Laulatussõrmus
Sõrmuse sümboolika on selle kujus: lõppematu ring tähistab igavikku. See on igavese armastuse märk, eluaegse liidu sümbol.
Laulatussõrmuse tava on pärit muinas Egiptuse raudsõrmustest. Moosese ajal kasutasid juudid kuldsõrmuseid, mis sümboliseerisid puhtust ja soojust. Usuti, et vasak nimetissõrm reguleerib inimese tundeid ja vasakust käest läheb armastuse soon otse südamesse.
Nii laulatus- kui ka kihlasõrmustesse on kombeks teha graveeringuid. Tavaliselt piirdutakse abikaasa nime ja registreerimiskuupäevaga, usklike paaride puhul lisatakse vahest ka abielust rääkiva piibli peatüki number.
Pruutkleit
Pulmades valge kleit on pruudi ainuõigus, lisaks temale võivad valget kleiti kanda ainult pruutneitsid. Kirikliku värvina valge sümboliseerib rõõmu, tänu, puhtust ja süütust. Valge pruutkleit on traditsioonina veel päris noor, Euroopas tuli see kasutusele 19 sajandi, meil 20 sajandi alguses. Ka rahvariietus sobib pulmakleidiks.
Pruutkleidiga seondub palju uskumusi. Inglased arvavad, et pruutkleidi külge tuleks panna „midagi vana, midagi uut, midagi laenatud, midagi sinist“. Sinist peetakse mõnedes kultuurides neitsi Maarja värviks.
Loor ja kroon.
Loori tuntakse juba antiikajalt ja seda peetakse puutumatuse võrdluspildiks. Usuti, et loor kaitseb õnnetuste ja pahade inimseste pilkude eest. Loori kasutamist mainitakse ka Vanas testamendis (1 Moos 24:65).
Mõrsja kroon oli vanasti pruudi tähtsaim ehe. Selle kasutamine sai alguse neitsi Maarja austusest: kirik pidas Jeesuse ema, „taeva kuningannat“, naise eeskujuna ja soovis rõhutada mõrsja puutumatust. Eestis mõrsja kroone eriti ei kasutata, välismaal aga küll. Kroonid on muutunud aga palju väiksemaks ja vähem kaunistatuks.
Lilled pulmades.
Pruudikimbu tellib tavaliselt peigmees, aga üsna tihti annab pruut omad soovid kasutatavate lillede kohta.Seda küll mitte Eestis - siin tegeleb pulmadega vist pruut ainuisikuliselt :)
Lilled on kuulunud pulmapeo kaunistuste hulka juba ammustest aegadest kogu maailmas. Neid on kasutatud armastuse, õnne ja rõõmu ning süütuse, puhtuse ja truuduse sümbolitena. Lilledele tagamõtte andmine sõltub erinevate kultuuride legendidest ja müütidest.
Värvides valge näitab kristallses keeles süütust, puhtust ja rõõmu ja see liidetakse tihti neitsi Maarjaga nagu ka sinine. Punane värv näitab armastust ja vere värvina ka elujõudu ja tunnustust. Sinine tähendab saladust, unelmaid ja sisemist allaandmist. Kollane on päikese, soojuse ja taevase ereduse värv.
Ka piiblis leidub lilledeteemalisi sõnastusi, millel on kristlikus sümboolikas oma tähendus - lihtsalt teadmiseks.
Lillede sümboolika.
Iiris on kristlikele inimestele tähendanud usku, lootust ja lubadusi. Kirikus on sinine ja valge iiris võistelnud neitsi Maarja tunnuse nimel. Neitsi Maarjaga seostatakse ka valget liiliat, mis on süütuse ja neitsilikkuse sümbol, lisaks peetakse seda ka valguse ja elu sümbolina.
Kui tahate täpselt teada, mis on erinevate lillede sümboolika, siis seda saab näha siit "Lilled pulmades ehk mis on iga lille tähendus?"