Pulmade korraldamine, organiseerimine ja planeerimine ehk no näita nüüd...

Virgo Jaani
Pulmade korraldamine

Tegelikult on kõik väga lihtne ehk siis pulmade korraldamine, organiseerimine ja planeerimine...Väga lihtne on õpetada kõrvalt kuidas pulmade organiseerimine käib ning kuidas tuleks asju planeerida. Lihtne.

Ja olla see, kelle käest küsitakse, et mis kuidas ja mis ajal tuleks miskit teha.

Aga mis  saab siis kui endal on pulmad tulemas ja kõik sinu teadmised ei aita sind kuskile, kui sa pead tulevasele abikaasale otsa vaatama ning ütlema, et "kurjam, näed unustasin"...

See selleks. Mul on pulmad tulemas ning parim variant ka teistele nõu anda on ka siis kirjutada, et kuidas mina neid planeerin ja teen. Uskuge ei tee see teie elu kergemaks organiseerimise poole pealt (sest jooksma, kokku saama ja ka maksma asjade eest peate niikuinii ise), aga võibolla teeb lihtsamaks planeerimise poole pealt.

Ja ma pole ka viimastel aastatel palju kirjutanud - põhjus on lihtne, ma lihtsalt põlesin pulmade tegemisel läbi ja enam ei tahtnud. Aga ma olen puhanud ja ma jälle tahan. Aga nüüd juba targemana.

Ehk siis näita nüüd mis oskad ja tead.

Mida ma siis tean ja ütlen (nope, ei soovita, ütlen konkreetselt, sest see on nii - kirjaridadesse enda suunas minevat sarkasmi lisada on keeruline, aga see lause oli nii mõeldud)

Reegel number üks - alusta vähemalt 1 aasta enne.

Meie pulmade kuupäev on juuli lõpus (2020) ja kuigi ma kirjutan neid blogisid alles nüüd, siis tegelikult on tehtud juba palju. Ütlen ausalt, et kui poleks juba pea aasta tagasi erinevaid tegijaid broneerinud (aasta tagasi tähendab eelmisel suve juulis), siis poleks ka neid saanud. Punkt. Ja ma räägine edaspidi ka meie valikukriteeriumitest ja kui kurjami raske see on (eriti mul, sest ei taha eriti näha ka tülisid, et miks keegi kutsuti ja miks kedagi ei kutsutud - minu jaoks pole pulmad olnud kunagi töö, vaid midagi natuke enamat).

Reegel number kaks - jagage tulevase abikaasaga ülesanded nii, et tahakse asju, mida teine pool oskab.

Emm...Ärgem selle koha peal pikemalt peatu, sest pulmade teemal teen hetkel mina pea kõike. Esiteks ma tahan ja teiseks  - on palju asju mida ma ei tee nii hästi nagu mu tulevane abikaasa teeb - alates tubade koristamisest ja lõpetades nõude pesemisega. Pigem aitan ma ka nende asjdega nii hästi kui oskan ning lisaks teen veel seda, mida tema võib olla nii hästi ei tea (mitte ei oska, vaid lihtsalt ei tea - uskuge, andke talle natuke aega ja siis pole mul enam üldse tööd).

Reegel number kolm - kuupäev olgu paigas teie enda sobivuse järgi

Enamus meie sõpradest on seotud üritustega - üritusturundus, sündmused, helitehnika ja valgustehnika ja videotehnika rent, ilutulestikud, peojuhid, ansamblid, esinejad jne jne. Kõigi töönädal on pm reedest pühapäevani.

Kutsuda oma sõpru pulma nädalavahetusel on põhimõtteliselt nagu mu enda sünnipäevad kuni 16 eluaastani (peale seda eriti vist sünnipäevi nii ei oota) - kui su sünnipäev on 1.august ja sa loodad et sul sõbrad on Tallinnas suvel, siis sa ikka pettud korralikult.

Ehk siis kuupäev on valitud Juuli lõppu ja see on kolmapäevane päev. Kolmapäev pidu, neljapäeval afterparty ja siis reedel saab igaüks tööle minna (ka meie oma abikaasaga).

Reegel number neli - esinejad/peokoht/tegijad valige selle järgi, kes teile meeldivad.

Ja unustage kohe ära, mis ma ütlesin. Mina saan nii teha, ma tean kõiki tegijaid pulmaturul (vähemalt neid kes on turul olnud pikemat aega ja ka Pulmad.ee kataloogis), aga teie ei tea. Samuti tuleb arvesse võtta teie külaliste maitset (jälle on see mul natuke lihtsam kui teil, natuke rohkme kogemust lihtsalt). Ehk siis sellest räägime tulevikus pikemalt.

Reegel number viis - mehed ei adu väga paljut pulmadega seonduvat...

Yep, ma olen pulmadega seotud olnud 20 aastat ja ikka ei saa ma mõnest asjast aru. Mis kuradi pulmavärv, mis kuradi kutse kujundus, mis pagana "ma ei näe pruuti enne kui ta altari ette tuleb" jne jne. Oeh...Aga mida ma tean on see, et ma ei adugi seda ja jätan need asjad otustada inimesele, kes seda adub 100%. Oma tulevasele abikaasale. Ja ma usaldan teda 100%. Mis ei tähenda, et me ei lepi neid asju kokku :D - tema ütleb ja mina noogutan.

Reegel number kuus - ärge tehke eelarveid või siis ärge pange eelarvet paika enne külaliste arvu paikapanemist või siis tegijate otustamist või siis ajakava paikapanemist

Täiesti pointless tegevus on eelarvete tegemine enne kui sa pole mõelnud, kes tulevad, kui palju tuleb, mis on peokoht jne. Te võite mõelda, et meil on niipalju raha ja sellega peame hakkama saama, Mõelge, aga te ei saa. Enamasti ehk siis 99,9% ei saa. Meie ei ole eelarvet paika pannud (mitte et meil oleks raha jalaga segada), aga ma tahan et see oleks mälestusväärne pidu ja ma tahan, et see jääks mulle ja mu tulevasele abikaasale meelde. Mitte teistele, meile kahele. Ja kui see läheb kallimaks kui keskmiselt eestis, siis "las olla", saame hakkama ja vähemalt on endal hea meel.

Väga tihti öeldakse, et me ei tee pidu teistele. Ja ma saan ainult nõustuda. Aga enamasti on mulle seda lauset öeldud noorpaaride poolt just selle tagamõttega, et kui ma ei tee seda pidu teistele, siis ma ka ei taha rõhutada kui palju on mu eelarve. Nõus, aga pulmapidu maksabki palju - seda ei saa alati mõõta ka rahas, vaid ajas, mis läheb organiseerimise peale. Sry, nii see lihtsalt on. Ma teengi selle peo endale ja oma abikaasale. Kõik muu on ainult positiivne boonus elik kui see meeldib teistele. Aga eelarve pole kellegi teise asi kui ainult minu :D

Vot nii, algus on tehtud. Luban et hakkan neid reegleid kohe kindlasti ka rikkuma. Luban, et räägin, kuidas tegijad valisin ja räägin ka eelarvetest ja räägin kõigest, mis ise "pekki" keerasin (kui seda juhtub).

Tervitades ja juba järgmist blogi kirjutades.

Virgo
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Teenindaja peokohas - einoh saab ka ilma, aga...

Mis tunne võiks olla noorpaaril, kui temaga on kokkulepitud, et teenindajad on keskööni, kuid tegelikult lähevad nad ära (ning ütlevad ka pulmaisale, et nii on kokkulepitud), juba peale sooja toidu serveerimist.

Filosoofiline Mõtisklus Eesti Pulmatrendid aastal 2019

Mis võiksid olla Eesti Pulmatrendid 2019 ? Kas neid üldse on? Või kes loob Eestis trende ? Ja kes loob Eestis pulmatrende?

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnas

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnasLisaks siia mõned marsruudid koos kaartidega, mida mööda mina olen noorpaaridega sõitunud - need on siin kõik Tallinnast lähtuvad ja saate ideid, kus mida teha. Alguskohad ja lõpukohad on lihtsalt hüpoteetilised, midagi tuli ju panna, et see kaart siia genereerida.

Abielu sõlmimine ehk kuidas abielluda?

Abielu sõlmimine ehk kuidas abielluda?. Eestis sõlmitakse abielu täisealise mehe ja naise vahel. 15–17-aastane alaealine võib abielluda juhul, kui kohus on tema teovõimet abiellumiseks laiendanud ja andnud abiellumiseks loa. Piiratud teovõimega täisealine võib abielluda juhul, kui ta saab aru abielu õiguslikest tagajärgedest. See peab olema kirjas määruses, millega on talle määratud eestkostja.

Palju maksta tegijale ? Kuidas maksta tegijale ?

Tavaliselt on nii, et üks tegija ei saa teisele kunagi öelda, et mis on see õige hind. Või mis on hind, mis tuleb maksta tegijale. Aga mida saab öelda, on see, et kuidas noorpaar võiks ühte või teist hinda vaadata ning juba ise otsustada palju ta maksab.