Pulmamess

 

 

Pulmakülaliste nimekirja koostamine

Virgo Jaani
Pulmakülaliste nimekirja koostamine

Pulmakülaliste nimekirja koostamine võib tunduda lihtne ülesanne - pane kõik sugulased ja sõbrad kirja ning oledki valmis. Kuid tegelikkuses on see keerulisem, sest pead arvestama, millised kaugemad sugulased on piisavalt olulised, millised sõbrad on tõesti sõbrad ning kas ja kui palju "poliitiliselt" tähtsaid isikuid võiks kutsuda.

Siin on mõned soovitused ja kriteeriumid, mis aitavad nimekirja koostamisel.

1. Määra külaliste arv

Alusta sellest ja ära sellest arvust üle mine. Pulmakülaliste arvu määramisel võta arvesse peokoha mahutavust. Peokoha mahutavuse saad teada, kui võtad ühendust peokohaga. Nii saad määrata maksimaalse külaliste arvu ja hoiduda sellest üle minemast.

2. Määra sugulusaste

Lähisugulased nagu vanemad, vanavanemad, õed-vennad ja lapsed on lihtne valik. Seejärel mõtle, kas kutsuda ka onud-tädid ja nende lapsed. Tavaliselt ei minda kaugemale, kuid see sõltub iga suguvõsa traditsioonidest ja harjumustest.

3. Määra sõprusaste

Mõtle, kui kaua olete sõbrad olnud, kas suhtlete tihedalt, kas olete lapsepõlvesõbrad jne. On sõpru, keda pole küll viimasel ajal näinud, kuid kes tunduvad siiski olulised kutsuda. Samas on ka tuttavaid, keda vaatamata igapäevasele suhtlemisele ei pruugi kutsuda.

4. Kui esimene mõte on, et ei kutsu, siis see on õige mõte

Kui teie esimene mõte on, et seda inimest ei tasu kutsuda, siis ärge kutsugegi. Teie sisetunne on enamasti õige ja lõplik.

5. "Poliitiliselt" vajalike inimeste kutsumine pole enamasti hea mõte

Siinkohal ei räägi me poliitikutest, vaid näiteks ülemustest, konkurentidest, headest töökaaslastest jne. Pulmakülaliste nimekirja pole mõtet väga suureks ajada ning just siit saab ka külalisi vähemaks võtta.

6. Lahutatud vanemad

Keeruline, kuid soovitan siiski kutsuda. Teie riisikol. Te ju teate, kas nad saavad läbi või mitte. Minul pole enda pulmades kunagi probleeme olnud ehk siis mina ei kardaks.

7. Vanemad, kes joovad (ükskõik kumb pool)

Ei. Lihtsalt ei. Ei enda ega kellegi teise riisikol. Tavaliselt tahetakse neid kutsuda, kuid see ei ole kunagi hästi lõppenud. Alati tekivad probleemid ja jamad. Ausalt tekivad, siinkohal võiksite mind uskuda, sest on olnud neid juhuseid ja mitte vähe!

Loodetavasti aitavad need soovitused teil lihtsustada pulmakülaliste nimekirja koostamist ja vähendada sellega kaasnevat stressi.

Virgo Jaani
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning…

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning abielust. Armastus on kui õhk, mida hingame. Seda ei pruugi alati näha, kuid seda tuntakse, kasutatakse ja vajatakse alati.

Lapsed pulmades - kas ma ikka pean kutsuma...

Pulmad on iga noorpaari jaoks tähtis ja eriline sündmus, kuid planeerimine võib sattuda miini otsa momendi, kui otsustate, kas lapsed teie pulmas on teretulnud või pigem mitte. Ja siin me ei mõtle seda, kas noort peret on tulemas. Mõtleme seda noort peret, mis juba teie sõpradel on. Uskuge sellest lihtsast teemast on juba ammusest ajast suudetud skandaale ja sõdu tekitada, miks mitte sellest sii korraks ka rääkida. Ehk siis nagu peakirjas: Lapsed pulmades - kas ma ikka pean kutsuma...

Millal ja kuidas jagada oma pulmadeks loodud kodulehte…

Tervist noorpaarid, siin Digipulm :)

Pulmakutsed - mida kutsele kirjutada?

Pulmakutse - mida kirjutada kutsele kirjutada?Pulmakutse on üks esimesi teadaandeid teie imelisest päevast ning otsusest veeta oma ülejäänud elu koos ning tähistada seda fantastilise peoga. Pulmakutse annab natuke juba ka aimu peotemaatikast ning loob külalisele selle mõnusa esmase aimduse, mis teda peol ees ootab.Kuigi tänapäeva ühiskonnas on enamik asju üle läinud juba digitaalseks, sealhulgas ka pulmadega seonduv, siis õnneks trükitud pulmakutsete trend ei ole kuhugi kadumas ega vaibumas.

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning…

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning abielust. Armastus on kui õhk, mida hingame. Seda ei pruugi alati näha, kuid seda tuntakse, kasutatakse ja vajatakse alati.