Ansamblid pulmades ehk võta üks ja viska teist aga kõik on sama head ehk keda siis pulma valida?

Virgo Jaani Pulmad.ee-st
Eesti ansamblid pulmades ehk võta üks ja viska teist aga kõik on sama head!

Ansamblid pulmades ehk võta üks ja viska teist. Eestis on ansambleid jalaga segada, kõik on head (no kõik on selline lahtine väide, ütleme, et igale ansamblile on kuulaja), aga keda valida oma pulma?

Kas valida Sleepwalkers, Amadeus, James Werts, Nukker Kukeke, The Beat või Onud. Või võtta lahti Wikipeeda Eesti ansamblite osas ning valida keegi vastavalt enda maitsele?

Ehk siis võta üks viska teist ja ikka ei suuda valida.

Ja reeglid ansambli/bändi valikul on nii personaalsed, et pea võimatu on teile öelda, et tehke nii ja saate endale parima variandi. Kui minult küsitakse, et keda soovitgan, siis ma vuristan enda lemmikud ansamblid kohe ette, aga lõpetan lause alati, et valik on teie - ma ei saa kuidagi öelda, et üks ansambel on selles nimekirjas parem või kehvem,  mina saan kõigi nendega pulmad hästi tehtud, aga muusikaline maitse on ikka teie järgi, mitte minu.

Aga on mõned põhimõtted, mis teie elu lihtsustavad.

Ansambel valige külaliste järgi

Sõltumata sellest, et te teete pulmad endale, siis muusika ning ansambli peate pigem valima külaliste järgi. Sest nemad ju teevad peo, mitte teie kahekesti. Ehk siis kui te ei taha ainult kahekesti tantsida, siis võtke arvesse külaliste muusikalist maitset. Tegelekult polegi see nii raske, sest tavaliselt on ju sõpruskond selline, kus on üldiselt samad huvid.

Hind on tähtis, aga mitte kõige tähtsam

Arvestage hinnaga, aga arvestage et hea ansambel pulma maksab 1500-2500€ (vähemalt aastal 2020). Sinna vahemikku jäävad kõik head kooseisud, kus on vähemalt 4 liiget. Kui tahate odavamalt, siis peate arvestama ka väiksema kooseisuga.

Kahemehe bänd on sobiv, aga arvestage ka kõlapildiga

Mul pole ammu enam kahemebänbide vastu mitte midagi. Kunagi oli, sest lihtsalt polnud häid tegijaid. Aga mida peate arvestama nende puhul on kõlapilt. See ei ole lihtsalt nii hea kui suurematel kooseisudel. Ni ilihtne see on.

Bänd peab sobima pulmaisaga

Kui tahate, et pidu toimiks, siis valige selline koosseis (ansambel ma mõtlen), kes on pulmaisaga juba koostööd teinud ja kes teavad üksteist. Palju lihtsam ja asi toimib paremini. Küsige ükskõik millise pulmaisa käest ja ta vastab samamoodi. Kui ei vasta, siis on ta DJ :D (ok, see viimane on nali).

Uurige, kuulake ja vaadake

10 küsimust tegijale - palun uurige seal ja vaadake mida ansmablid vastavad. Yep, seal pole kõiki Eestimaa tegijaid, aga seal on mõned väga head ja nad osakavad ka vastata.

Pulmad.ee kataloogi muusika, ansamblite ja DJ-de osa - ühesõnaga peate ise ka kirjutama ja uurima ja küsima.

Youtube on vägagi asjalik abivahend kust kuulata meie häid tegijaid, eriti kui juba teate, keda kuulata. Kui panete otsingusse lihtsalt pulma ansamblid, siis tuleb sealt ka korraliku...jama...väga heade tegijate kõrval.

 

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust tegijale - intervjuu Ain Kõivuga, ansamblist…

Neljas tutvustav intervjuu on olemas ning see on ühest Eesti tuntud pulmabändist ning tema eestvedajast - Ain Kõiv ansamblist "Taas". Vastused allpool. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Me saame hakkama ehk Pulmad.ee videointervjuu ans.…

Pulmad.ee videointervjuu ans.Sleepwalkers vedaja Esko Tepperiga. Praegu on see aeg, kus käes on kriis ning me saame aru, et läbi saame sellest kriisist ainult üheskoos, ainult tervikliku ühiskonnana.

Kas sa mind kuuled?

Originaalis kirjutatud Raen Väikese poolt, üks mu lemmikmuusikutes ja raadio DJ-dest. Oskab öelda, oskab mõelda ja mis kõige tähtsam - oskab ka paberile panna.

10 asja, mis meeldivad pillimehele!

Raen Väikene kirjutas minu blogile imetabase kommetaari (kahjuks pole seda kommentaari uues Pulmad.ee-s, sest me ei tõmmanud vanast versioonist neid üle), aga

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Marko Pillega

Oleme tagasi tutvustamaks Eesti häid ja väga häid tegijaid ning küsimustele vastas pulmaisa/DJ Marko Pille. 1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?