Pulmamess

 

 

Pulmade eelarve 2024

Virgo Jaani
Pulmade eelarve 2024

Mis on esimene asi, mida meie alati ütleme, et tuleb teha? Pange paika eelarve. Ja pigem suurem eelarve, sest lihtsam on ju alati eelarvest midagi mahavõtta (hea tunne), kui sinna alati midagi lisada (eriti kehv tunne), sest algselt ei arvestanud.

Millised on suurimad kulud (vahemikud) 2024 ja edasi, seda me natuke ka siin vaatame.

Peokohad ja sellega seotud kulud

- Mõisad ja lossid: 2000-5000 € (päev)
- Restoranid ja peosaalid: 1000-3000 € (päev)
- Vabaõhuüritused (telgid): 1500-4000 €

Nüüd sõltuvalt peokohast võib lisanduda ka minimaalse (ie selle peate niikuinii maksma, kas tahate või mitte) toitlustuse hind, mis on enamasti samas suurusjärgus nagu peokoht ise. Ja sõltuvalt peokohast võib olla ka nii, et võetakse ainult toitlustuse eest ja peokohta on ise tasuta (noh nii või ju ka öelda).

Toitlustus

- Keskmine hind inimese kohta: 50-100 €
- 100 külalisega pulm: 5000-10000 €

Toitlustus hõlmab kõike va torti, harva ka alkohoolseid jooke. Miks harva? Sest kui toidu saab enamvähem per inimene arvutada, siis jookidega on keerulisem. Saate odavamalt kui toote ise, aga siis lisandub korgitasu (mitte alati). Saate veel odavamalt, kui toote kuskil välismaalt, aga siis vaadatakse kindlasti üle, mida toote. Ja lihtsalt sellepärast, et keegi peab selle taara ju kuskile viima, kuid mitte Eestist otsetud traarat pole kuskile panna. Ja ükski toitlustaja ei taha ja ei viitsi sellega tegeleda. Ning seda ei saa nendele ka pahaks panna.

Hinnad võivad samuti varieeruda sõltuvalt menüüst ja serveerimise stiilist (buffet, à la carte), sest igal stiilil on oma minimaalne inimeste arv, kes teenindab. Ja inimene on see, mis maksab.

Pulmakleit ja ülikond

- Pulmakleit: 800-3000 €
- Peigmehe ülikond: 500-1500 €

See sõltub paljuski, kust tellite.Disainerid kohe kindlasti kallimad, tavapood odavam. Meestel lihtsam, naistel keerulisem. Mina isiklikult ei leidnud ülikonda Eestist ja lasin selle teha Inglismaal (ütleme pigem, et natuke ümber teha, sest Inglismaalt rätsepatööd tellida ma küll ei suudaks) ja see ei läinudki maksma hingehinda, 800€ kantti.

Saab rentida ning pulmakleitide puhul tehakse seda vist enamasti, aga see on nii personaalne asi, et siin soovitada on keeruline.

Pulmafotograaf ja videograaf

- Fotograaf (päevapakett): 800-2000 €
- Videograaf (päevapakett): 1000-2500 €

Kvaliteetsed fotod ja videod maksavad. Ja isegi kui tundub, et mis see klõpsimine siis ka ära ei ole, siis enamus ei tea kui palju läheb aega järeltöötluseks. Ja enamusel meist ei ole ka silma, mis märkab kõike ja ka jäädvustab. 

Dekoratsioonid ja Lilled

- Dekoratsioonid (koha kaunistamine, lauad, toolid): 1000-3000 €
- Lilled (pruudikimp, laualilled, tseremoonia kaunistused): 500-1500 €

Koht kus on võimalik kokkuhoida (teete ise) ja koht kus saate selle kokkuhoiga suure peavalu (sest teete ise).Dekoratsioonid ja lilled loovad pulmapäeva atmosfääri ja ilu nign loomulikult tahate paljuski ise seda teha, aga aeg mis sellele läheb on tegelikult meeletu ja kui te ei taha oma sõbrannadega tülli minna, siis pigem jätke ka see osa professionaalidele.

Muusika ja Meelelahutus

- DJ: 500-1500 €
- Elav muusika (bänd, solist): 1500-4000 €
- Täiendav meelelahutus (nt. tantsijad, esinejad): 500-2000 €

See on osa, kus nimi ja kvaliteet maksab.Kas bänd tuleb oma tehnikaga, kas DJ on tuntud, kas tehnikat saab kasutada hommikuni jne jne. Arvestage alati, et kui bänd tuleb tehnikaga, siis on raideris tavaliselt punkt, et nende tehnika on nende oma ja muud sinna panna ei saa. Ja et saaks, lisakulu. Väga tihti on mõtekas tehnika (valgus, video ja heli) võtta rendifirmast. Kindlasti mugavam.

Pulmatort

- Keskmine hind inimese kohta: 5-10 €
- 100 külalisega pulm: 500-1000 €

Maitse asi. Ausalt. Hea torditegija on kallis ja pulmatort peab minu arvates olema natuke erilisem kui tavaline tort. Selle erilisusega saavad hakkama ainult need kes on entusiastid (kas õppinud või isehakanud, pole vahet), kes ka oskavad küsida.

Kutsed (ja/või kõik muu paberist)

- Kutsed (disain ja trükkimine): 200-500 €
- Menüükaardid, kohakaardid: 100-300 €

Ausalt, see summa on umbes. See sõltub jälle kelle käest tellida ning kui palju on külalisi ja kui audetnsed te ise tahate olla. Paber kutsed on kenad, aga aegajalt saadetakse ka neid kutseid meiliteel jne.

Transport

- Luksusauto või limusiin: 200-600 €
- Külaliste transport (bussid, väikebussid): 300-1000 €

Sõltub. Sõltub nii asukohast, kui inimeste arvust, kui tundide arvust, kui autost jne.

Abielusõrmused

- Keskmine hind paari kohta: 500-2000 €

Totter lause, keskmine hind paari kohta ja siis tuua välja vahemik, mis on 500-2000 €. Aga saab ka välja tuua vahemiku 500-500000 €, kui Eesti mõistes jääks maapeale :D

Pulmaisa

- Keskmine hind: 700-2000 €

Pulmaisa on tähtis, vähemalt Eestis. Keegi, kes tagab ürituse sujuva kulgemise ja lõbusa atmosfääri. Külaliste juhendamine, mängude korraldamine ja pulmatseremoonia juhtimine - kõik see on tema kätes. Ehk siis vastavalt sellele ka hind. Valikut on, aga nagu alati - need keda teie tahate, on juba broneeritud kui liiga hilja helistama hakkate.

Ehk siis eelrve tegemine hästi ja kohe esmase sammuna, on kriitiline, kuna see aitab tagada, et kõik vajalikud kulud oleksid juba algselt teada, kaetud ja üritus kulgeks sujuvalt.

Ning minu alatine soovitus, tehke esmane eelver SUUR, no pange täiega, pange eelrvesse kõik mis teil vaid mõttes on. Uskuge, mõnusam on pärast lahutada neid eelrve numbreid, kui sinna liita...Sest algestl polnud kõige peale mõeldud.

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

 

Või äkki saad siit lisainfot?

Raha säästmiseks loobuge kollase ajakirjanduse lugemisest...

Ajendas kirjutama see artikkel http://naine24.postimees.ee/3260545/raha-saastmiseks-tasub-loobuda-pulmafotograafist.

Kui palju maksab pulm?

Eelmise postituse tagasisidena kuulsin lugu pulmast, kuhu oli kutsutud pildistama pigem loodusele spetsialiseerunud fotograaf. Ehk oli asi ka hinnas, aga peale fotode kätte saamist polnud nendest paraku kellelegi rõõmu – enamusel fotodest polnud inimestel jalgu, fotode kadreerimine oli ebaõnnestunud ning detailidele polnud fotograaf tähelepanu pööranud (näiteks varjud näol jmt). Teine inimene tõi välja loo ebaõnnestunud lapseootuse jäädvustamise fotoseeriast, kus tõesti, oligi fotograaf, pildistanud vaid lapseootel naise kõhtu, mitte perekonna rõõmu.. nimelt oli sealgi pead ja jalad fotodele mitte mahtunud. Täpsuse huvides – tegemist erinevate fotograafidega. 

Pulmade eelarve kalkulaator 2024

Pulmade eelarve ja kalkulaatori.Ei, see arvutukäik ja eelarve kalkulaator ei ole siin 100% täpne ja te saate kindlasti oma pulmad tehtud samadel tingimustel nii odavamalt, kui ka kallimalt Aga konkreetselt teie. Meie proovime siis keskmist leida ja läbi selle ka teid natuke aidata, et leiaksite suuna. Kui valite endale sobivad kriteeriumid, saate teada oma pulmade hinnaklassi. Kui arvate, et see on täiesti mööda, siis palun andke siin samas all kommentaarides teada ning me otsime, miks on erinevus.

Eeltöö olulisusest ja hinnastamisest

Pulmade eeltöö olulisusest (ja läbi selle ka erinevast hinnastamisest) Peojuhi ja pulmaisana pean väga oluliseks eeltööd! Kui Sa mõtled, miks mõne pulmaisa töötasu on 400€, mõne 750€ ja mõne 1000€ või rohkem, siis ehk siit leiad mõttekäigu. Esimene kohtumine noorpaariga kestis pea 2 h, mille käigus tutvusime, kuulasin nende soove ning tegin oma ideede tutvustuse. Peale kohtumist visandasin pulmapeo kava ning sain ka esimese tagasiside. Täna oli teine kohtumine, mille jaoks mõlemate osapooltena aega võtsime. Minu kui pulmaisa ajakulu oli 4 h ning 150 km sõitu. Sõitsime läbi nii registreerimispaiga, arutasime läbi sealsed detailid, autorongi loogika ja peatuspaigad ning sõitsime läbi teekonna, jõudes peopaika. Seal „mängisime läbi“ õhtu ülejäänud tegevuskava, mis on noorpaari jaoks justkui peaproov, et õigel päeval oleks pinget vähem ja ootamatused minimeeritud.

Pulmade korraldamine on 2021 aastal kallim kui varasemalt…

Tervitus- Viimasel ajal räägitakse palju hindadest. Kallines see asi ja kallineb järgmine asi ning teenus, mida varem sai x hinnaga on nüüd juba x+20% hinnaga. Ma näen seda ise ja ning tunnen seda rahakoti peal. Ning mõtlesin, et võtaks kokku enda kogemuste baasil, et mis võib pulmateenuste turul sellest aastast kallimaks minna ning mis mitte. Kindel on see, et kui olete juba varasemalt midagi kokku leppinud, siis hind tõenäoliselt ei tõuse (va kui kulumaterjalid on läinud tõsiselt kallimaks kui varasemalt). Enamus meie pulmateenuste pakkujaid on ka ju mõtlevad inimesed ning selleks, et teenuseid pikaajaliselt pakkuda, peavad nad võibolla mõneks ajaks loobuma kasumimarginaalist, et pakkuda kättesaadavat teenust. Ja alati on nõudlus ka see, mis paneb paika, kes saab hinda tõsta ja kes peab pigem langetama.