Pulmatransport - mida silmas pidada valikul?

Carmen Kähr
Pulmatransport - mida silmas pidada valikul?

Pulmatransport on abiellumise ja pulmapeoga kaasas käinud juba sellest ajast, kui pulmi tähistama hakati. 
Pulmatranspordi eesmärk on siis, pruutpaar nende tähtsal päeval toimetada uhkelt ja eriliselt ühest punktist teise ning juhtida ka pulmarongi. 
Pulmatranspordiks valivad paarid üldjuhul midagi vinget, millega tavaliselt ei liigelda ning mis on võibolla nende unistustesõiduk või neile iseloomulik liiklemisvahend.
Püüan siis natuke aidata selggust tuua, mid arvestada auto või sõiduvahendi valikul.

Kuna esimene asi, mida pruutpaar tegema hakkab on pulmaeelarve, siis mudiugi määrab suure osa valikul transpordivahendi hind.
Ehk siis pange kõigepealt paika, kui suure summa te saate transpordi peale kulutada ning kas soovite ainult endale transporti, või on vajalik tellida ka ilma autota inimestele transport pulma ja tagasi.

Teiseks võiks mõelda, millist sõiduvahendit te üldse tahate - mõni eriline uunikum auto; limusiin; hobuvanker; mootorratas; rekka; buss; kahekohaline jalgratas; rikša; takso; sõber viib , või kas üldse on vajalik transport?

Mõningad asjad, mida silmas pidada osade sõiduvahendite valikul:

 • Hobuvanker - hobuseid oma sõiduvahendiks valides, peaksite kindlasti rääkima läbi selle, kui kaua ja kui kaugele on võimalik hobustega sõita. Kui pulmapaik asub ikka 100+ km kaugusel, siis ilmselt see hea mõte ei ole, ei hobustele, ega ka paarile endale. Hobused on pulmades pigem efekti andmiseks ja meeleolu loomiseks.

 • Kabriolett - jällegi, kes on kabioletiga sõitnud, see teab, et kui katus on maas, ei jää soengust midagi alles ja katus peal sõites pole nagu kabrioletil mõtet. Samuti pole näiteks kuumal suvepäeval pääsu lagipähe paistvast kuumast päikesest, kuigi tuuleiil on mõnus iseenesest ja samuti pole talvel külmaga mõnus mütsi salli ja kinnastega kabrios möllata, rääkimata kevad sügisestest vihmadest.  Seega jällegi kabrio valikul lähtude sellest, et vahemaa, mida tuleb läbida ei oleks väga pikk, et säiliks pruudi soeng ning kõik jõuaksid tervena pulma.Muidugi tuleb arvestada ka sellega, et kuna kabriolett ise on üldiselt suht väike auto, siis kuidas mahub pruudi kleit sinna? JA lahtise katusega on ka alati võimalus, et lind situb pähe :D

 • Mootorratas - samad ja veel hullemad tingimused, kui kabrioletil, on ka mootorrattal. Kui mõni Harley davidsoni vend mõtleb , et viskab oma pruudi külgkorvi ja voilaa, siis mõelge uuesti :D KUIGI on ka seda tehtud ;)

 • Buss/Rekka/Limusiin - kõik need variandid on lahedad, eriti kui näiteks peigmees on ise rekka, bussi või limu juht ja sõidetaksegi ise pulma. AGA seal peab arvestama sõiduki suurust kindlasti ja seda, et see sõiduk ei pruugi igale poole saada sõita ja välja keerata, ehk siis paljudesse kohtadesse lihtsalt ei mahu ja paljudes kohtades on vajalik sissesõiduks eriluba taotleda, näiteks Tallinna vanalinna.

 • Külaliste transport - kui otsustate pakkuda ka osadele külalistele transporti, kes muidu pulma kuidagi ei saaks, siis peaks kindlasti varakult juba kokku leppima ja ka kutsele lisainfosse kirjutama, et on olemas ka transpordi võimalus, ning ka info kuidas see korraldatud on. Ehk siis mitu kohta on vaba, kust peale võetakse inimesed ja kuhu tagasi tuuakse. See on ilus žest, et inimesel  kes väga sooviks tulla, aga transporti ei ole, saaks ikkagi osa teie imelisest päevast.

 

Järgnevalt toon välja Eestis enim levinuimad pulmatranspordi variandid, millest osad leiate kindlasti ka meie kataloogist!

 1. Limusiinid - väga populaarne valik noorte seas on limusiini rentimine ja tihtipeale ka nii pruudi kui peigmehe vanematega  koos sõitmine. Kui tavalimusiindest on kõrini, siis on eestis ka saadaval erinevad Hummer limusiinid, mis oma suuruse poolest peaks ikka väga korraliku wow efekti tagama.

 2. Luksus autod - Kui olete tüdinenud oma igapäevasest sõidukist ja tahate tunda ennast kordki elus luksuslikult ja sõita vinge sõidukiga, siis kasee maastik on väga kirev. Autd varieeruvad luksuslikest pikendatud keredega Mersudest kuni Rolls Royce ja Bentleyni välja.

 3. Vanaegsed autod - Eestis on üha populaarsemaks muutunud vanade autode üles vuntsimine ja korda tegemine. Seega Eestis on väga suur valik ilusaid ja läikima löödud vanu klassikuid kui ka suuri ja jõõuliseid ameeriklasi,õ
  igale maitsele leiab midagi.

 4. Pulmakaless - väga efektne on ka hobuste kasutamine pulmas, eriti neile, kes on alati unistanud printsist valgel hobusel või on suured ootused muinasjutuliseks pulmaks.Tore on see , et Eestis osad lossid ja mõisad pakuvad pulmakalessi juba lisateenusena , aga saab ka nii, et hobused transporditakse kuhuiganes peokohta. Kui soovite pulmakalessi kasutada üleüldse transpordivahendina peokohta, siis peaks kindlasti läbi rääkima teenusepakkujaga, sest võib juhtuda, et väga pikka vahemaad hobused vedada ei saa.

 5. Tesla - tesla põhifenomen on muidugi tema väga jõuline kiirendus, mis peaks naeratuse näole tooma nii mõnelegi. Mis aga on eriti tore, on see , et Tesla pakub oma autosid erinevates värvitoonides, niiet saate valida tooni, vastavalt oma pulmatoonile. Teslat on saadaval nii tiibadena avanevate tagaustega Model X kui ka legendaarne Model S

 6. Hipibuss/Saunabuss/Peobuss - Eestis on võimalik rentida ka kolme erinevat bussi: hipibuss, saunabuss ja peobuss. Hipibussi soovitame paarile, kes on hingelt veidi või palju hipid ning soovivad seda ka oma pulmas väljendada. Saunabuss on väga mõnus valik, kui soovite näiteks koos oma sõpradega peokohta sõita ja pärast seda bussi veel saunana ja afterparty  kohana kasutada. Peobuss on sama mõttega, mis saunabussgi ainult sauna asemel on bussis showprogramm, kasiinolauad, catering koos teenindajaga jpm, ehk samuti peokoht ratastel.

 7. Helikopter - aga miks ka mitte. See on üsna tavapäratu ja erakordne , aga annab kindlasti laheda efekti, eriti kui on eluaeg unistatud helikopterisõidust, või kui peigmees või pruut ise on piloodid, või tahetakse lihtsalt wow efekti , saabudes peokohta helikopteriga.

 

Alati ei peagi tingimata olema midagi uhket. Piisab ka sellest, kui kaunistate näiteks oma enda auto mega ilusasti ära , leiate mõne truu sõbra rooli ja ongi olemas. Ärge unustage, et te ei pea kellelegi muljet avaldama, te peate ise olema rahul ja õnnelikud!

Soovin teile mõnusat valimist ja otsustamist ja ohutut pulmarongi ;)

Teie Carmen

Pulmad.ee

 

 

 

 

 

Või äkki saad siit lisainfot?

Pulmarongist - head ja vead ehk kuidas teha paremini ja…

Räägiks autodest ning autorongidest ja kuidas neid kõige paremini korraldada. Esimene asi, mis tuleb öelda, on kahjuks see, et ka pulmarongis kehtivad liikluseeskirjad ja neist tuleb ka kinni pidada.

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnas

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnasLisaks siia mõned marsruudid koos kaartidega, mida mööda mina olen noorpaaridega sõitunud - need on siin kõik Tallinnast lähtuvad ja saate ideid, kus mida teha. Alguskohad ja lõpukohad on lihtsalt hüpoteetilised, midagi tuli ju panna, et see kaart siia genereerida.