10 asja pulmades, mis mulle, kui pulmaisale, meeldivad

Virgo Jaani
10 asja pulmades, mis mulle, kui pulmaisale, meeldivad

Viimasel ajal on enamus igasuguseid tekste, mida olen lugenud, alati alanud sellise pealkirjaga - 10 asja, mis ei toimi või 10 asja, mis on pahad või... Ühesõnaga, saate aru küll, kõik negatiivne pluss veel negatiivset.

Mina mõtlesin, et ammu juba on aeg kirjutada üks samasugune blogi siia, kuid vastupidiselt, vaadates seda, mis meeldib.

Ja siin see siis on - 10 asja pulmades, mis mulle, kui pulmaisale, meeldivad.

10. Kui külalised saabuvad õigeaegaselt - mulle meeldib see väga, see on noorpaarile ülim austusavaldus, et kõik sõbrad ootavad neid juba, mitte noorpaar ei pea külalisi ootama.

9. Kui registreerija või tseremooniameister teeb oma tööd hästi ning võtab aega registreerimise läbiviimiseks - mulle meeldib väga, kui registreerija teab kellega ta suhtleb ja on ette valmistatud. Ma ei taha siin öelda, et registreerimine peab venima ja olema meeletult pikk - aga mingi miinimum peaks olema ka siin paigas. Vähemalt 15 minutit peaks iga tseremooniameister oskama rääkida ja kaunilt.

8. Kui kõik tegijad pulmas on valmis hiljemalt 1 tund enne tseremoonia algust - see meeldib mulle väga. Eriti meeldib, kui tegijad on ka kogu aega peokohas, mitte kuskil mujal oodates oma etteaste algust. Aga see toimib ainult väga heade proffidega...

7. Kui peokoht tunneb ka muret, kuhu tegijad paigutada ehk siis on eraldi ruum tegijate asjade paigutamiseks peoruumi lähedale - see meeldib mulle väga, sest mul on kaasas  palju asju, mida ma ei saa viia kolmandale korrusele või 100 meetri kaugusele sauna või jätta lihtsalt peosaali seina äärde vedelema (kuigi seda kõike on juhtunud).

6. Kui noorpaar tellib ka valguse oma pulma - oi kuis meeldib ka see. Enamustes peokohtades puudub igasugune peo valgustamise võimalus, on üldvalgus ja see ongi kõik. Võibolla küünlad. Aga võiks olla natuke enam :D

5. Kui peokoht peab sõna ka siis kui on kokkulepitud suusõnaliselt või kui on vahetunud juhatajad - väga meeldib, aga seda ei kohta just palju Eestis. Kurb... Suusõnalised lepped toimivad ainult väga heade inimeste/tegijatega, ülejäänutega kahjuks tuleb arvestada, et paber on vägagi vajalik (ja isegi siis ei toimi alati).

4. Kui peokoht tunneb oma peokohta - oi kuis meeldib, kui peokoht teab, palju tema saal mahutab nii, et sinna mahub ka tantsima ja tegevusi tegema. 

3. Kui peokoht ei arvesta ainult oma vajadustega - see meeldib ka väga ja on seotud meeldimisega punktides 4, 5, 7. Mitu korda olen ma pidanud vaidlema osade peokohtadega saali paigutuse, bändi paigutuse ja bufeelaudade asukoha üle. Ütleme nii, et... mitu...

2. Kui noorpaar arvestab, et ka tegijad on inimesed - meeldib, meeldib, meeldib. Mul on vedanud, sest kõik mu noorpaarid on sellised. Samas olen kuulnud ka pulmadest, kus see ei ole nii olnud - öeldakse, et kes maksab, see tellib teenuse ja öeldakse, et klient on kuningas. Hmmm.... Klient on kuningas siis, kui ta käitub kuningana.

1. Kui mul on võimalus peokohta jõuda juba eelmine õhtu ja oma asjad ettevalmistada (või tavaliselt umbes 4- 6 tundi enne tseremoonia algust) - seda ei juhtu tihti et saaks eelmine õhtu kohale, aga kui see võimalus on, siis ma alati ka lähen. Endal lihtsam, äkki on midagi vaja muuta ja ümber teha ning siis on see aeg olemas.

Ja ongi kõik. Kindlasti tuleb siia lisaks veel vol.2 

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Martin Liivetiga.

Käes on järjekordse "10 küsimust tegijale" aeg ning seekord on meie uurimise all pulmaisa Martin Liivet.

10 küsimust tegijale - intervjuu DJ Tõnis Kotsariga

Jõudsime esimese DJ juurde - Tõnis Kotsar võttis aega vastata ning rääkida, mis ta arvab pulmadest. Järjekordselt üks väga hea tegija, kellega mul endal on au olnud koos teha päris palju erinevaid pulmi. Aga siit siis vastused.

10 küsimust tegijale - intervjuu õhtujuhi Leho Luukasega

Järgmisena saime kätte Leho Luukase, kes on mingitpidi võttes üks väga hea näide heast ja veel paremast pulmaisast, kelle peale ma kade olin (ainult heas mõttes).

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Marko Pillega

Oleme tagasi tutvustamaks Eesti häid ja väga häid tegijaid ning küsimustele vastas pulmaisa/DJ Marko Pille. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Palju maksta tegijale ? Kuidas maksta tegijale ?

Tavaliselt on nii, et üks tegija ei saa teisele kunagi öelda, et mis on see õige hind. Või mis on hind, mis tuleb maksta tegijale. Aga mida saab öelda, on see, et kuidas noorpaar võiks ühte või teist hinda vaadata ning juba ise otsustada palju ta maksab.