Oksjonist pulmades - kui juba teha, siis teha hästi ja nii et meeldib kõigile

Virgo Jaani
Oksjonist pulmades - kui juba teha, siis teha hästi ja nii et meeldib kõigile

Tervitus-

Oksjoni korraldamisest ja mitte korraldamisest on minuga palju räägitud. Tihti kardetakse, et jälle tuleb tegeleda rahaga ja et miks üldse on seda vaja. Lõppude lõpuks jääb otsus noorpaarile – kas teha oksjon või mitte – kuid hästi läbiviidud ja heade esemetega oksjon lisab pulmale palju juurde.

Alustame sellest, mitu eset oksjonile panna?

Arvutage nii, et hea pulmaisa suudab külalisi aktiivselt kaasata umbes 20–30 minutit, mitte rohkem. Järelikult ei tohiks ka oksjon kesta kauem. Kui iga eseme müümiseks (koos eseme tutvustamisega) kulub 10 minutit, siis võiks oksjonile panna maksimaalselt 3 eset.

Palju on räägitud ka sellest, et kui esemeid on liiga palju, siis ei viitsi keegi viimaste puhul enam pakkuda (ei raha ega lubadusi), mistõttu võib oksjon toppama jääda.

Mida müüa ja kuidas müüa?

Alati tekib küsimus, et kas on vaja külalistelt veel raha küsida (see on pigem noorpaaride mure) – tegelikult ei pea. Oksjon toimib väga hästi ka lubaduste eest. Iga eseme eest võetakse vastu lubadusi, ja noorpaar otsustab, milline neist on parim. Igas voorus on võimalik lubadusi täiustada ja pakkumisi suurendada.

Mida oksjonile panna?

Küsige endalt kohe alguses: kas te ise ostaksite selle eseme, kui see tuleks pulmaoksjonil müüki? Kui vastus on eitav, siis miks peaksid teie külalised seda ostma? Ma ei näe ühtegi põhjust, miks nad peaksid. Huumoriga esemed võivad küll nalja pakkuda, kuid neid ei osteta hea meelega (ma rõhutan – hea meelega). Hea pulmaisa suudab need võib-olla maha müüa, ja vanemad aitavad vajadusel hädast välja, kuid siiski – mõelge hoolikalt, mida pakute.

Esemed, mis oksjonile panna, peaksid vastama järgmistele kriteeriumidele:

1. Peavad olema noorpaariga seotud ja samastatavad – kõik, mida teie külalised teavad, et te igapäevaelus teete või harrastate, on hea oksjonikaup. Näiteks, kui teete koduveini, on see suurepärane kaup!
  
2. Noorpaar ise on loonud praktilised esemed spetsiaalselt pulmadeks – näiteks, kui olete enne pulmi keraamikas käinud ja teinud paar unikaalset kohvitassi, siis need sobivad oksjonile suurepäraselt.

3. Noorpaar sugulaste poolt valmistatud esemed – näiteks vanaemade marineeritud seened, kurgid, sibulad jne.

4. Kõik söödav ja joodav.

5. Väga ainulaadsed ja eriskummalised noorpaariga seotud esemed – näiteks on korduvalt edukalt müüdud pruudist tehtud kunstiline aktifoto (rõhutades, et need pole seotud "porno" ega "seksiga", vaid on Eesti parimate fotograafide loodud ja sobiksid kaunistama iga kodu seina).

Mida kindlasti mitte oksjonile panna?

Siin on ainult üks kriteerium – kui te ise ei ostaks seda eset (ja olge ausad), siis ärge seda müüki pange!

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Abielusõrmustega seotud etikett ja traditsioonid

Leidsin artikli abielusõrmuste traditsioonidest ja (http://www.detroitpages.com/wedding/detroit_wedding_ring.htm - aga kahjuks pole originaali enam olemas) ning tähendusest.

Ajaloolised pulmatraditsioonid Eestis

Pulmad on eestlaste elus olnud tähtis sündmus juba ammustest aegadest. Nende suurejoonelise korralduse ja kestuse järgi võib isegi väita, et tänapäeval pole pulmapeod samavõrd lõbusad kui vanasti.

Pruudipärja mahamängimine (mitte viskamine, mängimine)

Üks tähtsamaid kombetalitusi vanade eestlaste pulmadel oli tanutamine ehk linutamine- naise peakatte (linik, rätik, müts., tanu) mõrsjale pähepanemine. See tähendab, et pruudil võeti pärg peast ja pandi tanu asemele.

Pulmad Eesti rahvakultuuris - lühike ülevaade.

Aasta siis oli 2002, üks esimesi blogisid (mis küll ei olnud originaalis minu kirjutatud) Pulmad.ee keskkonnas vist ja muutma ei pea miskit. Aga igasugused kombestiku kirjeldused on alati ajatud - hea lugemine ka 21. sajandil.

Imelised ideed "Jõulu Pulmade" korraldamiseks!

Ho-Ho-Ho It's Christmas Time! Seoses Jõuludega, mõtlesin jagada teiega ühte huvitavat inglise keelset  artiklit, mis sotsiaalmeedias silma jäi.