Kõik, mida pead teadma pulma hashtagist!

Kõik, mida pead teadma pulma hashtagist!

Kõik, mida pead teadma pulma hashtagist!

Kes ei tahaks end jäädvustada kaunite pulmadekoratsioonide taustal kandes seejuures šikki peoriietust, uhket soengut ning kaunist meiki?
Teha grupipilti koos sõpradega, keda pole näinud piinlikult kaua?
Või jäädvustada pruutpaari poolt hoole ja armastusega käsitsi valmistatud nimesilti sinu nimega
Pulma-hashtag võimaldab teie pulmakülalistel jagada suursündmusest oma nägemust ning moodustada virtuaalse fotoalbumi, kuhu on koondunud kokku kõik külaliste poolt jagatud ning avalikustatud pildid. 
Praegusel ajastul on naturaalne neid hetki sotsiaalmeedias kas avalikult või privaatselt jagada, mistõttu oleks sellise väärtusliku galerii jätmine juhuse hoolde suur kaotus.

MIS ON HASHTAG’I TEGELIK EESMÄRK?

Kui hashtag’i olemasolu ja vajalikkust pisut laiemalt kui pulmade kontekstis vaadata, on selge – hashtag’il on suurem eesmärk ja mõjuvõim, kui lihtsalt #happy või #olenõnnelik näol oma hetkeemotsioone või seisukohti näidata.

Piltide alla teemaviiteid ehk hastag’e lisades saab näha teiste Instagrami kasutajate samateemalisi postitusi.

See koondab erinevad huviobjektid ühte kohta kokku ning teeb teistele kasutajatele samateemaliste postituste leidmise lihtsaks.

Ka pulmi korraldades aitab seotud hashtagide vaatamine aimu saada, milliseid lahendusi on teised pruutpaarid loonud fotoseinadele, lauakaunistustele või teistele dekoratsioonielementidele, pulmakleidile, ülikonnale või soengule. 
Kodumaiseid pulmapilte koondavad kokku näiteks hashtagid #eestipulm, #pulmad, #pulmadeestis, #pulmadküünis jne.

MIKS KASUTADA HASHTAG’I OMA PULMAS?

Tihtipeale leiavad paarid enda pulma-hashtag’i koheselt pärast kihlumist ning selle abil vahendatakse oma pulmaplaneerimisega soetud sündmusi kõigile, kellega tahetakse oma õnne jagada.
Nii saavad pulmadest läbi hashtagi osa ka need sõbrad, pereliikmed või tuttavad, kellel ei õnnestu teie pulmas osaleda.
Loomulikult on pärast pulmapidu ka teil endal rõõm vaadata pilte ning näha oma emotsioone hoopiski teisest vaatenurgast. 
Külaliste vaatenurgast tehtud pildid jäädvustavad sageli ka elavamaid ja ehedamaid hetki kui pulmafotograafi poolt viimseni viimistletud fotoalbum. Ühtlasi läheb pulmafotograafil tavaliselt aega, et pildid pruutpaarile edastada.
Hashtag annab võimaluse kõigil külalistel eelalbumit vaadata ning värske abielupaar ei pea selleks midagi tegema, sest kõik teavad, kust pilte leida – teie kodulehelt ja Instagrami otsingust. Muuseas, teie pulmaveebi kaudu saavad hashtagi sisu vaadata ka need, kellel Instagrami pole. 
Hashtag koondab lisaks ilupiltidele kokku kõik need fotod, mida külalised teevad lauas klaase kokku lüües või imetledes teie hoolega tehtud nimesilti; baarileti ääres tehtud selfid; fotonurga jäädvustuste digiversioonid; video onupoja vingetest tantsuliigutustest; grupipildid sugulaste või sõpruskondade taaskohtumisest ehk pildimaterjali, mis oleks vastasel juhul kõigi nende külaliste sotsiaalmeediakontodel laiali.

MILLINE ON ORIGINAALNE HASHTAG JA KUIDAS SEDA LEIDA?

Õige hashtagi valimine on äärmiselt oluline. See ei tohiks kattuda ühegi teise paari hashtag’iga, et hoida uudisvoos vaid neid pilte, mis on päriselt teie külaliste või endi loodud. 
Ühtlasi peaks see olema eriline ja samas lihtne, et teatavate kirjavahemärkide või arusaamatute tähekombinatsioonidega teie külalisi peomeeleolus mitte segadusse ajada. 
Kõige traditsioonilisem hashtag on tavaliselt perekonnanimedega mängimise tulemusel saadud nimekombinatsioon (nt. #mändidepulm, #lepadsõudsidabieluranda).
Kui te pole kindlad, milline võiks teie hashtag olla, siis võtke ette tühi paberileht ning pange kirja kõik võimalikud variandid, mis teil pähe tulevad. Isegi need, mis võivad esmapilgul totakad tunduda.
Kõiki neid variante paberil nähes võib tekkida hoopis mõni muu kombinatsioon, mille peale te lihtsalt ideid põrgatades ei pruugi tulla.

KUIDAS OMA HASHTAGIST KÜLALISI TEAVITADA? 

Kui olete õige hashtag’i leidnud, on aeg lasta sellel sisse elada. Postitage pulmaplaneerimise käigus pilte, mis kajastavad teie pulmade korralduse protsessi ning lisage hashtag jagatava postituse alla. See loob teie pulmaperioodi ettevalmistustest ühtse fotoalbumi ning teavitab külalisi, millist teemaviidet teie pulmapäevaga seotud piltide postitamisel kasutada. 
Siiski ei pruugi paljudeni teie hashtag jõuda, seega ärge jääge lootma, et kõik külalised teie postituste alt selle üles nopivad. Kasutage ka teisi viise, et külalisi informeerida. 
Lisage hashtag oma pulmakutsele või tehke oma pulmadeks mõeldud kodulehele lausa eraldi postitus suunavate juhistega. Nii saavad külalised inspiratsiooni, milliseid postitusi oleks sobilik teha. 
Hea idee on oma pulma-hashtag’i kasutada ära pulmade dekoreerimisel. Laske valmistada hashtag’i vormis lauakaunistused, fotoaksessuaarid, lisage see suurelt fotoseina lähedusse või mõnda teise strateegiliselt nähtavasse kohta.
Nii on teie pulmas hashtag dekoratsioonina külalistel silmade ees ning sotsiaalmeediasse pilte postitades meenub koheselt kasutada ka vastavat teemaviidet!

PULM ON PEETUD, MIS EDASI? 

Pulmahashtag on ideaalne võimalus ühendada see teie pulmade veebilehega, mis tähendab seda, et kõik pildid, millele on lisatud teie nimeline hashtag, lähevad automaatselt ka teie pulmade kodulehel olevasse galeriisse. Seda ka juhul, kui külalised panevad pildid üles nädal või kaks hiljem. Te ei pea selleks ise midagi tegema, kuna see on automaatseadistusena loodud teie pulmaveebi. 
Digipulma kodulehtede paketid sisaldavad digialbumit kõikide hashtagi pildifailidega, mistõttu saate need paari klikiga oma teiste pulmapiltide sekka salvestada või albumisse printida.

Aastaid hiljem on teil endal meeleolukas vaadata ajale tagasi ühtse hashtag’i alt, milline oli teie tähtsaima elusündmuse ajakulg! 
Hashtag võimaldab jutustada teie lugu läbi külaliste silmade. Tundke ennast oma pulma peategelastena!

Kui vajad abi pulmaveebilehekülje või teiste digiteenustega, võta meiega ühendust

Teie Digipulm
www.digipulm.ee

Originaalpostitus on leitav siit!

Või äkki saad siit lisainfot?

Ärge istuge lihtsalt, andke oma uutest teenustest teada!

Ärge istuge lihtsalt, andke oma uutest teenustest teada!

Neli nädalat kodus ja ideid on niipalju, et nagu tavaliselt pole aega kõikidega tegelemiseks.
Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning…

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning abielust. Armastus on kui õhk, mida hingame. Seda ei pruugi alati näha, kuid seda tuntakse, kasutatakse ja vajatakse alati.
Pulmad aastal 2020 - elu koos COVID-19-ga

Pulmad aastal 2020/21 ehk noorpaaride elu koos COVID-19-ga!

Minu soovitused noorpaaridele: Sanitaarne turvalisus olgu esimesel kohal kuni selle aasta lõpuni. Desinfitseerimisvahendid peavad olema iga külaliste laua kui ka söögilaua peal. Kui tegijad tahavad kanda maske, siis te seda ka lubate, ükskõik kuidas see ka ei lähe pulmastiilist välja. Sama kehtib ka külaliste puhul. Paluge pulmaisadel teha selliseid tegevusi, kus nende kokkupuude teiste külalistega on minimaalne. Oksjonid, viktoriinid, "tv mängude" kloonid, ametite jagamine - nende puhul on inimesed pulmaisast kaugemal. Miks nii? Sest külalisi te tunnete, aga see aasta ma kardan, et enamus tegijatest võtab vastu kõik tööd mõtlemata enda tervisele. Kui teil on kahtlusi mõne pulmakülalise tervise koha pealt - ärge palun kartne seda ka neile öelda või küsida. Ma ei palu teil öelda, et "kuule jää koju", aga miks riskida.
Te olete pulmas, naeratage !

Te olete pulmas, naeratage !

Põhjusi kirjutamiseks on palju ja just selle poole pealt mida on juba ammu nähtud ja kogetud :) ning esimene teema on kohe kindlasti osade pulmakülaliste käitumine pulmades. Olen seda teemat ka puudutanud päris mitu korda, aga kordamine on tarkuse ema.
Pulmade eelarve 2020

Pulmade eelarve 2020

Pulmade eelarve ja kalkulaatori.Ei, see arvutukäik ja eelarve kalkulaator ei ole siin 100% täpne ja te saate kindlasti oma pulmad tehtud samadel tingimustel nii odavamalt, kui ka kallimalt Aga konkreetselt teie. Meie proovime siis keskmist leida ja läbi selle ka teid natuke aidata, et leiaksite suuna. Kui valite endale sobivad kriteeriumid, saate teada oma pulmade hinnaklassi. Kui arvate, et see on täiesti mööda, siis palun andke siin samas all kommentaarides teada ning me otsime, miks on erinevus.