Pulmamess

 

 

Filosoofiline Mõtisklus Eesti Pulmatrendid aastal 2019

Virgo Jaani
Filosoofiline Mõtisklus Eesti Pulmatrendid aastal 2019

Mis võiksid olla Eesti Pulmatrendid 2019 ? Kas neid üldse on? Või kes loob Eestis trende ? Ja kes loob Eestis pulmatrende?

Kas me võiksime võtta aluseks selle, mis mujal maailmas kirjutatakse (enamasti USA portaalides ning inglisekeelsetes keskkondades) või looks ise midagi ?

Küsimusi on rohkem, kui vastuseid. Aga üks vastus, mis mulle endale kohale jõudis on see, et trende loovad need, keda loetakse mingil teemal. Ja küsimusi on rohkem, kui aastal 2013, kui ma kirjutasin samalaadse blogi esimest korda - nüüd, kus ma ise olen pulmaisanduse tempo maha võtnud ja näen palju rohkem kõrvalt, kuidas asju tehakse, siis osad küsimused on saanud vastused ja osad küsimused on juurde tulnud.

Eesti Pulmatrendid aastal 2019.

Planeerimine

Seda planeerimist teevad nii pruut kui peigmees koos. Ei ole enam sellist aega, kus peigmees noogutas ning pruut tegi, peigmees maksis ja pruut oli õnnelik. Tehakse mõlemad koos. Me oleme Pulmad.ee-s teinud noorpaaride koolitusi alates 2012 aastas algusest. Kui me alustasime koolitustega, olid 80% ulatuses meie koolitustel ainult naised, nüüd on see number 60%. Tullakse paaridena, nii nagu peab.

Paaril viimasel aastal, kui me pole koolitusi teinud, näeme seda sama trendi pulmamessil "Eesti Pulmad" - paarid tulevad ja paarid otsustavad.

Kui on vaja suuremat sündmust planeerida ja organiseerida, siis järjest rohkem usaldatakse neid, kes teavad, kuidas seda suuremat sündmust planeerida. Ja nende spetsialistide all ei mõtle ma ainult pulmakorraldajaid. No natuke on see selline "ideaalis variant", aga lootus on. 

Pulmapidu

See pidu tehakse endale. Mitte teistele. Ei kuulata enam niipalju, mida teised ütlevad. Ainult ise. Võibolla palutakse abi teistelt ja need teised siis ka aitavad, mitte ei virise, et niigi palju tööd on.

Aga tuleb arvestada ka teistega, eriti kui on vanemaid külalisi ning näiteks taimetoitlasi. Isiklikult ma nüüd eriline taimetoidu fänn ei ole, aga ühes 2018 aasta pulmas sain ma parimat seeneraguud, mis oli mõeldud hardcore veganitele.

Külalised

Soovitaksin kohe lugeda minu ühe kirjutatud blogi, mida saate lugeda siit https://pulmad.ee/teemad/planeerimine-ja-organiseerimine/minu-kallis-sober-ja-armas-pulmakulaline-vaike-palve-sulle

Ja lisada see ka igale pulmakutsele, et oleks selge kuidas asjad võiksid käia.

Muuseas, ärgem unustagem, et ka meie ise oleme aegajalt "Need kuradi külalised" ja kui me ise käitume ebakultuurselt, siis miks peaksid ka meie külalised käituma kultuurselt. See tuleks meelde jätta ning trendiks teha !

Riietus, ehted, akssessuaarid

Mugavus, mugavus, mugavus. Eristumine, eristumine, eristumine. Lihtsus, lihtsus, lihtsus. Teie päev, kus just teie olete päeva nael. Leidke just selline värv, selline riie, selline ülikond, mis käib teie pulmatundega kokku!

Tegijad

Kasutatakse tegijaid, kes on nõus arveid esitama või kes teevad lepingu. Kasutatakse tegijaid, kes on ennast tõestanud. Arvestatakse, et vanemad tegijad on ja jäävad kallimaks - sest nad on kogemuselt lihtsalt paremad. Arvestatakse, et noored on niikuinii aktiivsemad ning pakuvad ennast paremini.

Mul on paari vanema tegijaga olnud vestlusi, kus tuntakse muret, et neilt ei võeta enam pakkumisi, kuigi ollakse Pulmad.ee kataloogis jne. Ma oskan tõdeda ainult seda, et olemine tähendabki seda, et sa oled passiivne. Valitakse neid tegijaid, kes on ka ise aktiivsed enda näitamisel. Kus iganes see siis ka toimub - Pulmad.ee-s või FB-s.

Muusika

Järjest rohkem kasutatakse suuremaid bändi kooseise ja ei võeta enam pulmadesse Kümme Tegijat Ühes mehi. Ei võeta enam selliseid mehi, kes mängivad pilli, on pulmaisad, on organiseerijad ja on ka toitlustajad. Sest kui see nii on, siis ei jää ühelegi tegevusele normaalselt aega.

Ja proffessionaalset muusikut iseloomustab samuti tema poolt tehtav enesereklaam ning ausus. Muusika on kvaliteetne ning kvaliteetset muusikat üksinda teha tavaliselt ei saa. Minu arvates saavad 1-2 mehelise bändindusega hakkama Eestis umbes 5-6 inimest. Ja kõik.

Foto ja video

Soovitus - võtke kohe kindlasti fotograaf, kellel on kogemust. Ja kogemust just pulmadega. Kuigi sõbra võtmine on samuti populaarne, siis see ei ole enamasti parim variant. Ei hakkagi siin rääkima miks, sest enamasti öeldakse, et "Aga meie pulmas olid küll väga ilusad pildid..."

Usun, aga ülejäänud 10-s pulmas olid väga kehvad, sest sõber unustas ära et ta on ka tööl...

Pulmaisa

Ise teate, kas teda vaja on. Mina tean, et enamasti on - noorpaar alguses ei tea. Eriti kui on nähtud kehva pulmaisa tegemas oma tööd. Mida rohkem rahvast, seda rohkem ka on vaja.

Mida me kindlasti ei soovita, on kasutada pulmaisa, kel puudub korralik referents. Ja selle referentsi all ei mõtle ma seda, et tal peaks olema ette näidata suur hulk pulmi, vaid seda, et ta on aktiivne noorpaaride aitaja ka üldises plaanis. 

Noorpaar ise

Võtke rahulikult. Lugege läbi see artikkel https://pulmad.ee/teemad/planeerimine-ja-organiseerimine/kurjam-narv-ikka-nii-pusti-ehk-kuidas-pulmapaeval-maha. Tehke pulmapäev endale just kõige tähtsamaks päevaks. Mitte päevaks, kus peate jooksma punktist a punkti b ja kogu aeg on kiire.

Ja nagu alguses juba öeldud - kõige tähtsam trend on see, et planeerite seda sündmust koos, aitate ükseteist ja olete üksteisele toeks.

Lugupidamisega,

Virgo Jaani
Pulmad.ee 

Või äkki saad siit lisainfot?

10 maailma parimat pulmakleidi disainerit 2024 koos…

Pulmakleit – see tähtsaima tähtsusega riideese, mis pruudil seljas ja südames. Kui tahad, et su suur päev oleks tõesti suur ja kõik külalised, kaasa arvatud peigmees, suu ammuli imetleksid, siis pead teadma, kust osta oma unistuste kleit.

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning…

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning abielust. Armastus on kui õhk, mida hingame. Seda ei pruugi alati näha, kuid seda tuntakse, kasutatakse ja vajatakse alati.

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnas

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnasLisaks siia mõned marsruudid koos kaartidega, mida mööda mina olen noorpaaridega sõitunud - need on siin kõik Tallinnast lähtuvad ja saate ideid, kus mida teha. Alguskohad ja lõpukohad on lihtsalt hüpoteetilised, midagi tuli ju panna, et see kaart siia genereerida.

Pulmamess "Eesti Pulmad 2025" ja Aasta Tegija 2024

Just nii, nagu pealkirjas. Peale pikka mõtlemist, et mis me teeme ja kuidas me teeme, oleme aru saanud, et teeme ise ja teeme korralikult. Alustan uuesti kõigega, mis vahepeal oli unarusse jäetud. Tuju on tagasi ja miskit tuleb ju teha. Blogid nõuavad kirjutamist ja kaasajastamist ning ka Pulmad.ee arendamine läheb suure hooga edasi (hooga ehk siis aeglaselt nagu alati, aga läheb). Ning esimene uudis on pulmamess tuleb (95% kindel), hetkel veel ei avalda kohta ega kuupäev, selge on see, et see on Tallinn ja kuskil septembris või oktoobris. 95% kindel tähendab seda, et me väga tahame, aga kahjumit tahame tunduvalt vähem. Hetkel tundub, et kõik võiks toimida, aga viimased 4 aastat on näidanud, et...well..on näidanud, et tuleb elada praegu ja kohe ning kui mõelda ette, siis mitte väga pikaks ajaks :D 

Pulmad aastal 2020/21 ehk noorpaaride elu koos COVID-19-ga!

Minu soovitused noorpaaridele: Sanitaarne turvalisus olgu esimesel kohal kuni selle aasta lõpuni. Desinfitseerimisvahendid peavad olema iga külaliste laua kui ka söögilaua peal. Kui tegijad tahavad kanda maske, siis te seda ka lubate, ükskõik kuidas see ka ei lähe pulmastiilist välja. Sama kehtib ka külaliste puhul. Paluge pulmaisadel teha selliseid tegevusi, kus nende kokkupuude teiste külalistega on minimaalne. Oksjonid, viktoriinid, "tv mängude" kloonid, ametite jagamine - nende puhul on inimesed pulmaisast kaugemal. Miks nii? Sest külalisi te tunnete, aga see aasta ma kardan, et enamus tegijatest võtab vastu kõik tööd mõtlemata enda tervisele. Kui teil on kahtlusi mõne pulmakülalise tervise koha pealt - ärge palun kartne seda ka neile öelda või küsida. Ma ei palu teil öelda, et "kuule jää koju", aga miks riskida.