Kiiretikett naistele

Virgo Jaani
Kiiretikett naistele

Käesolev blogi on kirjutatud Starius Salongi omaniku Jan Andersoni poolt aastal 2011. Aga see jutt kehtib ajatult.

Virgo
Pulmad.ee

Selle Õige pruutkleidi valimine on üks kõige olulisematest ja tõenäoliselt ka keerulisematest, aga samas ka kõige meeldivamatest ülesannetest naise elus. Muidugi peale lapse sündi ja esimese armastuse...

Valik aga on pruutkleitide maailma meeletu - pakuvad juba tuhanded ettevõtted miljoneid ilusaid kleite, üks kenam, kui teine. Mida võtta, mida jätta?

Mida võiks siis arvesse võtta kleidi valimisel?

Eks kõige esimesena tuleb kindlasti Koht, kus abiellumise tseremoonia toimub. Kas on natuke vabameelsust lubav perekonnaseisu asutus, kodu/rand või konservatiivsem kirik/kiriklik organisatsioon.

Teisena - stiil, milline on kavandatud pulma teema: rahvuslik, öko, ball, retro jne...

Eks neid komponente ole veel, aga praegu paar vihjet eelkõige selle esimese punkti kohta - Koht - kirik.

Kui abiellumise tseremoonia viiakse läbi kirikus - laulatus- siis võiks arvesse võtta nii meil kehtivaid traditsioone, etiketti kui ka kiriklikku suunitlust. Üldjuhul on kõik kolm suures osas kattuvad ja teineteist toetavad. 

Kirikus ei kasutata minit, ehk siis kleit peaks olema ca põlvi kattev või pikem. Selline kleit mis jätab kõik lahtiseks või isegi tekitab küsimuse, kas tegu on laia vööga või lühikese kleidiga, on põhimõtteliselt vastuvõetamatu.

Kirikus on õlad kaetud. Võib küll valida lahtise korsetiga või käisteta kleidi, aga sellisel juhul katta õlad bolero või õlasalliga. Pärast kirikust väljumist võib aga kõik liigse ära võtta.

Miks ma ütlesin, et arvestada tuleks ka religiooniga -  aga ikka seetõttu, et mõningates religioonides on absoluutselt andestamatu, kui kirikus viibitakse lahtiste, katmata juustega. S.T. et pulmas on pruudil pea kaetud loori või rätikuga. 

Võib küll tunduda 21.sajandil suuresti ahistamisena, kuid kui pruutpaar on juba nii palju ära teinud selleks, et kirikus laulatada (leer, ristimine), siis mõningaste möönduste tegemine ei tohiks küll probleemiks olla :)

Kes siiski tunneb, et vajab lisa toodud infole, on teretulnud meie salongi külla, siis saame juba igale pruudile personaalselt soovitusi anda :)

Seniks parimate soovidega

J.Jan Anderson
Starius salong

Või äkki saad siit lisainfot?

Minu kallis sõber ja armas pulmakülaline, väike palve sulle.

Minu kallis sõber ja pulmakülaline. Ma ei oska kuidagi muudmoodi seda kirja alustada. Ma tahtsin sulle öelda, et ma kutsun su pulma, sest sa oled minu sõber. Mõnda teist tean ma lühemat aega, kuid enamust juba lapsepõlvest.

Külalised ! Külalised ? KÜLALISED!!!

Kirjutatud oma 6 aastat tagasi, aga teema ikka aktuaalne - jätan selle siia muutmata kujul, nii nagu oli origninaalis (Virgo Jaani, 28.01.2019).

Abielusõrmustega seotud etikett ja traditsioonid

Leidsin artikli abielusõrmuste traditsioonidest ja (http://www.detroitpages.com/wedding/detroit_wedding_ring.htm - aga kahjuks pole originaali enam olemas) ning tähendusest.

Pruudiloori lugu

Et siis miks on pruudiloor ja miks seda kasutada ja kuidas seda kasutada.

Traditsioonid ja sümboolika pulmades

Laulatussõrmus Sõrmuse sümboolika on selle kujus: lõppematu ring tähistab igavikku. See on igavese armastuse märk, eluaegse liidu sümbol.