Pulmamess

 

 

Eeltöö olulisusest ja hinnastamisest

Carmen Kähr
Pulmade eeltöö olulisusest ja hinnastamisest

Pulmade eeltöö olulisusest (ja läbi selle ka erinevast hinnastamisest)

Peojuhi ja pulmaisana pean väga oluliseks eeltööd! Kui Sa mõtled, miks mõne pulmaisa töötasu on 400€, mõne 750€ ja mõne 1000€ või rohkem, siis ehk siit leiad mõttekäigu.

Esimene kohtumine noorpaariga kestis pea 2 h, mille käigus tutvusime, kuulasin nende soove ning tegin oma ideede tutvustuse. Peale kohtumist visandasin pulmapeo kava ning sain ka esimese tagasiside.

Täna oli teine kohtumine, mille jaoks mõlemate osapooltena aega võtsime. Minu kui pulmaisa ajakulu oli 4 h ning 150 km sõitu. Sõitsime läbi nii registreerimispaiga, arutasime läbi sealsed detailid, autorongi loogika ja peatuspaigad ning sõitsime läbi teekonna, jõudes peopaika. Seal „mängisime läbi“ õhtu ülejäänud tegevuskava, mis on noorpaari jaoks justkui peaproov, et õigel päeval oleks pinget vähem ja ootamatused minimeeritud.

See ongi eeltöö ja see annabki ette mahu, mida erinevad peojuhid ja asjaga seotud inimesed panustavad. Nii saame anda garantii meid usaldavate noorpaaride päeva õnnestumisse.

Kahjuks aga kõik pulmaga seotud teenusepakkujad ei ole sellise töö stiiliga. Täna kuulsin, kuidas fotograaf hakkas laitma noorpaarile sobilikku päevakava ülesehitust ja loogikat, ei olnud nõus eelnevaks kohtumiseks ja mõned muud detailid, mis ei anna just erilist kindlust, kas sellise partneriga õnnestub nende tähtis päev.

Sel suvel olen olnud abiks kahele noorpaarile, kes on kaotanud kontakti oma pulmaisaga (2,5 kuud vaikust). Tegemata lubatud eeltöö ei anna garantiid ja kindlustunnet, küsitakse abi ka mujalt.

Peojuhi ja pulmaisana, kogemustega korraldajana, avalik ja operatiivne info nii FB’s kui kodulehel, soovitan Sul, hea abielu planeerija, teha ka ise eeltööd. 

Ole teadlik, keda tellid ja kellele oma tähtsa päeva tegevused usaldad.

Ära otsusta vaid esialgse töötasu €-numbri järgi. Kõige soodsam pole tihti kõige parem lahendus. Näe ja väärtusta pakkumise taga olevat kogemust, (eel)töö ajalist mahtu ja seda, et tellid endale kindlustunde enda kõige erilisemaks päevaks.

Lõpetuseks – usalda oma valdkonna tegijaid, aga mõtle ka ise läbi, mis ja kuidas võiks olla – ideaalse combo saab ikka dialoogis! 

...ning veel. Kui peopaigas, mis on noorpaari vanemate õuel, pakutakse ka tass kohvi ning planeerimine läheb ladusalt, on kõigil hea tunne kulgeda pulmapäevale järjest lähemale!

Rõõmu ja armastust!

Peojuht ja korraldaja, pulmaisa Tõnu RõõmuLaborist
 

Või äkki saad siit lisainfot?

Peidetud kulud pulmades ehk miks eelarved lõhki lähevad ?

Olete aegajalt mõelnud sellele, et kurjam, näed tegin alguses endale pulmaeelarve, omaarust täiesti suure ja normaalse, aga ikka leidus kulusid, mis viisid eelarve siis 10, 15, 20, 30% kallimaks ?

Pulmade eelarve kalkulaator 2024

Pulmade eelarve ja kalkulaatori.Ei, see arvutukäik ja eelarve kalkulaator ei ole siin 100% täpne ja te saate kindlasti oma pulmad tehtud samadel tingimustel nii odavamalt, kui ka kallimalt Aga konkreetselt teie. Meie proovime siis keskmist leida ja läbi selle ka teid natuke aidata, et leiaksite suuna. Kui valite endale sobivad kriteeriumid, saate teada oma pulmade hinnaklassi. Kui arvate, et see on täiesti mööda, siis palun andke siin samas all kommentaarides teada ning me otsime, miks on erinevus.

Pulmade eelarve 2024

Mis on esimene asi, mida meie alati ütleme, et tuleb teha? Pange paika eelarve. Ja pigem suurem eelarve, sest lihtsam on ju alati eelarvest midagi mahavõtta (hea tunne), kui sinna alati midagi lisada (eriti kehv tunne), sest algselt ei arvestanud.

Pulmade korraldamine on 2021 aastal kallim kui varasemalt…

Tervitus- Viimasel ajal räägitakse palju hindadest. Kallines see asi ja kallineb järgmine asi ning teenus, mida varem sai x hinnaga on nüüd juba x+20% hinnaga. Ma näen seda ise ja ning tunnen seda rahakoti peal. Ning mõtlesin, et võtaks kokku enda kogemuste baasil, et mis võib pulmateenuste turul sellest aastast kallimaks minna ning mis mitte. Kindel on see, et kui olete juba varasemalt midagi kokku leppinud, siis hind tõenäoliselt ei tõuse (va kui kulumaterjalid on läinud tõsiselt kallimaks kui varasemalt). Enamus meie pulmateenuste pakkujaid on ka ju mõtlevad inimesed ning selleks, et teenuseid pikaajaliselt pakkuda, peavad nad võibolla mõneks ajaks loobuma kasumimarginaalist, et pakkuda kättesaadavat teenust. Ja alati on nõudlus ka see, mis paneb paika, kes saab hinda tõsta ja kes peab pigem langetama.

Raha säästmiseks loobuge kollase ajakirjanduse lugemisest...

Ajendas kirjutama see artikkel http://naine24.postimees.ee/3260545/raha-saastmiseks-tasub-loobuda-pulmafotograafist.