Pulmamess

 

 

Teenindaja peokohas - einoh saab ka ilma, aga...

Virgo Jaani
Teenindaja peokohas - einoh saab ka ilma, aga...

Kujutage ette noorpaari, kes ootab oma pulmaõhtul teenindust keskööni, kuid avastab, et personal kaob ära kohe pärast sooja toidu serveerimist. Ning väidavad veel pulmaisale, et nii oli kokku lepitud!

Kas arvate, et see on haruldane? Oh ei, see juhtub päris tihti ja suurtes kohtades. Ja kus see peamiselt juhtub? Puhkemajades, taludes ja kämpingutes.

Märkusena olgu öeldud, et sellistes kohtades, kus perenaine või omanik ise ka käed mullaseks teeb ja peo korraldamisega isiklikult tegeleb, ei juhtu seda kunagi. Kuid muul juhul juhtub see tihti – teenindajaid on liiga vähe või nad lahkuvad siis, kui ise arvavad, et töö on tehtud.

Las ma maalin teile pildi, mis juhtub, kui noorpaarile on lubatud üht ja pulmaisale teist...

Soe söök serveeritud, teenindajad lahkuvad ja ütlevad pulmaisale, et kõik vajalik on X toas. Pulmaisa järgib oma plaani, aga siis saab morss otsa. Pulmaisa toimetab morsi, aga tualetis lõpeb paber. Pulmaisa toob paberi, aga samal ajal lööb keegi põlve ära ja vajab plaastrit. Pulmaisa tormab plaastrit tooma, kuid keegi külalistest leiab, et pulmas on igav, sest pulmaisa pole umbes tund aega midagi teinud. Tal on õigus – pulmaisa pole oma tööd teinud, sest on olnud teenindaja rollis.

Miks peaks pulmaisa sellega tegelema? Kes siis veel? Kas külaline peaks ise morssi otsima või tualettpaberit jahtima? Või peaks noorpaar seda tegema? See oleks tõeline pulmapäeva tipphetk...

Ja kes maine kaotab? Pulmaisa, mitte peokoht, sest pulmaisa on see, kes päästab päeva ja peokoha mainet, tegemate samal ajal seda, milleks ta on tööle võetud.

Siin on minu soovitused noorpaaridele:

  1. Pange kirja, mis kellani vähemalt üks teenindaja on kohal – e-post, paberleping, digileping, ükskõik mis. Ja määrake trahv, kui teenindajat pole.
  2. Teenindajate arv: kuni 40 inimese puhul 1, kuni 60 inimese puhul 2 ja üle 80 inimese puhul 3. Need on minimaalsed arvud suurimate toidu serveerimiste puhul.
  3. Teenindajad peaksid abistama kõikides toidu ja joogiga seotud tegevustes. Nad on teenindajad, mitte pealtvaatajad. Kui peokoht ütleb, et nad ei kallata šampust või ei serveeri jooke, on aeg uut kohta otsida.
  4. Tavaliselt öeldakse vabanduseks, et pole aega või see on kallis... või kui joogid on teie omad, siis pole nad kohustatud teenindama. See võib õige olla, aga nad ei maini seda peo organiseerimise ajal, vaid hiljem. Seega küsige seda ise enne pidu.

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Pulmapeo pikkus ja alkohol ning pulmaisa roll

Pulmapeo pikkus ja alkohol ning pulmaisa roll. Annan väga lühikesed ja konkreetsed nõuanded peopikkuse, inimeste arvu ning alkoholi koguse suhte kohta. Uskuge kui tahate ja kasutage kui tahate - kui arvate et kellegil on paremad andmed ja kui teate et teie külalised on teistsugused, tehke nii nagu tahate :) - mina jään enda juurde kindlaks. Räägin ikka üldistades ning kindlasti on erandeid. Aga nüüd siis nõuanded, et saaksite oma peo paremini korraldada.

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu Põhjala…

Pulmad.ee videointervjuu Põhjala Cateringi juhi Jüri Laksperega ehk me saame hakkama! Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.

Mobiilne kokteilibaar ehk intervjuu ühe Eesti tuntuma…

See aasta oli meil Pulmad.ee Aasta Tegija valimisel kaks täiesti uut kategooriat, üks oli fotoboks ja teine oli mobiilsed baarid. Esimese kategooria tegijatega on ka plaanis intevjuud teha, aga Kristo sattus mulle messengeris kirjutama ning ma ise võtsin tal sabast kinni, et räägi siis mis see mobiilne baar on. Aga jutt tuli tegelikult natuke üldisem - kõike mida nad teie pulmades saavad pakkuda on kirjas ka nende lehel https://kokteilid.ee/baarmen-pulma/. Aga siit siis küsimused ja vastused. Soovitan!