Pulmade eelarve kalkulaator

Virgo Jaani
Pulmade eelarve kalkulaator

Pulmade eelarve ja kalkulaator - uuendatud 2021!

Ei, see arvutukäik ja eelarve kalkulaator ei ole siin 100% täpne ja te saate kindlasti oma pulmad tehtud samadel tingimustel nii odavamalt, kui ka kallimalt Aga konkreetselt teie. Meie proovime siis keskmist leida ja läbi selle ka teid natuke aidata, et leiaksite suuna. Kui valite endale sobivad kriteeriumid, saate teada oma pulmade hinnaklassi. Kui arvate, et see on täiesti mööda, siis palun andke siin samas all kommentaarides teada ning me otsime, miks on erinevus.

Nagu alati keegi ei taha keskmist pulma ega ka kallist pulma, kõik tahavad soodsat. Aga soodne pulm on soodne ainult siis ja siis, kui te võrdlete pakkumisi enda võimalustega ja teete otsused vastavalt sellele. 

Ning siis võib ka kallis pulm olla soodne ning keskmist ei taha ikka keegi...Palume ka kommentaare otse siia alla, et teha arvutuskäiku paremaks, koefitsente paremaks ja lõpptulemust täpsemaks.

Ja et saada mingit hinda, siis tuleb vähemalt esimese kolme rea nupud valida - peokoha tüüp, vahemik ja külaliste arv.

 

näitab, et see väli on nõutav/vajalik!

Teie eeldatav pulmaeelarve on

0€

Peokoha tüüp

Peokoha tüübi valik annab samuti oma osa eelarvesse - talud on enamasti odavamad kui mõisad või lossid, telk oma maa peal võib tunduda odav, aga siis tuleb sinna juurde veel miljon elementi, mida võibolla jälle restoranis või talus pole vaja jne. Arvutustes arvestame, et te broneerite kogu peokoha. Ja "Enda kodu" all mõistame siis kõiki variante - maja, talu, korter jne.

Teie külaliste arv pulmas on

Kui rääkida mingite asjade tähtsusest teie eelarvest, siis külaliste arv on tähtsuselt number üks-peokoht, toitlustamine, ööbimine, muusikavalik (mitte alati, aga ikkagi) - kõik see sõltub teie poolt kutsutud külaliste arvust. Aegajalt sõltub ka tegijate (näiteks pulmaisa ja fotograaf) honorar külaliste arvust - kui on palju külalisi, siis lihtsalt on aegajalt vaja assistenti.

Teie pulmad on vahemikus

Pulmade toimumiskuu on eelarve tegemisel päris suure tähtsusega. Mõningatel juhtudel lausa 30% liikumisega ülesse ja alla. Samuti on toimumiskuul osatähtsus ka selles, kas teie poolt tahetud peokoht on üldse saadaval. Eestis on päris mitu mõisa ja ka restorani, mis on mingitel hooaegadel suletud. Samuti on hoojal roll ka tegijate honararidel - pulmaisadega saab kohe kindlasti hooaja vällisel ajal natuke kaubelda.

Peotüüp

No nii - kas paari tunnine (või natuke pikem) vastuvõtt või siis koguni 8 tunnine pulmapidu. Vastuvõtt võib olla natuke soodsam, aga mitte alati.

Toitlustamine

Toiduhind on enamasti kõige suurema osakaaluga teie eelarves. Ise tehes on see võibolla odavam, aga enamasti ei arvestata ei aega ega närvikadu. Ja kui keegi küsib, et kas siiani tehakse ise - yep ja mõned minu parimad pulmakülaliseks olemised, on olnud pulmades, kus tehti kõik ise. Arvestame, et kui ise teete, siis tõesti ise (ja arvutus "ise tegmise" puhul toimib ainult siis kui olete valinud peokohaks "Enda kodus").

Kas on laulatus või registreerimine

Hinnas ei ole suurt vahet. Meie jaoks on vahe ainult selles, kui kaunilt saab mõlemat teha ja kuidas see teile endale südamelähedane on. Riigilõiv on ikka sama ja viisakas on ka kirikule annetada ning kirikuõpetajale maksa samapalju kui registreerijale makstakse.

Tseremoonia toimub (nii laulatus kui ka riiklik registreerimine)

Kõige lihtsam on teha tseremoonia peokohas. Lihtsam, mitte alati kõige soodsam - kasvõi sellel põhjusel, et mingis konkreetses tseremoonia kohas (kabel, kirik, perekonnaseisuamet) on olemas kõik, et seda tseremooniat läbi viia, peokohas tuleb kõik ise ehitada. Samas, lihtsam tähendab alati ka väiksemat ajakulu ja väiksemat närvirakkude kadu. Siit ja edasipidi - kui räägime perekonnaseisuametist, siis selle all mõeldakse kõiki vallavalitsuste perekonnaseisutoimguid tegevaid inimesi ja valla/linna saale, kus neid toiminguid tehakse. Perekonnaseisuamet on tegelikult ainult Tallinnas, aga sellest sõnast saadakse üheselt aru.

Tseremoonia algus

Rahaliselt on ehk lühema kestvusega pulm soodsam, samas on aegajalt sunnitud vajadus tseremooniaga alustada varem - näiteks ei saa teile sobivaks kellaks registreerijat. Pulmapidu pikeneb ja suureneb ka eelarve (aga mitte palju ja mitte alati).

Tseremooniamuusikat teevad
inimest

Enne kui valite tseremooniamuusikud ja muusika, valige tseremooniakoht ning käige sealt läbi. Koht ise kirjutab teile aegajalt ette, mida on vaja teha ehk siis Niguliste kirikus on keeruline ainult ühe viiuldajaga hakkama saada, samas Vainupea kabelisse on isegi seda ühte keeruline paigutada, kui kabel on puupüsti täis. Ja meile meeldivad mõlemad registreerrimise kohad, aga fakt on see, et kohtade suurused on lihtsalt nii palju erinevad.

Pulmapeo algus
tund(i)

Eelarve on seotud ka pulmapeo enda algusega, mis on erinev tseremoonia algusest. Mitte palju, aga natuke. Rohkem mõjutab eelarvet pulmapeo lõpu kellaaeg - kelle tehnika jääb ööseks, kas on vaja ka õhtujuhti peale keskkööd jne.

Muusikat pulmapeol teevad
inimest

Me oleme siin tihti kirjutanud, et muusika pulmapeole tuleb pigem valida külaliste järgi. Kui tehakse eelarvet, siis kohe kindlasti ka raha järgi. Ja kohe kindlasti selle järgi, kas see ansambel või dj suudab külalised ka tantsuplatsile saada.

Pulmaisa või -ema

Pulmad.ee soovitus on, et alati võtke pulmaisa. Kas sõber või mitte, kas proffessionaal või mitte, aga keegi peab teie pulmapäeva juhtima ja see ei ole teie ise. Kui siis vajutate sõbra nupule, siis eelarve arvestab ikka mingi summaga, sest kui isegi sõber teeb, siis ta teeb seda tööna ja viisakas oleks ka natuke tasu anda.

Fotograaf on

Kaks üldist varianti ongi - kas fotograaf on ainult tseremoonial (see tähendab ka seda, tseremooniakoht on erinev peokohast) või fotograaf on kogu päeva teiega. Lisaks võib veel olla ka proovipildistamine, aga see on osadel fotograafidel ka honorari sees.

Videograaf on

Kaks üldist varianti ongi (nagu ka fotograafi juures) - kas videograaf on ainult tseremoonial või ta on kogu päeva teiega. Lisaks võib veel olla ka drooniga videograaf, kes on täiesti eraldi.

Ruumide kaunistamine

Siin osas rõhutame alati seda, et ise on odavam. Tööraha on odavam. Kui lisate materjali ja närvikulu (millest me räägime siin pidevalt ja mida on keeruline rahalistesse ühikutesse panna), siis võibolla ka ei ole ise tegemine kõige odavam.

Sõrmused

Kui aus olla, siis saate 100% oma sõrmused leitud Eestist - kas lasete teha või lihtsalt ostate. Valik on suurepärane ja erinevaid kohti kust osta on samuti palju.

Pulmakleit

Pulmakleit või siis pruudiklient on üks tähtsamaid elemente, valik on hea, aga valikuga on alati see probleem, et igale pruudile on ju oma kleit ja ükskõik kui suur ka valik ei oleks - sinu kleit on alati see, mida ei ole.

Ülikond

Meestel on ehk lihtsam ehk kui keeruline on siis ikka osta või rentida tumedat ülikonda? Aga kui tahad valget, satterit või mandarini stiilis ülikonda, kohe läheb keerulisemaks ning ülikonna osakaal eelarves ka tõuseb.

Transport

Kui juba on sõitu, siis valige midagi, mis on lahe ja mida ülejäänud elu ehk igapäevaselt ei kasuta. Igaksjuhuks ärge valige kaarikut, kui peokoht on 100km kaugusel.

Tehnika

Enamasti toob tehnika ansambel või DJ. Aga väga tihti lahkub ansambel peale enda sette ning võtab ka tehnika kaasa või siis küsib lisaraha. Või siis on teie poekoht selline, kus ei piisa ansambli või DJ tehnikast, ka siis tuleb ka mõningane lisakulu.

Ilutulestik

Ilutulestik pulmas ehk siis kas tahate või mitte, vahepealseid variante vist ei ole. Meie oleme Pulmad.ee-s fännid, nii et meie soovitame. Teie tehke, nagu teie teete.

Organiseerimine

Seda kui palju teete teie või teeb agentuur on tegelikult keeruline öelda ja enamasti võtab agentuur tasu tema poolt vahendatud tegijate eest (10-30%) ning kindlasti on seal ka mingid töötunnid, mis on läinud teie pulmade planeerimiseks/organiseerimiseks. Ja igaljuhul kulutate aega ka teie, sest agentuur ei saa teie eest otsustada, kelle te lõpuks valite ega ka teie eest pakutud tegijatega kokku saada - seda teete igaljuhul teie ise. Ja see ei ole kahjuks ka see osa, kus saate öelda, et agentuur tegi 30% ja teie 70%. Osad agentuurid ütlevad ausalt, et nemad teevad ainult siis kui saavad 100% teie pulma teha ning meie Pulmad.ee-s oleme sellega täiesti nõus - ainult nii saab agentuur ka 100% vastutada.

CAPTCHA
Oled sa tont või inimene?

Või äkki saad siit lisainfot?

Raha säästmiseks loobuge kollase ajakirjanduse lugemisest...

Ajendas kirjutama see artikkel http://naine24.postimees.ee/3260545/raha-saastmiseks-tasub-loobuda-pulmafotograafist.

Peidetud kulud pulmades ehk miks eelarved lõhki lähevad ?

Olete aegajalt mõelnud sellele, et kurjam, näed tegin alguses endale pulmaeelarve, omaarust täiesti suure ja normaalse, aga ikka leidus kulusid, mis viisid eelarve siis 10, 15, 20, 30% kallimaks ?

Eeltöö olulisusest ja hinnastamisest

Pulmade eeltöö olulisusest (ja läbi selle ka erinevast hinnastamisest) Peojuhi ja pulmaisana pean väga oluliseks eeltööd! Kui Sa mõtled, miks mõne pulmaisa töötasu on 400€, mõne 750€ ja mõne 1000€ või rohkem, siis ehk siit leiad mõttekäigu. Esimene kohtumine noorpaariga kestis pea 2 h, mille käigus tutvusime, kuulasin nende soove ning tegin oma ideede tutvustuse. Peale kohtumist visandasin pulmapeo kava ning sain ka esimese tagasiside. Täna oli teine kohtumine, mille jaoks mõlemate osapooltena aega võtsime. Minu kui pulmaisa ajakulu oli 4 h ning 150 km sõitu. Sõitsime läbi nii registreerimispaiga, arutasime läbi sealsed detailid, autorongi loogika ja peatuspaigad ning sõitsime läbi teekonna, jõudes peopaika. Seal „mängisime läbi“ õhtu ülejäänud tegevuskava, mis on noorpaari jaoks justkui peaproov, et õigel päeval oleks pinget vähem ja ootamatused minimeeritud.

Kui palju maksab pulm?

Eelmise postituse tagasisidena kuulsin lugu pulmast, kuhu oli kutsutud pildistama pigem loodusele spetsialiseerunud fotograaf. Ehk oli asi ka hinnas, aga peale fotode kätte saamist polnud nendest paraku kellelegi rõõmu – enamusel fotodest polnud inimestel jalgu, fotode kadreerimine oli ebaõnnestunud ning detailidele polnud fotograaf tähelepanu pööranud (näiteks varjud näol jmt). Teine inimene tõi välja loo ebaõnnestunud lapseootuse jäädvustamise fotoseeriast, kus tõesti, oligi fotograaf, pildistanud vaid lapseootel naise kõhtu, mitte perekonna rõõmu.. nimelt oli sealgi pead ja jalad fotodele mitte mahtunud. Täpsuse huvides – tegemist erinevate fotograafidega. 

Pulmade korraldamine on 2021 aastal kallim kui varasemalt…

Tervitus- Viimasel ajal räägitakse palju hindadest. Kallines see asi ja kallineb järgmine asi ning teenus, mida varem sai x hinnaga on nüüd juba x+20% hinnaga. Ma näen seda ise ja ning tunnen seda rahakoti peal. Ning mõtlesin, et võtaks kokku enda kogemuste baasil, et mis võib pulmateenuste turul sellest aastast kallimaks minna ning mis mitte. Kindel on see, et kui olete juba varasemalt midagi kokku leppinud, siis hind tõenäoliselt ei tõuse (va kui kulumaterjalid on läinud tõsiselt kallimaks kui varasemalt). Enamus meie pulmateenuste pakkujaid on ka ju mõtlevad inimesed ning selleks, et teenuseid pikaajaliselt pakkuda, peavad nad võibolla mõneks ajaks loobuma kasumimarginaalist, et pakkuda kättesaadavat teenust. Ja alati on nõudlus ka see, mis paneb paika, kes saab hinda tõsta ja kes peab pigem langetama.