Pulmamess

 

 

Kas ka üks on lahinguväljal sõdur ehk siis ühe-mehe-bändidest natuke.

Raen
Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Kirjutan täna ühe-mehe-bändidest, eelkõige just sellistest, kes teevad pidudel tantsumuusikat. Kuna mul endal täitub järgmisel sügisel 10 aastat taoliselt muusika tegemist, siis usun, et enamvähem on mul pilt olemas, mida see stiil endast kujutab.

On täiesti mõistetav, et sooloartisti kutsumisele mõeldakse eelkõige siis, kui peosaalis on ruumi vähe ja bändi peale eriti kulutada ka ei taheta. Üks mees nurgas võtab vähem ruumi, sööb-joob lauas vähem ja küsib õhtu lõpus vähem raha ka, kui kolm-neli muusikut, igati arusaadav. Sooloartist on kompromiss ja säästukas, reeglina on see nii. Eriti kehtib see juhul, kui bänd reklaamib ennast välja, et "bändi suurus on vastavalt tellija soovile". Sellisel juhul on üsna kindel, et saate oma muusikuks mehe või naise, kes parimal juhul mängib fonogrammi saateks kitarril ( sündil vm ) lihtsamat saatepartiid ja laulab. Või siis ainult laulab. Kui sedagi.

Ma ei ütle, et see tingimata paha ja häbiväärne oleks ... inimene teeb, mida oskab ja annab tõenäoliselt oma parima. Kahjuks aga on fonogrammide peale laulmine-mängimine muusiku enda jaoks üsna tüütav, eriti, kui fonogrammi roll on suur ja kohapeal tehtava oma suhteliselt väike. Õhtust-õhtusse samad lood, samas võtmes - see on igav ja seda igavust on ka saali kuulda-näha.

Aga on võimalik ka teistsugune lähenemine. Need on sooloartistid, kes on valinud selle tee mitte suurema rahasumma nimel, vaid teevad üksinda muusikat puht põhimõtte pärast. Reeglina panustavad nad palju vaeva nii oma pillimängu- ja lauluoskuse arendamisse, aga eelkõige just isikupärase repertuaari väljakujundamisse. Ma võrdleks sellist artisti monoteatri näitlejaga. Loomulikult ei asenda selline tervet teatritruppi, aga on ju monoteatri etendusel oma võlu, oma teatav intiimne aura ja õhkkond.

Millisele peole võiks ühe-mehe-bänd sobida?

Nagu eespool kirjutasin ja nagu te ka ise teate - sinna, kus on vähe ruumi ja pole soovi bändile liialt kulutada. Sooloartist on hea ka juhul, kui soovitakse mitte just liiga valjut muusikat, sest erinevalt näiteks trummidega live-bändist on ühe-mehe-bändi helitugevus vaid nupu keeramise küsimus. Ühe-mehe-bänd ei tähenda muidugi automaatselt ka vaid mingit imevaikset pidu, aga suurele lauluväljakule ning jaanitulele ma sooloartisti ei kutsuks, juhul, kui tal just abiväge korraliku helitehnika osas pole. Sooloartist sobib suurele lavale küll, aga pigem sinna, kus nagunii keegi eriti muusikat ei kuula ega muusiku poole vaata, peamine, et tümakas mängiks.

Mis aga puutub neisse nn. "monoteatri-tüüpi" sooloartistidesse, kui nende muusika Teile ikka meeldib, sobivad nad igale poole. Te kutsutegi sellise artisti just tema enda ja ta muusika pärast.

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust tegijale - intervjuu DJ Tõnis Kotsariga

Jõudsime esimese DJ juurde - Tõnis Kotsar võttis aega vastata ning rääkida, mis ta arvab pulmadest. Järjekordselt üks väga hea tegija, kellega mul endal on au olnud koos teha päris palju erinevaid pulmi. Aga siit siis vastused.

10 küsimust tegijale - intervjuu Ain Kõivuga, ansamblist…

Neljas tutvustav intervjuu on olemas ning see on ühest Eesti tuntud pulmabändist ning tema eestvedajast - Ain Kõiv ansamblist "Taas". Vastused allpool. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Ansamblid pulmades ehk võta üks ja viska teist aga kõik on…

Ansamblid pulmades ehk võta üks ja viska teist. Eestis on ansambleid jalaga segada, kõik on head (no kõik on selline lahtine väide, ütleme, et igale ansamblile on kuulaja), aga keda valida oma pulma?

Palju maksab hea bänd?

Tervitus kõigile! Tean, et sellise intrigeeriva pealkirjaga püüan ma ilmselt palju lugejaid ning seepärast pean huvilistele kohe alguses ära ütlema, et numbritest ma ei räägi.

Rock'n'roll vs rahakott-kuidas valida endale…

Ma olen alati öelnud ja mõelnud, et pulmad on nagu suurejooneline etendus, mille lavastajaks on pruutpaar ise. Kõik peab olema täiuslik: alates kutsest kuni kookideni ja loomulikult tantsubändini, mis paneb külalised kõiki muresid unustama ja puusa nõksutama. Aga kuidas leida see õige bänd, mis teeb peo unustamatuks? Kuidas leida see kooslus, mis paneb kogu seltskonna mõirgama ning ilma pulmaisa käskimiseta tantsuplatsile minema? Lugege, mõelge ja kasutage neid soovitusi!