Kiiretikett meestele

Kiiretikett meestele

Käesolev blogi on kirjutatud Starius Salongi omaniku Jan Andersoni poolt aastal 2011. Aga see jutt kehtib ajatult.

Virgo
Pulmad.ee

Tahan meestele südamele koputada paari meelespead, mis mõnele võib tunduda pisiasjana, kuid tegelikult annavad märku nii üleüldisest viisakusest kui ka etiketi tundmisest.

Ja need "pisiasjad" oleks nimelt telefon ja käekell. Nimelt on üleüldiselt tunnustatud, et käekella nii piduliku riietuse, nagu pulmaülikond, smoking, frakk või sabakuub, ei kanta. Kui kellegil on soov või vajadus ajanäitajat kanda, siis lahenduseks on - uur. Kinnitatakse ketiga vestinööbi külge ja asetseb vesti taskus. 

Käekella, olenemata isegi sellest, et tegemist võib olla kuld ja teemantitega kellaga, ei kanta. Käekell venitab särgi ja pintsaku manseti välja ning ka riietus istub seljas valesti.

Istuvuse poole pealt kehtib sama ka telefoni kohta - pole just meeldiv vaadata, kui muidu viks ja viisakas noorisand seisab tähtsa moega, taskud punnis , pintsak viltu seljas. Lisaks muidugi ka asjaolu, et nii olulisele üritusele pole rohkem olulist vastu panna. Eriti tuleks vältida telefonide sisse/välja lülitamist otseselt registreerimise-laulatamise ajal. Pole vast kõige meeldivam, kui Jah sõna ütlemise ajal mõni sõpradest helistab (eriti, kui seda sõpra pole pulma kutsutud) ja küsib -Mis teed? . Üleüldiselt peetakse seda halvaks tooniks, kui segavad asjaolud (nagu telefon) vähendavad sündmuse olulisust. Ja vaevalt, et ka pruudile meeldiks, kui tulevase abikaasa mõni tuttav või veel hullem töölt, helitatakse just tseremoonia ajal....:(

Soovitus: telefon lülitada välja ja anda isamehe/vanemate kätte, kust selle hiljem kätte saab.

Pruudi puhul sama soovitus - pruutneitsi/vanemate kätte, kuigi tõenäoliselt polegi pruuti, kes sellisel päeval kella kavatseks kanda :)

J.Jan Anderson
Starius salong

Või äkki saad siit lisainfot?

Kiiretikett naistele

Kiiretikett naistele

Käesolev blogi on kirjutatud Starius Salongi omaniku Jan Andersoni poolt aastal 2011. Aga see jutt kehtib ajatult. Virgo Pulmad.ee
Traditsioonid ja sümboolika pulmades

Traditsioonid ja sümboolika pulmades

Laulatussõrmus Sõrmuse sümboolika on selle kujus: lõppematu ring tähistab igavikku. See on igavese armastuse märk, eluaegse liidu sümbol.
Mehed ja ehted - JAH või EI?

Mehed ja ehted - JAH või EI?

Järgne blogi on kirjutatud heade sõprade poolt Goldtime Juveelikauplustest. Ise olen ma samuti hull mansettide fänn, küll mitte niipalju kellade fänn. Aga jutt on mõistlik ja asjalik.
Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Palju maksta tegijale ? Kuidas maksta tegijale ?

Tavaliselt on nii, et üks tegija ei saa teisele kunagi öelda, et mis on see õige hind. Või mis on hind, mis tuleb maksta tegijale. Aga mida saab öelda, on see, et kuidas noorpaar võiks ühte või teist hinda vaadata ning juba ise otsustada palju ta maksab.
Turvalisusest pulmades ehk kes võib ilutuld/showtuld teha ?

Turvalisusest pulmades ehk kes võib ilutuld/showtuld teha ?

Enne kui teema juurde jõuan, teen tavapärase soovituse esimesena (mitte viimasena): kui tellite pulmailutulestikku, siis julgen mina soovitada vähemalt nelja ettevõtet - Showcase ie 1/2 Mind OÜ, Hansa  ja Arnika ning tuleshowde puhul Kelfirius Tuleteatrit.<