Pulmamess

 

 

"Kurjam, närv on ikka nii püsti" ehk kuidas pulmapäeval maha rahuneda?

Virgo Jaani
Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Tervitus-

Kas tundub tuttav?

Kõik on planeeritud, organiseeritud ja kinnitatud, sa tead et kõik on kindel aga ikkagi on pulmapäeval on ikka see pidev närviline surin, millest ei saa kuidagi üle ega ümber. Seda tunnevad nii pruut, peigmees, vanemad kui ka tegijad (tegijate "närv püsti või läbi" tunne on enamasti hea, sest see hoiab neid vormis).

Mina ei ole psühholoog ega oska teaduslikult tõestatud meetoditega närve maha võtta, samuti pole ma meditatsiooniguru, et õpetada teid õiges tempos "Om mani padme hum" mantrat kordama, kuni rahunete. Aga mõned nipid ja soovitused, mis aastatega on kogunenud, saan siiski jagada.

  1. Kontrolli, mida saad, ja unusta ülejäänu: Esimene asi, mille üle enamus noorpaare närvitseb, on ilm. See on ainuke asi, mida te tõesti ei saa kontrollida. Kui ilm teeb muret, olgu alati olemas plaan B või usaldage korraldajat, kui ta tseremooniaks "omavoliliselt" toolid sisse toob.

  2. Usalda oma tegijaid: Kui oled valinud head tegijad, siis nemad on viimased, kelle pärast muretseda. Pulmateenusteturul on üks apsakas võrdne kogu tulevase tulu kaotamisega ja seda ei taha keegi. Pulmategijad on professionaalid ja teavad, mida teevad.

  3. Rahulik algus: Tehke päevakava selline, et te ei hakkaks hommikul kohe jooksma. Alustada kell 10.00 tseremooniaga ei tee teie päeva pikemaks ega ilusamaks, vaid pigem närvilisemaks. Võtke hommik rahulikult ja nautige iga hetke.

  4. Usalda oma korraldajat: Kui olete valinud kellegi oma pulma korraldama, siis usaldage neid. Valige keegi, kellel on kogemusi ja kes oskab ka nõu anda, mitte ainult noogutada.

  5. Alkohol ja närvid: Alkohol ei ole sõber, kuigi 100 grammi konjakit võib ju hetkeks aidata. Soovitus on tarbida pigem vähe ja rohkem vett.

  6. Söömine on tähtis: Tean, et pulmapäeval tundub, et pole aega süüa, aga organism vajab energiat. Alati olgu vesi ja midagi kiiret ampsamiseks läheduses, olgu see siis banaan või midagi muud, mis kõhu täis teeb.

  7. Küsimused üks kord: Proovige küsida tegijatelt küsimusi ühe korra, mitte iga viie minuti tagant. Uskuge, nad teavad, mis tuleb teha ja teevad ka. Eesti pulmades on tihti taustajõudusid minimaalselt ja palju jääb pulmaisa kanda. Andke talle siis ka aega tegutseda.

  8. Kuulake ühte inimest: Pulmapäeval kuulake ainult ühte inimest, kes vastutab teie päeva eest (olgu see pulmaisa, sõbranna või peokorraldaja). Olen näinud ja kuulnud, kuidas kõik tahavad pulmapäeval lisanõu anda, kuidas asjad võiksid olla paremini korraldatud. Uskuge, sellest pole kunagi midagi head tulnud.

Tervitades ja kerge muigega,

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Kas meil Eestis üldse on vaja pulmamessi?...Vastan kohe…

Niisiis, on meil uuesti see plaanis ja planeerimine on vaikselt algamas. Aga nagu kõikide sündmustega, tekkis ka mul peale 20 aastat (ja 15-ne pulmamessi korraldamist) küsimus - äkki pole meil Eestis sellist sündmus üldse vaja. Miks siis nii?  Esiteks, oleme väikesed. Tahad suurelt teha, siis maksad peale. Tahad tasuta teha, siis ei suuda kaua teha. Tahad normaalse hinnaga teha, maksad jälle peale. Ja Eesti tegijad on ise kahjuks natuke laisad, sest "niikuinii ju leitakse meid ülesse".

Lilled pulmades ehk mis on iga lille tähendus?

Lilled pulmades ehk mis on iga lille tähendus?Kindlasti olete te vahest mõelnud, et miks kingitakse pulmades just neid lilli ja just sellises kombinatsioonis. Järgmine nimekiri annab pisikese ettekujutuse, mida mingi lill tähendab ja mida selle lille kinkimisel teile tahetakse öelda.

Külalised ! Külalised ? KÜLALISED!!!

Kirjutatud oma 6 aastat tagasi, aga teema ikka aktuaalne - jätan selle siia muutmata kujul, nii nagu oli origninaalis (Virgo Jaani, 28.01.2019).

Imelised ideed "Jõulu Pulmade" korraldamiseks!

Ho-Ho-Ho It's Christmas Time! Seoses Jõuludega, mõtlesin jagada teiega ühte huvitavat inglise keelset  artiklit, mis sotsiaalmeedias silma jäi.

Erinevad pruudikleidid ja stiilid: milline on sinu…

Pruudikleit on igas pulmas üks tähtsamaid komponente. See on midagi enamat kui lihtsalt riietus – see on sümbol, mis peegeldab pruudi isikupära, stiili ja unistusi.