Pulmamess

 

 

Kas meil Eestis üldse on vaja pulmamessi?...Vastan kohe ette ära, et on!

Virgo Jaani
Kas meil Eestis üldse on vaja pulmamessi?...Vastan kohe ette ära, et on!

Tervitus-

Niisiis, on meil uuesti see plaanis ja planeerimine on vaikselt algamas.

Aga nagu kõikide sündmustega, tekkis ka mul peale 20 aastat (ja 15-ne pulmamessi korraldamist) küsimus - äkki pole meil Eestis sellist sündmus üldse vaja.

Miks siis nii? 

Esiteks, oleme väikesed. Tahad suurelt teha, siis maksad peale. Tahad tasuta teha, siis ei suuda kaua teha. Tahad normaalse hinnaga teha, maksad jälle peale.

Ja Eesti tegijad on ise kahjuks natuke laisad, sest "niikuinii ju leitakse meid ülesse".

Aga positiivse poole pealt - meil pole ühtegi normaalselt messi, kuhu tuleksid kohale kõik head tegijad. Tundub ju vajalik?

Ja kui ma kõike seda mõtlesin, siis enda rahustamiseks, et miks seda va pulmamessi vaja on, panin kõik positiivse paberile. Nii tegija poole pealt (kasvõi mina ise oma renditoodetega) ja ka noorpaari poole pealt (küll mitte ise, aga mõeldes oma vanemale tütrele, kes vist äkki järgmise 12 kuu jooksul ka pulmad teeb).

Ehk siis tegija, tule kohale, sest...

...igakord on pulmamessile tulnud minimaalselt 400 potensiaalset noorpaari ühel päeval. Ja seda on palju. Ja nad kõik tulevad just sind vaatama. Ise oled "rumal" kui ei suuda neile endast muljet jätta.
...kui sul on mingi uus toode/teenus, siis sa saad seda näidata. Noorpaarid pildistavad ja jagavad seda sotsiaalmeedias. Sinul reklaamkulud puuduvad.
...saad kohtuda teiste tegijatega.
...saad vaadata, mis teised tegijad pakuvad ja saad uusi ideid.
...saad meelerahu, kui sinu ideed on paremad, kui teistel.
...Eesti vajab ka enda pulmamessi. Sellist, mis kestab aastast aastasse ja mis ei küsi sult hingehinda! 

Ja kallis noorpaar, tule kohale, sest...

...sinu pulma sobivad ainult parimad. Me saame need parimad ka pulmamessile. Kui ei saa, siis ei tee! Seda me lubame.
...sa saad ideid. Tahad ise teha? Aga pulmamess on see koht, kus sa kohtub PÄRIS tegijatega, kes oskavad päriselt nõu anda.
...äkki saad suhelda ka teiste noorpaaridega näost näkku.
...Eesti vajab ka enda pulmamessi. Sellist, mis kestab aastast aastasse ja mis ei küsi raha sellepärast, et messiuksest sisse astuda!

Vot nii...Endal nüüd parem olla ja jätkame organiseerimist.

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee 

 

 

Või äkki saad siit lisainfot?

Külalised ! Külalised ? KÜLALISED!!!

Kirjutatud oma 6 aastat tagasi, aga teema ikka aktuaalne - jätan selle siia muutmata kujul, nii nagu oli origninaalis (Virgo Jaani, 28.01.2019).

Pulmade eelarve 2024

Mis on esimene asi, mida meie alati ütleme, et tuleb teha? Pange paika eelarve. Ja pigem suurem eelarve, sest lihtsam on ju alati eelarvest midagi mahavõtta (hea tunne), kui sinna alati midagi lisada (eriti kehv tunne), sest algselt ei arvestanud.

Pulmarongist - head ja vead ehk kuidas teha paremini ja…

Räägiks autodest ning autorongidest ja kuidas neid kõige paremini korraldada. Esimene asi, mis tuleb öelda, on kahjuks see, et ka pulmarongis kehtivad liikluseeskirjad ja neist tuleb ka kinni pidada.

Lilleneiud ja pruutneitsid

Seda on ikka küsitud, et mis vahet on pruutneitsil ja lilleneiul ning mis on nende funktsioonid. Seega, natuke lähemalt, kes on pruutneitsi ja lilleneiu. Pruutneitsi

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning…

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning abielust. Armastus on kui õhk, mida hingame. Seda ei pruugi alati näha, kuid seda tuntakse, kasutatakse ja vajatakse alati.