Abielusõrmused - kuidas osta ja mida meeles pidada?

Candeo
Abielusõrmuste ostujuhend

Abielusõrmused on teile mõlemale kõige tähtsamad ehted. 

Need sümboliseerivad teie igavest armastust üksteise vastu. Seepärast peavad need ka täiuslikud olema. Abielusõrmuse ost ei pea olema sama keeruline kui pruudikleidi valimine. See on lihtne ja nauditav tegevus, kui tead, millele tähelepanu pöörata.

Siit leiate 7 asja, mida meeles pidada.

1. Alustage otsinguid aegsasti

Abielusõrmused on investeering terveks eluks. Seega varuge enne tähtsa päeva saabumist piisavalt aega, et leida täiuslikud abielusõrmused. 

Sõrmuseid ei pea jätma viimasele hetkele, parem kui nad on juba aegsasti olemas, et kõik oleks valmis tähtsa päeva eel. 

Suure valiku ja erineva stiiliga abielusõrmused leiad siit lehelt. 

Pea meeles, et kõiki sõrmuseid saab tellida, muuta ja disainida vastavalt enda soovidele. Näiteks saab sõrmuste juures kergesti muuta sõrmuste laiust, paksust, värvi, viimistlust, struktuuri ja lisada või võtta vähemaks briljante, kõik vastavalt teie soovile).
 

2. Otsustage, kuidas abielusõrmuseid kanda 

See oleneb teie isiklikest eelistustest või kultuurilistest traditsioonidest.

abielusormused valge kuld

Mõelge läbi järgmised tegurid. 

 • Kas soovite, et abielusõrmused oleksid sarnased? Sarnaste abielusõrmuste kandmisel on pikk traditsioon, kuid paljud valivad ka erinevas stiilis sõrmused. Tehke valik, mis on teile kõige südamelähedasem. Erineva stiili ja laiusega sõrmused saab kenasti kokku sobitada ka mõne ühise elemendiga.
   
 • Kas soovite, et abielusõrmus sobiks kihlasõrmusega? Saate valida kihlasõrmusega kokkusobiva abielusõrmuse, kuid pidage meeles, et efekti lisavad ka sobituvad stiilid, metallid ja värvid.
   
 • Kas soovite abielusõrmust hakata kandma koos kihlasõrmusega? Kui soovite abielusõrmust kanda eraldi sõrmes, saate valida keerukama ja ainulaadsema stiili. Kui sõrmuseid hakatakse kandma samas sõrmes, valige abielusõrmus, mis täiendab kihlasõrmust.

3. Kummas käes abielusõrmust kanda?

abielusõrmuse sõrm

Abielusõrmuse sõrm

traditsiooniliselt kantakse abielusõrmust ühtviisi nii parema kui vasaku käe neljandas sõrmes.Lisaks on ka võimalus, et üks kaasadest otsustab kanda paremas ja teine vasakus käes. Samas - 

Reeglit siin ei ole ja kõik valikud on õiged! Tehke otsus, mis tundub teie jaoks see õige.

 • Miks otsustavad paarid kanda sõrmust vasaku käe sõrmes?
  Traditsiooniliselt kannab Põhja-ja Lõuna-Ameerika, Kanada, Inglismaa ja enamus Lõuna-Euroopa riike abielusõrmuseid vasakus käes. Samuti on Vana kreeklaste uskumuse kohaselt vasak käsi abielusõrmuse kandmiseks parim, sest sealt suundub armastuse soon otse südamesse. 
 • Miks otsustavad paarid kanda sõrmust parema käe sõrmes? Traditsiooniliselt käib abielusõrmus paremasse kätte näiteks Taanis, Norras, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja ka Eestis on olnud see pikalt traditsiooniks. Paremat kätt peetakse ka lepingukäeks ja sõrmus selles abielulepingu kinnituseks. Paljudele meeldib ka idee, et andes terekütt, näed kohe ära kas on abielus.
 • Miks otsustavad paarid kanda sõrmust erinevas käes?Väga tihti on see otsus seotud ühe osapoole tööga, miks üks otsustab kanda ühes käes ja teine teises. Samas on ka üks romantiline põhjus. Kandes sõrmust erineva käe sõrmes – saavad sõrmused kokku kui teineteise käest kinni hoida.

  Vaata lisaks sõrmused paaridele siit lehelt.
  Samuti on võimalus kõiki sõrmuseid sõrme proovida meie Showroomis, Tallinnas – sobiva aja külastuseks saad broneerida siin.

4. Valige metall 

kihlasõrmus ja abielusõrmus punase kullaga

Teil on valida mitme metalli seast, millest igaühel on oma stiil ja praktilised eelised. Kõige populaarsemad abielusõrmused on valgest, kollasest või punasest/roosast kullast, kuid paljud valivad ka plaatinast sõrmused. Saate valida ka erinevates toonides sõrmused, näiteks kahe või kolme värviga.

Arvestage sõrmuse valikul kindlasti töö iseloomu ja vaba aja veetmise viise.

Sõrmus peaks säilitama oma sära, seega valige metall, mis sobib teie elustiiliga.

Sobivaima metalli leidmiseks külastage seda lehte - metallide koolitus

Nii nagu kõik muu, kuluvad ja vajavad regulaarset hooldust ka abielusõrmused. Pange oma meel valmis, et sõrmustega on vaja ka hoolduses käia. Lisainfot ehete hooldamise kohta leiad siit lehelt.

5. Mugavus on oluline

Uuema aja trendi kohaselt ei tohi sõrmus piirduda ainult ilus olemisega. See peab sõrmes tunduma nii mugav, et seda peaegu ei tunnegi. Kui mugavus on ka sinule oluline, küsi sõrmust ostes nn comfort fit disaini. Sellise sõrmuse sisepind on kergelt kumer. Tänu sellele on sõrmust mugav üle sõrmenukkide libistada ja samuti loob see vähem hõõrdumist. Mida laiem sõrmus, seda suuremat rolli mugavus mängib. e-Jewelsi abielusõrmused toodetakse kõik comfort fit viimistlusega- ehk kumerdatud sisepinnaga.

6. Valige graveering

Sõrmustele on võimalik graveerida nimed, kuupäevad, sümbolid või muu tekst.

Mida tavaliselt graveeritakse abielusõrmustesse?

Hästi levinud on graveerida oma sõrmuse sisse abikaasa nimi ja kuupäev. Samas on ka põnevamaid võimalusi. Näiteks saate alustada väikese lausega ühest sõrmusest ja lõpetada see teises. Kasutada üksteise hüüdnimesid või midagi muud, mis teile kahele suurt tähendust omab.  

Abielusõrmuste graveering on meie sõrmustele täiesti tasuta. Ostu sooritamisel lihtsalt valige stiil ja kirjutage tekst.

7. Valige sõrmuse suurus 

abielusormused kollane kuld

Abielusõrmuse puhul ei pea te salajast uurimistööd tegema nagu kihlasõrmuse suuruse mõõtmisel. Lihtsalt kasutage meie TASUTA sõrmuse suuruse mõõtjat. Tellige see endale mugavalt koju.  

On väga oluline mõõta kohe õige suurus,sest olenevalt disainist ei ole kõikide sõrmuste puhul hilisem suuruse muutmine võimalik. 

Siin on mõned nõuanded täpsema mõõtmistulemuse saamiseks.

 • Mõõtes pidage silmas, et mõlema käe iga sõrm on erineva suurusega. (Mõõtke ikka selle käe sõrme, kus sõrmust plaanite kanda)
 • Mõõtke oma sõrme sooja temperatuuriga kohas ja õhtul – siis on teie sõrmed kõige jämedamad.
 • Raseduse või teatud ravimite võtmise ajal võivad sõrmed paistes olla, seega arvestage sõrme mõõtmise ajal ka sellega.
 • Pea meeles, et peale tugevat füüsilist koormust/ka tugev füüsiline sport, võib sõrme suurust muuta mitme numbri võrra suuremaks. Eriti kehtib see meeste puhul. 
 • Kui teie sõrmenukk on sõrme alumisest osast oluliselt laiem, valige sellises suuruses sõrmus, mis kergesti üle sõrmenuki libiseb.
 • Laiema (üle 6,0mm) abielusõrmuse puhul valige oma tegelikust sõrmusesuurusest ühe numbri võrra suurem.
 • Kui teie sõrme suurus jääb kahe sõrmusesuuruse vahele, valige suurem suurus.
 • Igaks juhuks mõõtke sõrme 3–4 korda!

 
Kas vajate abi? Võtke meiega ühendust.
Tahate proovida ja vaadata abielusõrmuseid? Broneerige sobiv aeg Showroomi külastuseks siin.

Kas olete valmis alustama?
Oma unistuse abielusõrmused leiad siit

Või äkki saad siit lisainfot?

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu Age Antsuga…

Pulmad.ee videointervjuu Age Antsuga ejewels.ee-st. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.

Kihlasõrmus - esimene märk tõelisest pühendumisest!

See kaua oodatud ja kuulda ihatud lause „ Kas sa abielluksid minuga?“.

Mehed ja ehted - JAH või EI?

Järgne blogi on kirjutatud heade sõprade poolt Goldtime Juveelikauplustest. Ise olen ma samuti hull mansettide fänn, küll mitte niipalju kellade fänn. Aga jutt on mõistlik ja asjalik.

Pulmapäeva ehted

Uksed avanevad ja kõlab Mendelsson´i A Midsummer Night`s Dream (Pulmamarss)- pühalik, lummav- õnnepisarateni liigutav. See õnnis tunne sinu sees, mis ei taha sinu sisse äragi mahtuda.

Abielusõrmused ja nende traditsioonid

„Ainult tegu üksinda tõendab armastuse jõudu“ Johann Wolfgang von Goethe