Turvalisusest pulmades ehk kes võib ilutuld/showtuld teha ?

Virgo Jaani
Turvalisusest pulmades ehk kes võib ilutuld/showtuld teha ?

Enne kui teema juurde jõuan, teen tavapärase soovituse esimesena (mitte viimasena): kui tellite pulmailutulestikku, siis julgen mina soovitada vähemalt nelja ettevõtet - Showcase ie 1/2 Mind OÜ, Hansa  ja Arnika ning tuleshowde puhul Kelfirius Tuleteatrit.

Kindlasti on neid veel, kes teavad kuidas ja kus teha, aga seda võivad siis soovitada kommenteerijad (kõige lihtsam on vaadata, kas tegijal on kutsetunnistus või mitte - saate seda otsida siit http://www.kutsekoda.ee) .

Nüüd teemasse.

Sattusin ma eelmine aasta nägema ühte tuleshowd tegevat seltskonda, kes minu arvates kohe kuidagi turvalisusest mitte midagi ei jaga ning see aasta tuletati seda mulle ka meelde.

Nimelt kasutasid nad Tartus vanalinnas oma show juures leegitsevat gaasiballooni ilma mingisugusegi seadistuseta, mis võimaldaks seda tuld kontrollida - lihtsalt leek ventiili otsa ning leek nii suureks kui see vaid võimalik on.

Pealtvaatajad oli neist umbes 5m kaugusel ja kõigil oli lõbu tohutult - lahe ju ?

Lisan ka pildi samadest tegijatest (vaata ülessepoole) natuke teises kohas ja situatsioonis, aga jutt on sama - WTF ?

Ma olen ise näinud kui vähe mõtlevad odavad ja oskamatud tegijad pulmades turvalisuse peale (pulmades = rahvarohke sündmus) aga see pani ikka korralikult peast kinni haarama. Ja alati on nende võtmise põhjus olnud see, et nad on odavad ja lubadvad et teevad sama töö ära, kui professionaalsed firmad (need keda sai ka eespool mainitud).

Kõik tulega seotud reeglid on selleks, et neid täita ning selleks, et keegi viga ei saa. Kui gaasiballooni ei tohi nii põlema panna, siis põhjuseks on see, et äkki plahvatab.

Põhiline, mida mulle on vastuseks öeldud, et miks ei mõelda turvalisuse peale ja miks kasutatakse eluohtlikke efekte, on see, et pole ju midagi juhtunud ??!?

Kas siis tõesti peame ootama, et esimest korda kuskil midagi plahvatab ?

Sama jutt käib ka muuseas igasuguste pulmaisade kohta kes lubavad teha ka ilutulestikku - 99% pole neil mingeid pabereid selle kohta, et nad seda võivad (ehk siis pürotehniku kutsetunnistust).

Ehk siis minu poolt on kõikidele noorpaaridele suur suur palve - valige tuletegija selle järgi, et tal on vastavad tunnistused, isegi siis kui ta on kallim - ta vähemalt oskab ja teab kuidas tuld turvaliselt teha.

Või äkki saad siit lisainfot?

Ansamblid pulmades ehk võta üks ja viska teist aga kõik on…

Ansamblid pulmades ehk võta üks ja viska teist. Eestis on ansambleid jalaga segada, kõik on head (no kõik on selline lahtine väide, ütleme, et igale ansamblile on kuulaja), aga keda valida oma pulma?

Ütlusi armastusest

Kui juba küünikud said sõna siin https://pulmad.ee/teemad/meelelahutus/valjavotteid-kuuniku-sonaraamatust-vaike-leid-vanast-pulmadee-versioo

Mobiilne kokteilibaar ehk intervjuu ühe Eesti tuntuma…

See aasta oli meil Pulmad.ee Aasta Tegija valimisel kaks täiesti uut kategooriat, üks oli fotoboks ja teine oli mobiilsed baarid. Esimese kategooria tegijatega on ka plaanis intevjuud teha, aga Kristo sattus mulle messengeris kirjutama ning ma ise võtsin tal sabast kinni, et räägi siis mis see mobiilne baar on. Aga jutt tuli tegelikult natuke üldisem - kõike mida nad teie pulmades saavad pakkuda on kirjas ka nende lehel https://kokteilid.ee/baarmen-pulma/. Aga siit siis küsimused ja vastused. Soovitan!

Need pagana miilitsad ehk "Ou shitt" ehk esimene…

Kõigepealt palun vabandust pealkirja eest. Nii, see on tehtud. Siis kohe kirjutise juurde :)

Kõik, mida pead teadma pulma hashtagist!

Kes ei tahaks end jäädvustada kaunite pulmadekoratsioonide taustal kandes seejuures šikki peoriietust, uhket soengut ning kaunist meiki? Teha grupipilti koos sõpradega, keda pole näinud piinlikult kaua?