Pulmamess

 

 

Temaatilised pulmad, mis sobiksid Eestis!

Virgo Jaani
Temaatilised pulmad, mis sobiksid Eestis!

Pulmade planeerimine algab aegajal teema valimisest, mis aitab suunata kogu ürituse stiili ja atmosfääri. Meie oma Eesti, oma looduskaunite paikade ja rikkaliku kultuuripärandiga, pakub palju inspireerivaid pulmateemasid, mis rõhutavad meie unikaalset ajalugu ja loodust. Siin on mõned teemad, mis sobivad hästi Eestisse.

1. Pulm metsas

Kujutage ette romantilisi pulmi männimetsas või tammesalus, kus taustaks on linnulaul ja värske metsahõng. Dekoratsioonid võivad sisaldada looduslikke elemente nagu sammalt, puukoort ja metsikuid lilli. Laudade kaunistamiseks sobivad näiteks käsitööna valmistatud puidust küünlajalad ja looduslikud linikud.

Arvestage muidugi, et mets ei ole kontrollitav - sääsed ja parmud võivad teie elu päris keeruliseks teha ing seal ei aita ei agentuur ega ka pulmaisa. Tuleb lihtsalt arvestada sellega.

2. Rannapulm

Rannapulm (kas siis mererannas või järverannas või kasvõi jõe ääres) pakub lõõgastavat ja unenäolist atmosfääri. Eesti kaunid rannad nagu Pärnu või Hiiumaa või Saaremaa (errit Sõrve säär) võivad olla ideaalne koht mereäärseks tseremooniaks. Dekoratsioonid võivad sisaldada liiva, merekarpe ja merevaiku. Sinine ja valge värvipalett peegeldab mere teemat ning suvine päikeseloojang loob romantilise tausta.

Arvestage muidugi, et pea alati on tuuline ja liivane ja sääsene ja parmune ning paljud teie naissoost sõbrad võivad hakata...vinguma?

3. Ajalooline pulm

Ajaloolises lossis või mõisas toimuv pulm kannab endas ajastu elegantsi ja võlu. Dekoratsioonid võivad olla inspireeritud teatud ajastust, näiteks 19. sajandist, ja sisaldada antiikseid detaile, kristall-lühtreid ja pitsiga laudlinu. Külalised võivad riietuda vastavalt ajastule, et lisada autentsust. Ütleme ausalt, et eestlane eriti selline konteksti riietuja ei ole, aga pakkuda võib ju ikka :D

Kui aus olla, siis enamus meie mõisates ja lossides tehtud pulmad on natuke ajaloolised. Isegi kui külalised ja teie ei ole, siis kogu interjöör ju on. 

4. Talupulm

Talupulm on hubane ja rahvuslik, kus on rõhk Eesti traditsioonidel ja käsitööl. Pulmapidu võib toimuda ajaloolises talukompleksis, kus taustaks on aidad ja heinaküünid. Toitlustus võiks sisaldada traditsioonilisi Eesti roogasid suitsukala ja kama. Dekoratsioonideks sobivad hästi rahvuslikud mustrid ja käsitööna valmistatud esemed.

Ideena jälle hea, aga kust seda va autentset Eesti rooga saada. Ja isegi kui me räägime nendest audetntsetest Eesti asjadest, siis kui aus olla, siis ma isiklikult pole väga seda Eesti pulmades näinud, aga väga tahaks.

5. Talvine pulm

Talvine pulm on maagiline ja intiimne, eriti kui taustaks on lumine maastik ja hubased küünlad. Tseremoonia võib toimuda kauni lumise metsa keskel või mõnes hubases puumajas. Dekoratsioonid võivad sisaldada kuuseoksi, käbisid ja hõbedasi aktsente. Kuum kakao ja piparkoogid lisavad soojust ja magusat maitset.

Ja kui aus olla, siis seda va talve meil ju jätkub ning kui on tõesti piltilus talvine ilm, siis ei vahetaks ma seda mitte millegi vastu, see on lihtsalt vapustav!

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust tegijale - intervjuu külalistemaja Vehendi…

Oleme jõudnud ka esimese peokohani ning meie turmtule alla sattus Vehendi Motell ja selle omanik Andi Juuriste. Mõnus ja armas koht Võrtsjärve kaldal. Ise seal palju käinud ning ka teinud. Vastused siin:

Pulmad erinevatel aastaaegadel - plussid ja miinused!

Tere armsad lugejad! Seekordses blogis, keskendume pulmadele eri aastaaegadel ning toome välja punktid, mida on vaja arvestada pulmapeo korraldamisel. Nagu kõik ilmselt ka teavad, siis pulmade kõrghooaeg jääb igal aastal vahemikku mai - september.