Kuidas pulmas kõnet pidada?

Virgo Jaani
Kuidas pulmas kõnet pidada?

Kõige ebamugavamad momendid pulmades on tavaliselt pulmakõned, eriti kui igaüks alates vanaonust ja lõpetades noore vennapojaga, soovib saada sõna ja tähelepanu. Suuremale osale inimestest ei ole kõnepidamine kerge ja see tekitab ebamugavust ka teistes külalistes. Mulle isiklikult tulevad meelde Tujurikkuja sketsid aastast 2008 (lisan ka need siia lõppu et oleks mõnus mõtiskleda, milline sa ise oled).

Õigel hetkel ilusti peetud kõne annab aga peole juurde tooni ja vürtsikust ja sellepärast on siin  mõned nõuanded, et peokõne saaks peetud ja tulemus oleks kõigile positiivselt meeldejääv.

  • Ole konkreetne - pikk kõne võib muutuda igavaks ülejäänud rahva jaoks, nii et konkreetsus on abiks. Maksimaalselt 10 minutit ja kõik. Kui tead, et oled oraator, siis saad seda aega pikendada, aga usu - see et sa ise tead, et sa oled kõva kõepidaja on aegajala ainult sinu teada. Teistele see nii ei paista.
  • Mõtle kõne läbi - paljud inimesed arvavad, et kui teil on juba shampusepokaal käes (väike surin sees), siis pole muud vaja teha, kui tõusta püsti, hingata korralikult sisse ja rääkida ära kõik, mis südamel. Aga tavaliselt pole see piisav. Enne pulmapidu mõtle läbi, mida sa tahad öelda rahvale, milline oleks kandev idee.
  • Ära loe kõnet paberilt - kirjuta kõne valmis ja võta see ka peosaali kaasa, kui kirjatükk taskus tugevdab tunnet. Püüa jätta kõnest meelde nii palju kui võimalik, et sa ei peaks vaatama lauale meenutamaks oma kõne sisu. Kuna kõneldes rahvaga on väga oluline visuaalne kontakst, siis on tähtis, et kõneldes vaataksid kuulajaid ja hoiaksid silmsidet. Ja kui on paber, siis mängi välja, miks ta sul käes on. Ja tee see paber huvitavaks (kortsuta, lõika tükkideks, kirjuta ajalehe ridade vahele jne).
  • Harjuta - enne esinemist harjuta koostatud kõnet soovitatavalt peegli ees, et tekst ei tunduks võõras seda kõva häälega esitades.
  • Räägi mõni lugu - kõneks sobib väga hästi mõni mõistulugu koos sinupoolse seletusega ja viidetega pulmapaarile. Lugu ei tohiks olla liiga eksklusiivne ja mitmeti mõistetav, sest kui kõik inimesed ei saa räägitavast aru, on huvi Teie kõne vastu kiire kaduma. Rääkides pruudist või peigmehest, rääkige sellistest asjadest, mis võiksid huvitada kõiki, nagu lapsepõlves koos tehtud pättused, hobid.
  • Kasuta huumorit - midagi ei saa minna valesti, kui kasutad huumorit ja ei ületa hea maitse piiri.
  • Räägi südamest - kuulajad saavad aru, kui kogu sõnum tuleb hingest, nii et vali rääkimiseks selline teema, mis sulle endale ka meeldib. Ja siis pole ka enamasti paberit vaja, vaid kõik ongi hea.
  • Räägi kõvasti - hääletugevus tasub valida selline, et ka kaugemas lauaotsas istujad kuuleksid. Kui arvate, et hääl ei ole piisavalt tugev, siis tasuks kasutada mikrofoni.
  • Jälgi oma käsi - ära pane oma käsi kõneldes taskusse või õõtsuta neid külgedel. Kasuta oma käsi, et illustreerida oma kõnet.
  • Millal kõnet pidada - kõige kindlam hetk kõne pidamiseks on peale sooja söögi lõppu. Siis on külalised kustutanud oma esimese nälja ja on valmis osalema milles iganes. Peale söögi lõppu peetud kõnel on kõige suurem tõenäosus, et Teid kuulatakse ära ja ka sõnum jõuab kohale.
  • Kes peaks kõnet pidama - oodatud on, et kummagi suguvõsa poolt peab keegi kõne, kas keegi vanematest või siis vanavanematest. Peale vanemate või vanavanemate kõnesid võiks kõne pidada isamees ja peale teda siis kas pruut ja peigmees mõlemad või siis üks nendest. Pruudi ja peigmehe kõne lõpetab ametlike kõnede osa ja peale seda võivad sõna võtta ülejäänud. See on ka see osa, kus teil on palju endal teha - keda lubada ja keda mitte.

 

Või äkki saad siit lisainfot?

Mida kinkida pulma aastapäevaks ehk mis on sobilik pulma…

Mida kinkida pulmade aastapäevaks? Vaatasime, et mida otsitakse meil veebist seoses pulmadega ja uskuge või mitte, aga tundub et eestlane ei oska valida pulma aastapäeva kingitust. Selle sõnade kombinatsiooni taga on meeletu hulk otsinguid ja noh vastuseks saate esimese kahe hulgast kingitused . ee ja eesti rahvakalendri.. Otse loomulikult saate seal ideid, aga kas just häid. Me siin ka natuke mõtlesime ja et oleks tõsiselt "out of the box", tegime väikse nimekirja, mida kinkide erinevatel tähtsamatel pulmaaastapäevadel! Nii, lets roll...

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnas

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnasLisaks siia mõned marsruudid koos kaartidega, mida mööda mina olen noorpaaridega sõitunud - need on siin kõik Tallinnast lähtuvad ja saate ideid, kus mida teha. Alguskohad ja lõpukohad on lihtsalt hüpoteetilised, midagi tuli ju panna, et see kaart siia genereerida.

Pulmade eelarve 2024

Mis on esimene asi, mida meie alati ütleme, et tuleb teha? Pange paika eelarve. Ja pigem suurem eelarve, sest lihtsam on ju alati eelarvest midagi mahavõtta (hea tunne), kui sinna alati midagi lisada (eriti kehv tunne), sest algselt ei arvestanud.

Pulmade eelarve kalkulaator 2024

Pulmade eelarve ja kalkulaatori.Ei, see arvutukäik ja eelarve kalkulaator ei ole siin 100% täpne ja te saate kindlasti oma pulmad tehtud samadel tingimustel nii odavamalt, kui ka kallimalt Aga konkreetselt teie. Meie proovime siis keskmist leida ja läbi selle ka teid natuke aidata, et leiaksite suuna. Kui valite endale sobivad kriteeriumid, saate teada oma pulmade hinnaklassi. Kui arvate, et see on täiesti mööda, siis palun andke siin samas all kommentaarides teada ning me otsime, miks on erinevus.

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu pulmaisa/…

Pulmad.ee videointervjuu pulmaisa/õhtujuhi Vahur Jürisega. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.