Teenindaja peokohas - einoh saab ka ilma, aga...

Virgo Jaani
Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Mis tunne võiks olla noorpaaril, kui temaga on kokkulepitud, et teenindajad on keskööni, kuid tegelikult lähevad nad ära (ning ütlevad ka pulmaisale, et nii on kokkulepitud), juba peale sooja toidu serveerimist.

Arvate, et seda ei saa juhtuda ? Uskuge, päris tihti ja päris suurtes kohtades. Ja siin joonistub välja ka peokoha tüüp, kus see juhtub - puhkemajad, talud, kämpingud.

Pean rõhutama, et seda ei juhtu kunagi sellistes taludes/kämpingutes/puhkemajades, kus omanik/perenaine ka ise oma käed alati "mullaseks" teeb ehk on ise ka peoorganisaator, kuid muul juhul on tihti teenidajaid liiga vähe või lahkuvad nad siis kui nemad arvavad et töö on tehtud.

Ma toon näite, mis siis juhtub kui noorpaarile on öeldud ühte, pulmaisale teist...

Soe söök on serveeritud, teenindajad lahkuvad, öeldes pulmaisale, et kõik asjad on X toas. Pulmaisa tegutseb vastavalt oma kavale, kuid siis saab otsa morss, pulmaisa organiseerib morsi, kuid samal ajal saab otsa, tualetis paber, pulmaisa organiseerib seda, kuid samal ajal lööb üks külaline oma põlve ära ning vaja on plaastrit leida, pulmaisa tormab seda organiseerima, kuid samal ajal küsib üks külaline, et kuidagi igav on, pulmaisa pole umbes tund aega midagi teinud. Ja tal on õigus. Pulmaisa pole teinud sentigi oma tööd, vaid on teinud teenidava personali tööd.

Küsite, et miks peaks pulmaisa sellega tegelema ? Aga kes siis veel, mina küll ei saa aru, miks peaks külaline pulmas ise endale sööki tooma hakkama või juu otsima või tualetti paberit otsima minema ? Või peaks sellega noorpaar tegelema ? See oleks muidugi pulmapäeva tipp...

Ja maine läheb alla pulmaisal, mitte peokohal, sest peokoha maine korrashoimisega sai pulmaisa väga hästi hakkama...

Ühesõnaga, minu soovitused noorpaaridele:

  1. See, mis kellani on vähemalt üks teenindaja, peab olema paberil kirjas - e-post, paberleping, digileping, mis iganes - ja seal peaks olema ka näiteks trahv, mis saab siis kui teenindajat ei ole.
  2. Teenindajate arv on kuni 40 inimese puhul 1, kuni 60 inimese puhul 2 ja üle 80-e inimese 3. Need on minimaalsed arvud kõige suurema toidu ettekandmise puhul ning mõeldud eelpool mainitud peokohtade tüüpide puhul.
  3. Teenindajad on abiks kõikidel tegevustel, mis on seotud toidu ja joogiga. Sellest ka nende nimetus - teenindajad. Kui peokoht hakkab rääkima midagi muud, näiteks, et nemad shampust ei kalla või et nemad jooke ei serveeri, siis on aega hakata mõtlema uue peokoha peale.
  4. Enamasti öeldakse vabanduseks, et selleks pole aega või et see on kallis...või siis et kui on teie enda joogid, siis pole nad kohustatud teenindama. Õige see on, aga nad enamasti ei öelda seda peoorganiseerimise käigus, vaid hiljem ehk siis ka seda tuleb küsida noorpaaril endal.

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Väike pulm: intiimsuse ja autentsuse võlu

Meie käest on tihti küsitud, et kui suur pulmapidu on see õige pulmapidu. Ja kas väike pulmaidu äkki pole see õige? Ja kui aus olla, pole häid vastuseid.

Lilleneiud ja pruutneitsid

Seda on ikka küsitud, et mis vahet on pruutneitsil ja lilleneiul ning mis on nende funktsioonid. Seega, natuke lähemalt, kes on pruutneitsi ja lilleneiu. Pruutneitsi

Külalised ! Külalised ? KÜLALISED!!!

Kirjutatud oma 6 aastat tagasi, aga teema ikka aktuaalne - jätan selle siia muutmata kujul, nii nagu oli origninaalis (Virgo Jaani, 28.01.2019).

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu Pruutpaar OÜ…

Pulmad.ee videointervjuu Pruutpaar OÜ juhi Rita Kaasiga. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnas

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnasLisaks siia mõned marsruudid koos kaartidega, mida mööda mina olen noorpaaridega sõitunud - need on siin kõik Tallinnast lähtuvad ja saate ideid, kus mida teha. Alguskohad ja lõpukohad on lihtsalt hüpoteetilised, midagi tuli ju panna, et see kaart siia genereerida.