Fotoboks või fotobox - mis see on, on seda vaja või hoopis seda ON vaja?

Virgo Jaani
Fotoboks - on seda vaja või seda on vaja?

Tervitus-

Oh kuidas mu hea sõber Olavi (fotoboks.ee), lugedes seda pealkirja, haarab telefoni ja helistab - "Virgo, kurjam, kuidas sa võid, ise oled ka ju fotoboksiga väljas käinud, sa ju tead et see toimib. Ei tohi nii öelda, kuidas sa võid".

Või siis Taavi (fotobooth.ee) haarab klaviatuuri ning jagades blogi ning lugedes ainult pealkirja, kirjutab sinna ainult "Buuuuuuuuu...."

Hüppan teema lõppu ja ütlen kohe, et on vaja ja see sobib pulmadesse ideaalselt.

Mõnel võib veel tekkida ka küsimus, et mis see fotoboks siis on (või siis ka portatiivne fotokabiin või fotobooth või fotobox)?

Lihtsalt öeldes, väikes fotostuudio teie pulmas - vajuta ekraanil nuppu, säti ennast valmis ja kohe trükitakse ka pildid. Mõned näited fotoboksidest allpool (fotobooth.ee ja fotoboks.ee lehtedelt). Esimene on selline tavapärasem fotoboks ja järgmised kolm on nn fotopeeglid  - lihtsalt natuke suuremad ja paremad, kui see esimene.

Aga nagu alati, kõikide nende va bokside mõte ja idee on peole kaasa aidata. Mitte panna külalisi mõtlema, et kas on ikka vaja - pärast kõik ju näevad neid pilte...

Elik enne kui valite (ja te niikuinii valite), paar nõuannet nii fotobokside omanikele kui ka noorpaaridele, et asi toimiks:

  1. Boksi asukoht ei tohiks olla väga esiplaanil ja samuti ei tohiks see olla kilomeetrite kaugusel. Külalised peavad saama boksile lihtsalt ligi, samas peab neil olema ka piisavalt privaatsust. Ma täesti mõistan, et aegajalt pole see võimalik, aga enamasti on.
  2. Mina ei ole eriline aksessuaaride pooldaja, mina arvan, et neid peaks olema minimaalselt. Kolm neli läbivad asja, mida inimesed saavad endale siis pildi parendamiseks külge riputada läbiva joonena. Loomulikult, kui tahate rohkme, siis küsige neid rohkem. Aga neid ei pea olema kastide viisi.
  3. Pea kõikide fotoboksidega tuleb kaasa ka inimene kes aitab. Aga ta tõesti aitab - paneb boksi ülesse, on lähedal. Aga tema ei ole see, kes vajutab nuppu (või vähemalt arvan mina nii, et see ei peaks nii olema). Kui fotoboksi inimene vajutab ka ekraanil olevat "start" või "pildista nuppu", siis on see juba fotograaf. Ja kõik võõrad inimesed fotoboksi päästiku juures pärsivad julgust olla ise.
  4. Valik on lai, aga valik on lai sellepärast, et erinevad seadmed sobivad erinevatesse kohtadesse ning osadele boksidele on ka ruumi vaja. Arvestage sellega ning kuulake mida boksiomanikud soovitavad (loodan, et soovitavad õigeid asju).

Ja viimaseks: enamasti saab noorpaar peale pidu kõik fotoboksiga tehtud pildid endale - soovitus on, et enne nende piltide laiali saatmist külalistele, tehke seal ka korralik puhastus. Seal on kohe kindlasti selliseid pilte, mida mõned külalised (eriti varaküpses eas nooremapoolsed tütarlapsed ehk siis "tiinekad") ei taha pärast näha.

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Ärge segage fotograafi ! Või videomeest ! Laske neil tööd…

Aegajalt ei tea kohe millest alustada. Et pole mõtteid milelst kirjutada. Aga siis jookseb info ise sulle kätte ning sulg lendab mööda paberit nagu hästi õlitatud masinavärk.

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu fotograaf…

Pulmad.ee videointervjuu fotograaf Maaris Puustiga. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu Erkki…

Pulmad.ee videointervjuu Erkki Šaniniga Fotoboks.ee-st. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.

Pulmafotograaf teie pulma ehk kuidas teda valida?

Pulmafotograaf teie pulma ehk kuidas teda valida ehk valida õiged tegijad pulma, võib mõnikord päris keeruliseks osutuda. Muuhulgas on tegemist väga suurt kaalu omavate otsustega, millest näiteks pulmafotograafi valik mõjutab tervet elu.  Nagu Virgo Jaani tavatseb öelda, siis 10 aasta pärast te enam ei mäleta, kas maksite pulmapiltide eest paarsada euri rohkem või vähem. Teile on jäänud mälestuseks pulmapildid ise. Kui aga teile fotograafi stiil ei meeldi, siis ei tee need pildid teid ka 10 aasta pärast nii õnnelikuks kui võiksid siis teha, kui oleksite valinud pulmapiltniku pigem tema stiili järgi. Pulmapildid ongi teile terveks eluks ja veel kaugemalegi. Teie lapsed ja lapselapsed vaatavad neid. 

Kuidas küsida hinnapakkumist videograafilt pulma?

Olen olnud pulmamaastikul nii pakkuja kui kliendi poolel (aidates noorpaare pulmakorraldusel teen ka ise tegijatele päringuid), mistõttu saan juba omast kogemusest öelda, kui tähtis on õige ja asjakohase informatsiooni jagamine.