Olen olnud pulmamaastikul nii pakkuja kui kliendi poolel (aidates noorpaare pulmakorraldusel teen ka ise tegijatele päringuid), mistõttu saan juba omast kogemusest öelda, kui tähtis on õige ja asjakohase informatsiooni jagamine. Ning tegijana kinnitan, mitte keegi meist ei soovi saada kirja stiilis “Tere, mis hind on?”. Jah, mõni isegi ei märgi kirjale ürituse kuupäeva juurde. Õnneks nii hullusid situatsioone on pigem vaid paar korda aastas.
Pulma planeerimise esimesi osasid on hinnapäringute tegemine. Et kõigile osapooltele oleks suhtlus toredam ja informatiivsem, siis toome teieni mõtted ja näidised, kuidas võiks hinnapäring erinevates valdkondades välja näha. Mida tegijalt/pakkujalt küsida ja mis infot ise anda.
Kui soovid kaasa rääkida, ootame rõõmuga sinu kirju ning kommentaare. Ja ksõsimused esitasin ma Maksim Tundile, kes on videgraaf Stuudipunktis.
PS: kindlasti oleneb kõik väga palju pulma / ürituse sisust, kuid põhiplaani osas usun, et leiad siit idee.
Käesolevast artiklist leiad videograafi teemalise info
Millist infot anda hinnapäringut tehes videograafile:
- Kuupäev - pulmavideo päringu saatmine algab esimese asjana kuupäeva märkimisega, et teada saada kas videograafil on antud kuupäev veel vaba. Kuna pulmi planeeritakse ette aasta ning mõningal juhul ka paar, siis sageli populaarseimad kuupäevad broneeritakse kiiresti.
- Aeg - samuti võiks ära märkida, kui pikaks ajaks soovitakse videograafi pulma jäädvustama
- Video pikkus - kui pikka pulmavideot lõpuks näha soovitakse
- Asukoht - see aitab planeerida paremini videograafi tegemisi
- Nägemus - kui pruutpaaril on kindel nägemus video osas, siis ka sellekohased mõtted võib videograafile edastada ning kindlasti videograaf ka arvestab nendega
Esialgseks infoks sellest piisab ning selle põhjal on võimalik koostada videograafil hinnapakkumine ning vajadusel küsida juurde täpsustavaid küsimusi, sest iga pulm on unikaalne ning teistest erinev.
Mida küsida videograafi käest?
- Portfoolio - peaks uurima kindlasti videograafi käest tema portfooliot ning viimaseid töid, sest sellest sõltub väga palju, kuidas pulmavideo üldine stiil lõppkokkuvõttes olema saab.
- Tähtajad - täpsustama peaks kindlasti ka aegu, millal video või videod valmivad, sest oleme sageli kuulnud teiste pruutpaaride tagasisidest, kus videote üleandmine on pikalt venima jäänud, kuna selles osas pole eelnevalt täpsustusi tehtud.
- Transport - lisaks võiks uurida ka transporditasude osas, kuidas ning kas need üldse kohaldatakse.
Kindlasti saame ka muudes küsimustes pruutpaaril abiks olla, kuna pulmi on aastas kümneid ning videograafid (nagu ka fotograafid) viibivad pulmades üldiselt hommikustest ettevalmistustest kuni südaööni, siis oskame enda poolt ka palju nõuga abiks olla.
Teame, et iga pulm on unikaalne ning sellest tulenevalt on kõige parem videograafi suhtuda kui sõpra, sest mida personaalsem on suhtlus, seda paremini oskab videograaf lõpuks videost just teie armastuse maagia välja tuua.