielu lahutamiseks, siis riigil on plaan muuta avalduse esitamine võimalikuks ka interneti kaudu.

Siseministeeriumi välja töötatud kavandi järgi on plaanis nii abielu kui ka lahutus arendada välja terviklikuks "sündmusteenuseks",
kuid selleks on vaja luua võimalus esitada vastavaid avaldusi ka elektrooniliselt.

Selleks omakorda on vaja muuta seadusi, sest praegu on lubatud abielu ja lahutuse avaldust esitada vaid mõlema poole kohal viibides.

Täies mahus artiklit saate lugeda siit!

Kindlasti ootame ka teie tähelepanekuid ja arvamusi seoses dokumentatsiooni üle viimisega veebi.

Teie Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Ettemaksudest ja broneermistasudest - ametlik õigusarvamus

Et natuke nüüd siis selgitada igasuguseid ettemakse ja broneerimistasusid, võtsin advokaadibüroost õigusarvamuse. Teema ise algas siit http://vana.pulmad.ee/foorum/uldine-planeerimise-teema/leping-tegijatega Ja õigusarvamuse võtsime advokaadibüroolt Kraavi & Partnerid ja veel täpsemalt vandeadvokaadilt Maire Armilt. Kogu see õigusarvamus on kopeeritud otse meile saadetud failist siia ning lisatud on ka originaalfail. Rõhutan kohe alguses ja igaksjuhuks, et mitte mingil juhul ei tohi öelda, et selle õigusarvamuse olen kirjutanud mina (ie Virgo Jaani). Täpsustuseks lisan ka veel, et see fail meie oma ning seda ei tohi kuskile teistel saata, oma veebilehele lisada - küll aga saate linkida siia lehele, et seda näidata.

Abielu sõlmimine ehk kuidas abielluda?

Abielu sõlmimine ehk kuidas abielluda?. Eestis sõlmitakse abielu täisealise mehe ja naise vahel. 15–17-aastane alaealine võib abielluda juhul, kui kohus on tema teovõimet abiellumiseks laiendanud ja andnud abiellumiseks loa. Piiratud teovõimega täisealine võib abielluda juhul, kui ta saab aru abielu õiguslikest tagajärgedest. See peab olema kirjas määruses, millega on talle määratud eestkostja.

Mida erakonnad arvasid pulmadest ja abielust aastal 2011

Kuna valimised on just möödas, siis oleks hea vaadata, mida arvasid erakonnad aastal 2011 abielust - saatsin tol ajal kuuele suuremale erakonnale viis küsimust, et ka Pulmad.ee kasutajad saaksida teada meie erakondade arvamuse pulmade ja abielude kohta.