Mängud pulmades ehk kust alustada pulmamängudega?

Virgo Jaani
Mängud pulmades ehk kust alustada pulmamängudega?

Mängud pulmades ehk kust alustada pulmamängudega?

Üks Eesti pulmaisa ütles kunagi ühele ajakirjanikule, et tema varamus on 600 mängu. Kui ma siis küsisin selle pulmaisa käest, et räägi lähemalt kuidas sa need 600 mängu ära õppisid, siis oli vastus, et noh...vahest on lint roheline ja vahest on lint valge vahest on hoopis lindi asemel nöör ja vahest pole üldse ei linti ega nööri. Kokku juba 4 mängu ju...

Mul kukkus karp lahti, et tõsiselt või...Et kui ma täna kasutan sama asja tegemiseks rohelist pliiatsit, siis lisan oma mänguvaramusse ühe mängu, sest eelmine kord oli pliiats sinine.

Ning põhjus, miks ma selles numbrist alustan, on see, et häid mänge pulmadesse on vähe. Ja häid pulmaisasid, kes suudavad inimesi ohjes hoida nii, et keegi ei solvu, kõigil hea meel ning asi toimib, on vähe.

Aga on üks reegel, mis kehtib heade pulmaisade puhul ja sellisel juhul peaks olema 100% kindel, et asi toimib.

Ja reegel on - leppige kokku raamid, aga palun ärge öelge, mis nad tegema peavad.

Kõik pulmaisad, keda ma tean ja kellega ma olen suhelnud, on öelnud, et see on kõige keerulisem asi noorpaaridega suhtlemisel. Jah, 100% kõik on nõus võtma teie ideed omaks ja tegema vastavalt noorpaari ideedele mänge, mis on pulmaisa varamus, kuid mitte keegi ei taha kuulda sellist juttu, et "palun mul on selline idee ja palun tee täpselt nii nagu ma sulle ette ütlen". Nope, see on esimene asi, millega võib ämbrisse astuda, sest see mis on noorpaaril mõttes ja see mis pärast välja tuleb, on enamasti kaks erinevat asja.

Kui seda reeglit arvestate, siis on igaljuhul kindel, et teie pulmapidu tuleb hea - hea pulmaisa oskab lugeda rahavast ning muuta oma kava vastavalt sellele, kuid rahvas.

Ma ei tea kuidas teiste pulmaisadega on, aga enamasti kui noorpaar küsib mult, mida ma pulmades külalistega teen, vastan ma ausalt, et ma ei tea. Ma saan selle teada alls siis, kui näen teie külalisi ning olen nendega natuke suhelnud (enne tseremooniat, peale tseremooniat jne). Minu arust on see ainuke variant head pidu teha.

Üldises plaanis jagan mina pulmades tehtavad tegevused kolmeks - tseremoniaalsed tegevused, traditsioonilised tegevused ning meelt lahutavad tegevused. Tihti need kattuvad ja pole võimalik aru saada, kust algab üks ja lõppeb teine.

Tseremoniaalsed ja traditsioonilised tegevused on kõik, mis seotud noorpaariga ja tehakse koos noorpaariga ning need tehakse enamasti pulma esimeses pooles ja kõige lõpus, meelt lahutavad tegevused on seal vahepeal ning meelt lahutavad tegevused tehakse enamasti noorpaari juuresolekul, kuid mitte neid mitte kaasates (kaua ikka saab kahte inimest kogu aeg väntsutada).

Mis on tseremoniaalsed tegevused minu jaoks?

Tseremoniaalsed tegevused on kõik mis seotud registreerimisega, laulatusega, noorpaari saabumisega peokohta või kirikusse või laulatuse kohta. Kõik, mis peab olema 100% kokkulepitud reeglite alusel. Registreerimine, kui seda teen mina (mul pole perekonnaseisuametniku pabereid elik kui ma seda teen, siis sellepärast, et noorpaar on juba kas abielus, kuid tahavad et oleks ka pulmas tseremoonia või siis nad abielluvad seaduse ees alles pulma, kui ikka tahavad, et ka pulmas oleks kena registreerimise osa).

Mis on traditsioonilised tegevused minu jaoks?

Kõik see, mis arvatakse, et pulmas peab olema. Ja "kõik see mis pulmas peab olema" sõltub nii sellest, mida arvab sellest noorpaar kui ka sellest, mida arvab sellest pulmaisa.

Mis on meelt lahutavad tegevused?

Kõik see, mida teeb pulmaisa, et külalistel (ja noorpaaril) oleks lõbus ning rõõmus olla. Elik mängud - kõik mis tehakse koos külalistega noorpaari jaoks.

Kui otsite siit blogist ideid, et milliseid mänge teha (mängude kirjeldusi), siis kahjuks seda me teha ei saa - mängud on alati nii iga pulmaisa ja ka noorpaari nägu ning nende kirjeladamine on nagu kirjeldaks Da Vinci "Mona Lisat" - pm on jub lihtsalt naisterava portree...aga kas ta naeratab või ei naerata ja kas see on hoopis ka Da Vinci autorportree...see on vaataja silmades.

Küll aga saame anda mõtteainest, millistele kriteeriumitele võiksid pulmamängud vastata, aga seda juba mõnes järgnevad blogis.

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Oksjonist pulmades - kui juba teha, siis teha hästi ja nii…

Oksjoni tegemisest ja mittetegemisest on minuga räägitud palju ja enamasti kardedakse, et jälle see raha ja et miks ja et pole vaja.

Näide Pulmalehest, kui teil tahtmine taha, aga palun ärge…

See lehekülg on kirjutatud inimestele, kes ei tea veel täpselt, mida võiks pulmalehele kirjutada või tahavad niisama hea kõhutäie naerda. Kõik pulmalised ühise katuse alla ! 

Traditsioonid pulmades ehk siis pruudiröövi korraldamisest

Traditsioonid pulmades ehk siis pruudiröövi korraldamisest.Kõigepealt ütleme seda, et me ei soovita kunagi kellelgi pruuti röövida, sest eestlastel on komme alati kõiki asju natuke üle piiri ajada (eriti napsuselt) ning mitte teada, mis on mõistlik ja mis mitte ning kogu see lõbusana tundunud pruudirööv võib lõppeda väga õnnetult. Aga kui juba pruudirööviks läheb, on parem, kui te jälgite meie poolt kirja pandud õpetusi, et asi paremini läheks.

Need pagana miilitsad ehk "Ou shitt" ehk esimene…

Kõigepealt palun vabandust pealkirja eest. Nii, see on tehtud. Siis kohe kirjutise juurde :)