Pulmamess

 

 

Rock'n'roll vs rahakott-kuidas valida endale pulmadesse tantsubändi?

Virgo Jaani
Rock'n'roll vs rahakott-kuidas valida endale pulmadesse tantsubändi?

Tervitus-

Ma olen alati öelnud ja mõelnud, et pulmad on nagu suurejooneline etendus, mille lavastajaks on pruutpaar ise. Kõik peab olema täiuslik: alates kutsest kuni kookideni ja loomulikult tantsubändini, mis paneb külalised kõiki muresid unustama ja puusa nõksutama. Aga kuidas leida see õige bänd, mis teeb peo unustamatuks? Kuidas leida see kooslus, mis paneb kogu seltskonna mõirgama ning ilma pulmaisa käskimiseta tantsuplatsile minema? Lugege, mõelge ja kasutage neid soovitusi!

Tunne oma publikut: vanaema hip-hoppi vist ei fänna

Esimene samm on mõelda, kes on külalised. Kui vanaisa on tulihingeline tangofänn ja sõbrad armastavad rokki, siis tuleb leida bänd, kes suudab esitada nii "Love Me Tenderit", Soome Tangot kui ka "Highway to Helli". Tuleb rääkida bändi kandidaatidega nende repertuaarist ja veenduda, et neil oleks paindlikkust kohanduda erinevate maitsetega. Kuid ärge unustage, et see on ikkagi teie päev - valige midagi, mis ka teid tantsupõrandale toob.

Proovi enne ostmist: ei mingeid katsejäneseid

Kui võimalik, tasub minna ja kuulata bändi live-esitust. Nii saab aimu nende energiast, esitusest ja sellest, kas nad suudavad publiku kaasa haarata. Youtube'i videod on head, aga nad ei suuda edasi anda seda reaalse peo fiilingut. Lisaks, live-esitus annab aimu ka sellest, kuidas bänd suhtleb publikuga. Kui nad suudavad panna isegi pühapäevahommikuse turu rahva tantsima, siis on nad ilmselt õige valik ka pulma.

Bändi välimus: teie pulm, teie stiil

Tasub mõelda ka sellele, kuidas bänd laval välja näeb. Ei, jutt ei käi ainult bändi liikmete välimusest (kuigi see võib olla pluss). Kas nende riietus ja lavaline olek sobituvad pulmapeo stiiliga? Kui pulmad on näiteks retrohõngulised, siis kas bänd suudab oma riietusega ajastut edasi anda? Või äkki on pulmad hoopis kantri-stiilis ja bänd peaks vastavalt riietuma? Kuskil läheb ka piir, et mida saab bändile öeldda ja mida ei saa, aga küsima peab!

Tehnilised nõuded: kaablid, kõlarid ja muud kola

Peoõhtu sujuvaks kulgemiseks on oluline arvestada ka tehniliste nõudmistega. Küsima peab "raiderit" ehk siis millised on nende nõuded heli- ja valgustehnikale. Kas nad toovad kõik vajaliku ise kaasa või peab midagi eraldi rentima? Palun küsige ja ärge oletage, sest "oletamine on kõikide läbikukkumiste ema..ja isa...ja vend ja õde". Vist saate aru .Samuti on hea teada, kui palju aega bänd vajab heliprooviks ja seadmete ülespanekuks. Tehnilised detailid võivad tunduda igavad, kuid need tagavad, et pulmapeol saab muretult jalga keerutada.

Keemia ja karisma: muusika on ainult pool mängu

Hea tantsubänd ei ole lihtsalt muusikute kogum, vaid meelelahutajad, kes loovad meeleolu ja suhtlevad publikuga. Tuleb jälgida, kas bändil on karisma ja keemia, mis paneb inimesed end mugavalt ja lõbusalt tundma. Kui bändi solist suudab rahva naerma ajada ja tantsupõrandal hoogu hoida, on pool võitu juba käes.

Finantsid: rock'n'roll vs rahakott

Lõpuks tuleb vaadata ka eelarvet. Hea bänd võib olla investeering, aga on oluline, et see ei lööks rahakotti päris puruks. Tuleb küsida erinevate bändide pakkumisi ja võrrelda, mida nende hind sisaldab. Kas on tegemist kindla arvu settidega või on hind paindlik sõltuvalt peo pikkusest? Kas bändil on varuplaane, kui midagi peaks viltu minema?

Lihtne?

Võtke arvesse ja tehke ära!

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

 

Või äkki saad siit lisainfot?

Kas sa mind kuuled?

Originaalis kirjutatud Raen Väikese poolt, üks mu lemmikmuusikutes ja raadio DJ-dest. Oskab öelda, oskab mõelda ja mis kõige tähtsam - oskab ka paberile panna.

10 asja, mis meeldivad pillimehele!

Raen Väikene kirjutas minu blogile imetabase kommetaari (kahjuks pole seda kommentaari uues Pulmad.ee-s, sest me ei tõmmanud vanast versioonist neid üle), aga

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Marko Pillega

Oleme tagasi tutvustamaks Eesti häid ja väga häid tegijaid ning küsimustele vastas pulmaisa/DJ Marko Pille. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

10 küsimust tegijale - intervjuu DJ Tõnis Kotsariga

Jõudsime esimese DJ juurde - Tõnis Kotsar võttis aega vastata ning rääkida, mis ta arvab pulmadest. Järjekordselt üks väga hea tegija, kellega mul endal on au olnud koos teha päris palju erinevaid pulmi. Aga siit siis vastused.

Palju maksab hea bänd?

Tervitus kõigile! Tean, et sellise intrigeeriva pealkirjaga püüan ma ilmselt palju lugejaid ning seepärast pean huvilistele kohe alguses ära ütlema, et numbritest ma ei räägi.